הדרך אל העוש''ר


ספרם החדש יוסי אש ונחמן לידור, "הדרך אל העו"שר" מלמד אותנו את עובדות החיים:כלכלה המשפחה. הספר מתייחס למגוון הפרוייקטים המשפחתיים כולל תכנון ארועים,החלטות זוגיות ,משכנתאות, פנסיות קנית דירה והשכרה ואפילו דמי כיס לילדים כמובן.

דוקא ההחלטות הכלכליות החשובות בחיים - ניהול הכספים, לקיחת משכנתא, עריכת ביטוחים וחסכונות – מתקבלות לעיתים כלאחר יד ובלי תכנון מוקדם. בארצות הברית ניהול כלכלת המשפחה נלמד בבית הספר התיכון ואילו אצלנו רבים מהישראלים פשוט "מתגלגלים" מחודש לחודש ובתוך כך משתעבדים לאוברדרפט, לתשלומים ולהלוואות. כמה עולה לנו "ההתגלגלות"? האוברדרפט, שנתפס אצל רבים כרע הכרחי, גורם לכך שאנו חיים מבחירה חופשית ב-15% פחות מהשכר שלנו ואת השאר משלמים כריבית לבנק. המשמעות של התנהלות כזו היא עלות של עשרות ומאות אלפי שקלים לאורך שנים. וזאת בלי להזכיר את הבעיות שיוצר החוסר הקבוע בכסף במשפחה ובזוגיות, הנזק לבריאות והחינוך הקלוקל לילדינו. אפשר גם אחרת! "הדרך אל העו"שר" (מחברים: יוסי אש ונחמן לידור, יצא בהוצאת "יען") הוא ספר ראשון מסוגו הפונה לאזרח שאינו בעל רקע כלכלי ועושה לראשונה סדר בתחום הניהול הכלכלי שמפחיד רבים. הספר דן בשאלות המרכזיות בחיי המשפחה: האם תמיד כדאי לקנות דירה או לפעמים עדיף לגור בשכירות? איך לארגן את החיים מחדש לאחר פיטורים, גרושים או הגדלת המשפחה? איך לשפץ את הדירה בחצי מחיר? איך לקבל הנחה של עשרות אחוזים ברכישת רכב חדש? איך לתכנן מראש גם "הוצאות לא מתוכננות"? איך להערך ליציאה לפנסיה? איך לבנות מערכת "דמי כיס" לילדים? ועוד ועוד. "ידע הוא כוח" אומר המשפט הנדוש. ה"דרך אל העו"שר" מוכיח שידע הוא גם כסף! הספר "הדרך אל העו"שר" צועד בעקבות "מי הזיז את הגבינה שלי", "הנזיר שמכר את הפרארי שלו", ו"אבא עשיר אבא עני". זהו ספר שמשנה את התודעה ומביא לדרך חיים חדשה. "הדרך אל העו"שר" . הספר כתוב וערוך בקלילות, בשובבות ובקריצה אל החולשות שלנו וכולל סיפורים מההווי הישראלי,מלווים בטיפים מעשיים ותשובה לשאלה הנצחית: למה הכסף של השכן ירוק יותר... מחברי הספר, יוסי אש ונחמן לידור, הינם כלכלנים מומחים לתחום כלכלת הפרט והמשפחה, מחלוצי התחום בישראל. יוסי אש, טייס חיל האוויר לשעבר, עוסק בתחום הייעוץ הכלכלי מזה כעשר שנים. הנו בעל חברה לייעוץ כלכלי, ומומחה בתחום כלכלת הפרט המשפחה. נחמן לידור הינו מרצה מבוקש בנושאים הקשורים לכלכלת הפרט והמשפחה ונחשב לאחד המובילים בתחום בישראל. נחמן הוא "מומחה הבית" לענייני כלכלת המשפחה בתכניתה של אודטה בטלוויזיה בערוץ 10.


לסיכום הספר קריא לכל נפש,ומגיש בדרך הגיונית ובסיסית את ההשלכות של כל התנהלות משפחתית,ופתרונות וחשיבות התכנון,כיצד לא התגלגל עם אוברדראפט ולהיערך להוצאות הבלתי מתוכננות.בהחלט מומלץ לכל המשפחה ! גם לאנשי עסקים המנהלים פרוייקטים בינלאומיים בהצלחה אך לא את תקציב המשפחה. "הדרך אל העו"שר" -יוסי אש ונחמן לידור, בהוצאת "יען"


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.