הגיע זמן גולן


הגולן פורש יריעה מגוונת החל מנופש משפחתי ועד לטיולי אקסטרים התפזורת רבה - אוהלים מונגוליים, חושות, צימרים מאובזרים היטב. המשותף להם – הקירבה אל הטבע.

טיילתי בחבורת עיתונאים אשר יצאו לגולן מתוך זחיחות דעת מסויימת, של מבקרים הסבורים שכבר ראו כבר הכל, ויהיה קשה להפתיעם. אני מודה שנמצאתי מופתע כמה פעמים במשך הסיור. למשל: פגשתי ב"כפר אינדיאני" כולל אוהל וקישוטים בהתאם, כבר בדרום הגולן, באבנ"י אית"ן. הפתעה שניה היא מגוון שאכסון כאן: הלינה באוהל האינדיאני, על מזרונים העטופים בסדינים, מתחילה ב-60 ₪ לאדם, אם האוהל יאוכלס ב-9-10 איש. אם יהיו בו 4-6 איש, המחיר יעלה 90 ₪ לנפש. בכל אוהל תאורה, ששטיחים. השירותים, ומקלחת ברמה ה טובה הן בסמוך, בחוץ. האוהלים מצויים במידשאה מטופחת, מיתקני ברבקיו ("מנגל", אם תרצו), שולחנות וכיסאות. ארוחת הבוקר לא כלולה, ואפר לרכשה ב-45 ₪ למבוגר ו-25 ₪ לילד. קיים גם אתר לצימרים, המציע תמורת 350 ₪ לזוג ללילה, חדר זוגי, חדר ילדים וסלון. לכל אדם נוסף מעל גיל שנתיים, צריך להוסיף 75 ₪. אפשר לאכלס במגורים אלה עד שבעה איש. זוגות המעוניינים בפינוק מיוחד, יוכלו להתאכסן באחד משלושת אוהלים המונגולים המפוארים המאובזרים בפאר, תוך שמירת הקישוטיות הטיפוסית למונגוליה, אך ספק אם ראו שם ז`קוזי כחת כיפת השמים כמו כאן בגולן. גם ארוחת בוקר מפנקת כלולה כאן, תמורת מחיר של 500 ₪ ללילה. אם תבחרו באחת או יותר פעילויות היוצאות מכאן, אנשי המקום ישמחו להציע לכם מבחר.(הזמנות: 04-6762151).


מבחר צימרים תמצאו גם בישוב נאות הגלן, הוותיק יחסית והמבוסס היטב. צדק מי שהבחין, כי הגולן מציע החל מחושות של קש ובוץ ועד למגורים מהודרים. מצפה מהנפלאים בישראל אך בגולן לא תסתפקו בלינה...אנו נציע לכם את אחד המצפים היפים בגולן, שאינו רחוק מכדי לפסוח עליו: מצפה אופיר. אין מדובר באתר חדש, אך המגיעים אליו בפעם הראשונה מתפעמים, ולחוזרים לכאן זו שכיית חמדה אשר מחזירה אותנו לפנינה שכבר גילינו בעבר: מהמפה המוסדר בצורה מושלמת, נשקף אגם הכנרת כמעט בשלמותו, ממבט של מעוף ציפור. כל הישובים לחופו המזרחי והמערבי, נראים מכאן היטב, ביום ובחשכת הלילה. השקט שורה במצפה אופיר, שאין בו ישובים קרובים. אולם בסמוך ישנה במה בנויה ומוגבהת כולל ספסלים בנויים, העשויים לשמש לפיניקים, לכל הבא לסעוד את נפשו באוכל ואת עיניו בנוף המרהיב. אל המצפה מובילה חורשה ובה שישה עשר עצי זית הסדורים במעין חצי גורן. לשעת הגעתנו המתינו במקום אביו ואמו של אופיר, נער שחלה בנעוריו ומת בגיל 16. לא ראיתי הנצחה יותר חיה מזו של המצפה הקרוי על שמו. ג`ימי האב ידוע בטיולי "הג`ימי-ג`יפ" של הישוב גבעת יואב; לבד מטיולי ג`פים עצמם, מבחר נוסף כמו טיול רגלי באפיקו של נחל אפיק, באוטובוס קבוצתי אל מפגש הגבולות ישראל-ירדן-סוריה ועוד,שייט קיאקים בירדן, רכיבה על אופניים בשבילי עמק בית צידא (הזמנות: 04-6763406, 052-2543323 ) בגבעת יואב תוכלו ליהנות גם מבית הבד של משפחת טויסטר, שאך הושלם מרכז המבקרים, המנסה להנחיל את תרבות שמן הזית על פי מיטב המסורת של המשפחה. המסורת המשפחתית כוללת גידול עצי זית מזנים סורים, יוונים (מלינו), ספרדים (פישולין) ועוד. (הזמנות: 052-3261767) לבסוף, נזכיר את מושב גדות, שמיקומו על גבעות מזרח הכינרת מאפשר מבט מהחרמון עד לטבריה. המציע צימרים יפאנים מסוגננים, הודים, ועד למבני צריף ממוזגי אויר, בו ניתן להזמין גם ארוחות לקבוצות ב"בריזה בכפר" שבמרכז היישוב.


ניתן לנפוש לא רק באלה, אלא בעשרות הצימרים הפזורים בישובים, ובהם מיגוון לפי סגנון מזרחי ומערבי, אורגני, טבעי ובשרי, לציבור דתי וכללי, לנופים ולמטיילי אקסטרים, כטעמם המטיילים למיניהם. סיור בין האתרים שצויינו, בנוסף ל"קשתות רחבעם" ארך יום שלם וגדוש. כמובן שתיהנו יותר אם תפרשו אותו כמיטב יכולתכם, בין יומיים לשבוע.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.