דרך הבשורה - דרך גוף נפש


משרד התיירות עשה צעד גדול לקידום התיירות הנוצרית ע"י פיתוח "דרך הבשורה" המאפשרת לנוצרים קתולים פרוטסטנטים ואחרים,לצעוד ולחוות את מסלול חייו ומשנתו של ישו.בדרכים בהן הוא צעד והעביר את משנתו.

טקס השקת 62 ק"מ של דרך הבשורה מנצרת ועד לכפר נחום היה ארוע חוויתי חגיגי ולימודי. וכלל מסלול רכיבת אופניים,רכיבה על סוסים, הליכה ושייט בכנרת. חשיפת המסלול התמקדה במספר תחנות ייחודיות מביניהן מגדלה,תל כנורות , עין נון , תל כנורות, כפר נחום (טבחא) ומשם שיט לקיבוץ וגינוסר.שם כאמור נמצאה ומוצגת הסירה מתקופת ישו. בכל התחנות אלו חיכו לנו בזמר ובשיר מקהלת דומוס גליל שר התיירות ציין כי "דרך הבשורה" -עוברת בתוואי דרכו של ישו בגליל התחתון, מנצרת - כפר ילדותו, אל צפון הכינרת - אזור שליחותו. הדרך, בה נחשפים נופיה התנכיים של הגליל, כוללת 62 ק"מ של דרך עפר, החוצה ישובים ומטעים ומתאימה להליכה ברגל, לרכיבה באופניים ועל גבי סוסים. תחילתה של הדרך בהר הקפיצה בנצרת והיא מסתיימת בכפר נחום, ולכל אורכה סימון מיוחד עם לוגו ייעודי לצד סימון שבילים. מסלול זה מיועד להעשיר את מוצר התיירות של ישראל עבור התיירות הנוצרית, המהווה למעלה מ-65% מתנועת התיירות הנכנסת לישראל, כמו גם לתת לישראלים מקום בילוי חדש וייחודי.


אהובה זקן ,סמנכל"ית משרד התיירות, ציינה כי פיתוח ושיפוץ הדרך נעשתה, בשיתוף הקרן הקיימת לישראל, בהשקעה כוללת של 3 מיליון שקלים מתוכם 2 מיליון מתקציב משרד התיירות. כל זאת על מנת לתת מענה לגידול בתיירות הנוצרית לישראל בשנים האחרונות וצפי של גידול נוסף של כ -200 אלף תיירים נוצרים בשנתיים הקרובות.


במסגרת העבודה, הוכשרה מערכת נתיבי תנועה מודולארית המעמידה לרשות התייר מסלולים בהם ניתן לשלב סיור רגלי, רכוב (באופניים או רכב) .את הנתיבים בשטח תוכלו לזהות בעזרת שילוט ייחודי דמוי עוגן והוקמו תחנות רענון ומנוחה לאורך הדרך. זכויות רבות להקמת והרצת הפרוייקט יש לכומר יוהאן מריה סולאנה אשר מנהל גם את מרכז מגדלה.סולאנה גייס תרומות, רכש אדמות וביחד עם משרד התיירות פועל להבאת הנוצרים למקומות הקדושים. פיתוח פרוייקט מגדלה יכלול פארק ארכיאולוגי וגם מלון מרכז רוחני, מרכז מולטימדיה וגם מרכז לנשים אשר בו יושם דגש על תפקיד האשה בברית החדשה. - במסגרת פרוייקט הקמת דרך הבשורה הוכנו חומרי מידע היסטוריים ותיאולוגיים אשר ישמשו את התיירים הפוטנציאלים הופקה מפה איכותית הכוללת מסלולים, יעדים ומאורעות היסטוריים ועוד. עקב חשיבות התיירות הנוצרים לענפיה הוקם במשרד התיירות בשנה האחרונה דסק דתות וכן ערוץ יוטיוב בו מוצעים לתייר סיורים, מקומות וכו`. http://www.youtube.com/user/HolyLandVisit?blend=22&ob=5 הקונצפט של "דרך הבשורה " עולה בקנה אחד עם המגמה העולמית של תופעת התיירות הספורטיבית-רגלית של מטיילים המעוניינים להרגיש ולחוות ארץ ברגל, כל זאת בחיבור של מורשת היסטורית – דתית אשר מעניקה חוויה ומשמעות . כפי שציינה המדריכה איסכא "המטיילים בעצם יחוו ויקראו את אותם הדברים שהשמיע ישו לתלמידיו" מה עוד שתיירות זו תביא להגדלת מספר ימי השהות בארץ. שמחנו לשמוע ולהתנסות כי גם מטיילים ישראלים יהנו גם מהליכה בשבילים של דרך הבשורה ,מהמעיינות , ממקומות התבודדויות המתוכננות, ע"י משרד התיירות, של סככות מוצלות בו תוכלו לשבת ,למשל, על תל כנורות ,שליד ספיר ולהתבונן בשקט על הכנרת הפרושה ועל כנסית האושר. האם תוכלו לתאר אושר רב יותר?אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.