אנרגית הלילה וקסמו של הר הנגב


לרומנטיים ולרומנטיות שמביניכם\ן ולאלו המעוניינים להחזיר רומנטיקה ליושנה,בואו ללילות הקסומים בהר הנגב. סיורי ג`יפים ,מיפגשים עם חיות לילה ,טיפולים אלטרנטיביים , חוות אלפקות,צוקי מצפה רמון וכיפת תכלת זרועת כוכבים הם חלק מחסדי הר הנגב בלילה. צילום: מיקי איינהורן.

הר הנגב מתעורר לעת ערב , רוח נעימה נושבת גם בקיץ, חיות הבר מתרוצצות בין הסלעים , ומפת כוכבים מבהיקה כה קרובה. בלב מכתש רמון בצד המזרחי ,משולט היטב, תמצאו את האוהל של סמי בחניון בארות . זהו מתחם רחב של אוהלים הכוללים שירותים ומקומות לינה לאוהבי לינה בשטח, כולל לתלמידים ועוד. באוהל תוכלו להנות מארוחת ערב מדברית , סדנת פתרון חלומות ועוד ובעיקר מסיור ג`יפים לילי היוצאים לאתרים הבאים: 1. בריכת הגבס צמוד לכביש 48 שרידי המפעל תמצאו את בריכת הגבס.זוהי בריכת מי תהום שנותרה מ פעילות מפעל כריית הגבס שנסגר. בכל חורף היא מתמלאת מים והשנה בגלל הגשמים העזים היא עמוקה במיוחד. 2. הר גוונים הר גוונים הינו הר קטן בלב מכתש רמון המתנשא ממערב לכביש 40. עתיר בגוונים רבים של אבני חול. זהו מקום נפלא לצפות בכוכבים אשר נראים כה בהירים וקרובים. רז ארבל ,מנהל עמותת תיירות הנגב, ספר לנו שבליל המטאורים , הוא נתן הוראה לכבות את החשמל בכל מצפה רמון,ותושבי המקום ומכל הארץ הגיעו לחזות בגשם המטאורים. 3. נחל רמון נחל רמון הינו נחל גדול המנקז את כל מכתש רמון וחוצה אותו ממערב למזרח. נשפך אל נחל נקורות הנשפך לבסוף אל הערבה וים המלח. בנחל רמון ישנן תופעות של שברים גיאולוגיים מקומיים הגורמים לאי התאמת שכבות הסלע המתבטא בפסיפס צבעוני של סלעים.בין הסלעים מתרוצצות חיות מסוגים שונים מבינהם הפרא, זאב, שועל , צבוע , נמר קרקל ועוד.


אנו העדפנו ללון במיתחם ב"סוכת המדבר" הכולל כ-7 ביתני קש , ללא מים . ממש חווית ימי קדם עם כדי חמר לרחצה בכניסת של כל סוכה ונסורת בשירותי הטבע . בלילה יש להצטייד בעשישיות ליציאה וכניסה ותנועה בשטח.השקט והמרחבים של המדבר מיד משפיעים על המערכות הנפשיות ורגשיות. יותר לאט, יותר רגוע יותר עם התרוממות רוח. בגלל המיקום האנרגטי המיוחד של מצפה רמון ושל סוכת שלום ישנה השפעה רבה וכפולה לטיפולים אלטרנטיביים. ואכן קבוצת מטפלים אלטרנטיביים הגיעו בביקורנו לסוכות וכלנו נהננו מעיסויים תאילנדים, שבדיים , רפלקסולוגיה, שיטת גרינברג ועוד. אישית נהניתי מאד מטיפול רפלקסולוגי ומגע אינטאוטיבי של צביקה 052909932 אשר מתח אותי לכל הכיוונים. בסוכת המדבר תהנו מארוחת בוקר טבעית על טהרת הסלטים גבינות וריבות .זאת לאחר שיעיר אתכם הגונג שבאמצע המתחם. מומלץ בבוקר השכם לצאת לרכיבת סוסים מחוות האלפקות אל צוקי המכתש ולהנות מדאיית הבוקר של הנשרים. אכן מדבר הר הנגב כבש אותנו בקסמיו ובלילות משב הרוח הקיציות. לפרטים על ארועים, מסלולי טיולים , לינות ועוד באתר רמת הנגב http://www.negev-tour.co.il רז ארבל מנהל עמותת תיירות הנגב 086564111. שחר שילה 086584444 מדריך ומנהל השיווק. סוכת המדבר 08658628 צביקה רפלקסולוגיה ומגע אינטאוטיבי.052909932 אלן סיורי מדבר 08659555


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.