אתונה -המהפך הנשי


אתונה: המהפך הנשי- נשים בתחרות האבקות ישראל: התקווה האולימפית.וגם הספורטאי הסקסי ביותר בעולם הוא שלנו אריק זאבי. בתמונה:בוסקילה וקורניצקי --- מפרשית 407

מדי ארבע שנים בתקופה זו אנו מתעוררים לקראת משחקי האולימפיאדה. אולם לספורטאים, לאגודות הספורט ולוועד האולימפי זהו תהליך מתמשך בו הם בודקים את עצמם ומציבים מטרות ואימונים כדי לעמוד בקריטריונים ולהתקבל לתחרויות השונות. השנה יתחרו עשרת אלפים וחמש מאות- 10500- ספורטאים ממאתים ושתים מדינות, על אלף מדליות. אם נזכור כי הולדת המשחקים האולימפיים היתה על טהרת הגברים ללא כל מקום לנשים, הרי השנה חל "מהפך" – האבקות נשים נוסף כענף חדש לאחר שענף הרמת משקלות לנשים כבר החל בסדני, לפני 4 שנים. המשלחת הישראלית מונה 36 ספורטאים, מתוכם 16 נשים ו-20 גברים, כלומר יחס הנשים הוא 48%, הישג נאה למדינת ישראל ולאולימפיאדה בכלל אשר שמה לה מטרה להשוות את מספר הספורטאים והספורטאיות, גם במחיר ביטול מספר תחרויות של גברים. אריה רוזנצווייג, מזכיר כבוד של הוועד האולימפי ויו"ר אסא מציין בסיפוק כי למרות שתקציב הספורט במדינה ירד השנה ל-47 מליון ש"ח (לעומת 120 מליון ש"ח ב- 1996), ישראל מצליחה להעמיד ספורטאים ברמה אולימפית : הגודאי אריק זאבי, אלוף אירופה בשנתיים האחרונות, גוטשה צ`צ`שוולי, אלוף עולם 2003 בהאבקות עד 84 ק"ג, מיכאל קלגנוב, מקום 1 באליפות עולם ב- 1999 500 מ` חתירה, אלכס אברבוך, סגן אלוף עולם 2001 קפיצה במוט. לדברי רוזנצווייג חלוקת תקציב הספורט בין נשים וגברים נעשית באופן שיוויוני. לדעתי, הדבר טעון הוכחה, שכן מלכתחילה רוב התקציב עובר לכדורגל, ובכך מקטין את חלקם של ענפי הספורט בהם משתתפות נשים. המהפך העקרי שהוא מציע: הרחבת התשתית והבסיס לכל ענפי הספורט, כך שהתקציב לא יהיה מתועל רק למתי מעט בספורט ההישגי. ולנשים שלנו באולימפיאדה: מיכל פיינבלט ממשיכה את דרכה של יעל ארד בג`ודו (עד 52 ק"ג). אנה סמשנובה שמקומה כיום בטניס העולמי הוא 17 (יחד עם שחקני הזוגות אנדי רם ויוני ארליך שמיקומם נע בין 18, 20.) לי קורזיץ, אלופת אירופה 2003, בשייט מיסטרל. הצמד ורד בוסקילה וניקה קורניצקי, מקום 3 באליפות עולם 2004, מפרשית 470. אינה יופה ואנסטסיה גלושקוב, שחיה צורנית, דואט. ורד בורוכובסקי ואנה גוסטמלסקי, שחייה. לריסה פסחוביץ`, 500 מ` חתירה. קטיה פיסצקי, התעמלות אמנותית מאיה ערוסי, טאקוונדו איילת אוחיון סיוף, רומח.


אריק זאבי הג`ודוקא המועמד למדליית זהב-ישא את דגל ישראל באולימפיאדה. זאבי נבחר לספורטאי הסקסי ביותר בעולם,אף יותר מבקהאם.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.