אישיות במקום אחריות אישית


ב"נ בת 32, (לצערי, לא מציינת דבר מהבקשות הבסיסיות שרשומות בהדרכה להכנת החומר לבדיקה והכרחיות לנתוח תקף בגרפולוגיה), אם לשני ילדים, ועוסקת בהוראת אמנות. לפני שנתיים המירה הוראה בביה"ס, להוראת חוגים בבית (עצמאית). ב"נ מספרת שהיא מאוד אוהבת את תחום האמנות.

שאלתך: "האם עפ"י ניתוח כתב ידי, תוכלי לגלות לי אפשרויות נוספות לתעסוקה, מבלי לזנוח את האמנות?" הערה בעין הגרפולוגיה: את הדף הראשון כתבת כנראה, על שורות (או תחליף שורון) את הדף השני כתבת באופן חופשי (ללא הנחיית שורות) - הדבר הראשון שעלה על דעתי הוא שהדף המסודר, משקף את הצורך שלך במסגרת (עבודה בביה"ס) והדף השני-חופשי את החיפוש שלך לדרכי פרנסה עצמאיות. הדף ה"חופשי" מלמד, שאינך מיומנת לקבל החלטות ולבצען ביעילות. במובן הזה, מסגרת משפרת מאוד את יכולותייך. אולם באופן כללי, מלבד מאפייני כתב של סדר ונורמות, את יוצרת נוכחות רוחנית יותר מפיזית. כלומר את יותר נוטה ליעוץ והדרכה מאשר לביצועים בשטח. ממאפיני האישיות אינטליגנציה טובה מאוד: יש לך רגישות גבוהה בקליטת החוץ, הבנה ונטייה לסדר אסתטי. אולם, היכולת לביטוי היצירתי שלך, משתקפת חזק יותר בתחומי הרוח. בפועל, בביצוע, את נכנעת לדרישות קונבנציונאליות. במילים אחרות, בגישתך ליצירה, אנו פוגשים בלבול. את חווה לעתים, קושי להחליט בדיוק מה את רוצה בפועל. למשל, יש בך פתיחות רבה מצד אחד, ומערך של סייגים ומחסומים, מצד שני. נכונות להתנסות המסתיימת לעיתים ו"בריחה" מההתמודדות. יש לך גישה אורגינאלית החסרה את החופש לחשוף את היצירתיות שלך בשטח. יש לך יכולת להורות ולהעניק ידע והדרכה אבל חסרה לך עיקביות במשמעת פנימית. את רוצה שינוי, אבל מונה במכתבך רק את הקשיים לשינוי. תשובה לפני שאת בוחרת לחולל שינוי בחייך, למדי להכיר את לבטייך המשמשים אותך כתרוץ לדחות הכרעות. קרוב לוודאי שיהיה לך קל יותר להתאכזב מתשובתי, מאשר לחוש באכזבה פנימית. זו דוגמא שיכולה לשקף לך גם את דרכך בחיים: "לבחור" (כנראה שלא במודע) לעצמך "בעיה" עם אופציות פתוחות. אלו מסמלות לך חופש, אך בו-בזמן הן גם מרחיקות ממך את ההכרעה - את הצורך להתחייב ולפעול כאן ועכשיו. יש לך אינטליגנציה נהדרת, שבה, יותר מפעם, את משתמשת נגד עצמך. יש לך כישרון וירטואוזי, העוזר לך ... לא להחליט: בכך שאת מוצאת לעצמך המון תירוצים משכנעים. ייעוץ א. לפתח הכרה שללבטים יש תפקיד משמעותי - לא לקחת אחריות. ב. לבדוק בקורות חייך, למה אחריות כל כך מאיימת עלייך. ג. ללמוד לחיות "כאן ועכשיו", במישורים הפיזי , הרוחני והיצירתי. מילים יכולות להיות כוח נפלא והן יכולות להיות מכשול ומחסום לעשייה. בחרי לעצמך את הדרך שתספק לך אמצעים להתפתחות ולמודעות עצמית. אני יכולה להניח שכבר היית בסדנאות למיניהן. אולי לא הגעת עד היום לכתובת הנכונה ואולי, לא השכלת ליישם את הידע שרכשת בחיי היוםיום? מאפינים גרפולוגיים ארגון חיצוני מופתי של הדף - מלמד על יכולת ארגונית ורצון להתאים עצמך לדרישות הסביבה. גודל אותיות בינוני - מלמד על כושר תיאום טוב (טבעי וללא מאמץ - הניכר בזכות קלילות התנועה בכתיבה). צורת אותיות ייחודית ועם זאת פשוטה ולא יומרנית - יצירתיות, רוחניות קו מלא והומוגני, לחץ עדין - חיוניות ומסד לאינטליגנציה טובה. קישורים נאים בין אותיות - אינטליגנציה טובה. לסיכום: יש לך נתונים אישיותיים מולדים - המאפשרים לך איכות חיים. - לכי ומצאי אותם!


עדה בן שלום גרפולוגית מוסמכת כדי לפנות למדור לשם ייעוץ חינם, רשום את הסיפור שלך על נייר חלק ללא שורות, בעט כדורי. זאת ועוד, יש לציין פרטים אישיים: באיזו יד כותבים, הגיל, המין, מהי שפת האם ואם יש שאלות בריאות מציקות. יש לשאול שאלה, שהתשובה לה חשובה לך במיוחד. למלא דף או שניים ולחתום. זכור יש לשאול שאלה מסויימת מיוחדת שמעסיקה אותך. בכתב יד מקורי, לא צילום ולא פקס. טלפון: 9-7676315 למעוניינים, כאן מובאת דוגמית לאפשרויות ניתוח כתבי יד- אפשר גם אפשר להכיר את עצמנו לעומק.-.ראו זאת כהזמנה לכם או למועסקים על ידיכם. את כתב היד יש לשלוח אל הגרפולוגית עדה בן שלום, ע"פ הכתובת המצורפת מטה. רח` תל-חי 2 כפר-סבא 44456 , טל/פקס 09-7676315


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.