אמהות או קריירה


הגרפולוגית תענה לכל פנייה בנושאי ייעוץ מקצועי, ייעוץ אישי ולכל מה שקשור לאנושי שבנו. המדור יתייחס רק לכותב ולכתב ידו, ולא לגבי אחרים. והפעם ר"ע בת 27 שואלת אמהות או קריירה?

ר"ע בת 27, כותבת יד ימין. חסרים פרטים על שפת אם, ומצב בריאותי. את בוגרת מדעי ההתנהגות: ניהול וכלכלה, מתפרנסת כמזכירה ולא מרוצה. שאלתך: האם מתאים לי לעסוק בהנה"ח. תמונת מצב - כרגע את בבית, עם תינוק. את שואלת שאלות הרות גורל, אבל, במכתבך אלי, כתבת מעט מדי (פחות מחצי עמוד). חומר הראיות הגרפולוגי, היינו דל ומינראלי, ועל כן תקפות הממצאים עשויה להיות בלתי מספקת. תשובה: הנהלת חשבונות - הוא מקצוע אפשרי לפרנסתך בעתיד. אולם, נראה על פי כתב ידך, שעיסוק בהוראה הולם אותך במיוחד. עם זאת, חשוב לציין, שהלך הרוח בו את מצויה היום, אינו מתאים ללמודים ממושכים. הצעתי לך ליהנות מהאימהות, ולנצל תקופה זו לפיתוח מודעות עצמית. ממאפייני אישיותך יש לך אינטליגנציה טובה, המנסה לשלב חשיבה ספונטנית עם ביקורת. אולם, בחשיבתך, ודרך ה"חלון האחורי" משתרבבים רגשות ורצונות "נזילים" במצב לא מגובש, שמשבשים את ההגיון הבריא שלך. במילים אחרות, ביחסים הקיימים אצלך בין רגש להגיון, תמונת מצב של טרם בגרות. חוסר שקט ותנועיות רגשית, מחד, וחוסר עקביות בשימוש הכלים החשיבתיים, מאידך. בנוסף, יש לך תפקיד חדש ומאתגר: אמהות - שדורש ממך את כל הבגרות ואת כל ההתייחסות הרגשית שאת יכולה להמציא, כעת. תרכובת דומה לכזו, הכוללת סתירות בין תפקידים, רגשות ורצונות, אינה זרה למאפייני הגיל שלך. מטבעה, שהיא מערפלת ומקשה על זיהוי הנטיות והכישורים הפוטנציאליים. לא רק זאת, היא גם "מקצרת" את מידת סבלנותך ויכולת ההקשבה שלך אל סביבתך. לכן, כדאי לך עכשיו, לדחות הכרעה בבחירת מסלול אקדמאי חדש, המחייב שנות לימוד ארוכות. ייעוץ: הנהלת חשבונות הוא מקצוע תובעני, שדורש, מלבד ידע ראליסטי, גם סבלנות רבה, עיסוק בפרטים הקטנים ביותר ואחריות אבסולוטית. דרישות אלו עשויות, היום, להכביד עלייך עד כדי כך, שלצורך הצלחתך, תיאלצי לפרוש מסגנון חייך הנוכחי. בעתיד הקרוב, האפשרות הנראית לי כרצוייה לך, היא להשקיע בעצמך: להעשיר את מסגרת יומך, להשתתף בחוגים מעניינים, ללמוד על עצמך ולזהות מה את עוד אוהבת. ב"תחומים ריאליים" (כפי שאת מציינת במכתבך) טמונות אפשרויות רבות, שאותן היה כדאי לך לבדוק קודם כל, באופן שטחי. אל תדאגי, אינך מבזבזת זמן, להפך את עשוייה ליהנות מקטע כזה מאוד, משום שהוא ייתן תשובה הולמת לפן הסקרני, שבאישיותך. מאפיינים גרפולוגיים ופירושם 9 שורות די צפופות, על פני גיליון a4 - רוחב לב מופרז וקושי להתארגן באופן יעיל על גבי ה"מציאות". מקבץ מילים טוב, קשר ערני בין האותיות -ומבנה קו גמיש - אינטליגנציה טובה. נטייה למרחק גדול מהנורמה בין המילים - יותר נוח לך לעסוק בחומרים ראליסטיים מאשר לעבוד בתחומים הדורשים קרבה לבני אדם. רווח לא סדיר בין אותיות ובין מילים, מהלך שורות גלי ורעפים יורדים - אי-יציבות רגשית. אותיות נאות, כיתוב בהיר ואזור אמצעי של האותיות מפותח - חשוב לך הקשר ואיכותו עם אנשים סביבך. לסיכום יחסי קרבה -מרחק (בין אנשים) - יש לך עדיין התנהגות של נערה שלא פתרה את השאלות הרגשיות שלה עם הסביבה. יחסים בינך לבין עצמך: את לא נותנת לעצמך רשות לבטא את רגשותייך באופן ספונטני. הפיקוח על הרגשות יוצר מתח. מתח שמוסיף להרגשה של חוסר ביטחון. אצלך ההגיון דומיננטי, יהיה נבון מצדך להשקיע את זמנך עכשיו לגיבוש פנימי והכרות עצמית. בהצלחה!


עדה בן שלום גרפולוגית מוסמכת כדי לפנות למדור לשם ייעוץ חינם, רשום את הסיפור שלך על נייר חלק ללא שורות( , בעט כדורי. זאת ועוד, יש לציין באיזו יד כותבים ואת הגיל, ואת המין. יש לשאול שאלה, שהתשובה לה חשובה לך במיוחד. למלא דף או שניים ולחתום. זכור יש לשאול שאלה מסויימת מיוחדת שמעסיקה אותך. בכתב יד מקורי, לא צילום ולא פקס. טלפון: 9-7676315 למעוניינים, כאן מובאת דוגמית לאפשרויות ניתוח כתבי יד- אפשר גם אפשר להכיר את עצמנו לעומק.-.ראו זאת כהזמנה לכם או למועסקים על ידיכם. את כתב היד יש לשלוח אל הגרפולוגית עדה בן שלום, ע"פ הכתובת המצורפת מטה. רח` תל-חי 2 כפר-סבא 44456 , טל/פקס 09-7676315


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.