דילן ובבט - עולים חדשים


שניהם עולים חדשים צעירים. הוא הגיע מהולנד, והיא מצרפת. ההיכרות ביניהם הייתה בשידוך. התחלת הקשר היה מהוסס, זהיר, עם חשדנות מסוימת, אבל היום הם כבר זוג לכל דבר. הוא בן 4 שנים והיא בת שנתיים וחצי שניהם קופי סאקי.

תמר פרדמן, המנהלת המקצועית של פארק הקופים ביער בן שמן מספרת: "לכל בעל חי בעולם יש ארגון הדואג לרווחתו. אנחנו שייכים לארגון האירופאי EEP. לפני כשנה הוחלט בארגון ה - EEP, שיש לפזר את קופי הסאקי בעולם כך שהצאצאים הנולדים בפארקים לא יתרבו עם הוריהם, וזאת נעשה על מנת לחזק ולהרחיב את המטען הגנטי של הדורות הבאים. הארגון מחליט להיכן לשלוח את הקופים, והם אשר קבעו שהזוג דילן ובבט יגדלו בישראל בפארק שלנו. ארגון ה - EEP שלח לנו עם הקופים ספר על קופי הסאקי באירופה עם פירוט שושלות היוחסין שלהם. קופי הסאקי הם מאוד עדינים, ולכן חשוב כל כך שיתוף הפעולה בין גני החיות כדי ללמוד אחד מהשני. במגביל אנחנו שולחים דיווח שוטף על ההתפתחות הקופים שהגיעו אלינו."


ש: כשמגיעים קופים שאינם מכירים אחד את השני, האם אתם שמים אותם ביחד בכלוב אחד? תמר: "יש הליך של "שידוך" בין זוגות. בהתחלה שמים אותם בשני כלובים צמודים עם קיר רשת משותף ומתצפתים עליהם, כיצד אחד מקבל את השני, אם אין גילויי אלימות, אם אחד לא מפחד מהשני, ורק כאשר מתחילים מגעים של היכרות ביניהם מבעד לרשת, מסירים את הרשת, תוך כדי השגחה צמודה. אחר כך משאירים אותם ביחד ומפרידים רק בלילה, ולבסוף, כשהם כבר עברו את תהליך ההיכרות אפשר לשכן אותם בבית אחד." ש: "איך זה היה עם דילן ובבט? תמר: " דילן הגיע מהולנד מפארק אפנהול, פארק פתוח בו לא רואים רשתות או גדרות. הקופים חיים שם בחופש מלא. בבט הגיע מצרפת. כרגיל שמנו אותם בכלובים עם רשת משותפת. בהתחלה הייתה הסתייגות ביניהם, אחד כך ראינו שהם שולחים ידיים אחד לשני. כשאיחדנו ביניהם ראינו שדווקא היא זו שמתחילה איתו. הוא העיז ובא לבית שלה, היא נישקה אותו, והוא רץ חזרה לפינה שלו. אחרי כמה זמן הוא הגיע שוב והיא סירקה אותו, ושוב הוא רץ לפינה שלו. אחרי יומיים היא עברה לצד שלו."


התבוננתי בהם. היא אכלה גוק בתאווה רבה, והוא רק יכול היה לקנא. גוק נוסף לא נמצא. הם כבר היו בשלבי התאקלמות אחרונים. כיום הם כבר זוג לכל דבר, ואנשי הפארק דיווחו גם על הזדווגויות. יש שוני גדול בהופעה החיצונית של קופי הסאקי בין הזכרים לנקבות. לזכר פנים לבנות וגוף עם פרווה שחורה, והנקבה צבעה חום שחור כולה. הגור דומה לאימא, ורק לאחר זמן מה מקבל את הצבע של הבוגר. בזמן כעס, הם מנערים את גופם עד שהשיער סומר להם דבר הנראה כמו ריקודי בטן. דילן ובבט לא כועסים אחד על השני ואנחנו מחכים לצאצאים בריאים וחזקים. כתבה על קופי הסאקי http://www.wol.co.il/story/press.asp?id=116


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.