דג המשאלות


אפשר ללכוד במעגן מיכאל דג , להביע משאלה ולשחרר אותו או להזין בו את גופך – מה שהולם אותך יותר. ביקור בטחנה טורקית וחוף פראי,אמנות בעין הוד וגם לתפוס שלווה יפאנית ועוד בכרמלים.

מעולם לא חזיתי במו עיני במאמץ כה שופע להאדרתו שמו ומעמדו של הקרפיון, כמו בימים אלה, לקראת פסטיבל הקרפיון הראשון בארץ וככל הנראה בעולם. הפסטיבל יתפרס על פני חול המועד פסח בין בריכות הדגים של קיבוץ מעגן מיכאל; יציע לאורחיו ובהם משפחות עם ילדים, את חוויית הדיג והיכרות קרובה עם עולם שלם הרוחש מתחת ומעל המים. בכלל זה: דגי נוי צבעוניים המשתכשכים כאן במאותיהם להנאתם ולהנאתנו. אגב – דגי זהב השווים זהב, בהתחשב עם כך שיפן מוכנה לרכוש דג צבעוני משובח במחיר עד 10,000$. והרי אין זה אפילו יציר טהור של הטבע, אלא קרפיון בלבד, שעבר מוטציה גנטית ולבש פסי צבע מרהיבים. ביפן ייקרא קוי, וקיים ביטחון מלא שהוא מביא מזל לבעליו. מי לא יקדיש כמה אלפי דולר בעבור המזל השבוי באקווריום שלו? בבריכות הגדולות שטים להם הקרפיונים האחרים, הלא מיוחסים, שבלעדיהם לא יקום שולחן הפסח שלנו. מעליהם – הציפורים הנודדות שחלקן עדיין חורפות כאן בדרכן לאפריקה ומנסות אף הן ליהנות מהתזונה המזינה שבבריכה. לילדים בני כל הגילים ועד לבגרות ושיבה טובה, מוצעת חוויית הדיג העצמי. טחנה טורקית וחוף פראי מי שמעלה את הדג מהבריכה רשאי/ת להחליט אם להסתפק במשאלה ולהחזיר את הדג לבריכה, או לרכוש את הדג ולהפכו לארוחה טרייה על השולחן בפארק המים. באותו מקום שבעליו הוא גם המארח בעל כובע בוקרים רחב עופר שנהר, תיהנו גם מטחנת קמח בכוח המים מימי הטורקים ומתערוכת צילומי אמנות של עופות מים קסומות, מיצירות מועדון הצילום רמת גן. המגיעים בבוקר יכולים לבחור בלוח זמנים המגוון בפעילויות, כולל טיול טבע מודרך (1100), בין הבריכות, לאורך שפך נחל דליה ועד לחוף הים. (אגב, לשעות בחוף הזה שבין דור מצפון לקיבוץ מעגן מיכאל דרומה ממנו, משתרע חוף פראי ללא שם על המפה. בהתאם לכך יצטנעו כאן זוגות מתבודדים בשעות אחרות של היממה). במסלול עוברים "גן עדן" של עופות מים, צומח וחי ייחודיים לביצה ולים; מתחמים לגידול דגים. בימים 13 עד 22 באפריל תיערך גם הצגת ילדים בהפקת סיד דוויד, בכל צהרי יום. מלבד זאת ניתן "לתפוס ראש" במדשאות, בצל הסככות, בערסלים ובכסאות שבטבע, בפינות הישיבה הנמוכות. עד 5 אחה"צ.


שלווה יפנית הפסטיבל המקורי הוא רק אחת מעשרות האטרקציות שניתן לפגוש בשאר ימות השנה בחבל כרמלים, בין הים והכרמל. מהאתרים הידועים ביותר, כמובן, הם גני רמת הנדיב בזכרון יעקב, חי בר-כרמל, כפר האמנים עין הוד וכמובן מקדש הבהאים והגנים התלויים; מוזיאון העלייה הראשונה בזכרון יעקב יקבי בנימינה ותשבי בבנימינה, ועוד ועוד. אך גם פינות-ביקור קטנות יותר ובלתי זניחות. כמו חוות הצמחים הטורפים במושב תלמי אלעזר, אמת התנינים במושב בית חנניה. לרשימה (חלקית מאוד) זו ניתן להוסיף באחרונה גם את "החווייה היפנית" בעין הוד. מי שלא נסע אלפי קילומטרים עד טוקיו, קיוטו או אוסקה, יוכל לטעום מקצת מטעם תרבות יפן, שם יארחו אתכם שיר ונגויה ימגוצ`י. שיר, שהגיעה במסעות שנות ה-20 שלה ליפן, פגשה שם בנבויה, ובסיפור האהבה שנרקם נולדו תוך שנים אחדות שתי בנות יפהפיות והפרוייקט בעין הוד. תחת הכותרת "שלווה בקערית של תה" ובליווי מוסיקאלי אקזוטי, מתקיים כאן טקס התה המסורתי סדנאות להתעלות רוחנית, היכרות עם הזן בודהיזם והמדיטציה. שיר ונגויה מנחים את דרך השלווה והמדיטציה היפנית, בתקווה שהישראלי העצבני ייצא מכאן שליו יותר. אולי גם אתם?...


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.