הטרדה מינית ולקחי המלחמה בכנס המבקרים הפנימיים


מושבים מיוחדים בנושאי "הטרדה מינית" ו"דילמת חזית ועורף ומוכנות תחת איום" בכנס החורף של לשכת המבקרים הפנימיים בישראל.ראיון עם שלמה קלדרון נשיא לשכת מבקרי פנים בישראל. http://www.iia.org.il/

מיכה לינדנשטראוס, יוסי פלד, משה טרי ויונה יהב יהיו הנואמים המרכזיים בכנס, שיימשך יומיים וייערך בחיפה. עוד יופיעו: עיתונאים בכירים, ח"כים ואנשי אקדמיה כנס החורף של לשכת המבקרים הפנימיים בישראל יתקיים השנה בחיפה, במלון דן כרמל, ויעמוד בצל מלחמת לבנון השנייה, הפקת הלקחים הארגוניים ממנה ומניעת כשלים בעתיד. לאות הזדהות עם הצפון החליטה הנהלת לשכת המבקרים הפנימיים לקיים את הכנס בחיפה. הכנס יימשך יומיים (29-30.11.06) ובמהלכם יעלו לחיפה בכירי המגזר העסקי, חברי כנסת, אנשי אקדמיה וממשל, עורכי דין, פרשנים ועיתונאים, ויתקיימו 20 פאנלים במגוון רחב של נושאים. מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס יפתח את הכנס, ולצדו יישאו דברים ראש עיריית חיפה יונה יהב, ונשיא לשכת המבקרים הפנימיים שלמה קלדרון. האלוף במיל` יוסי פלד, שהצטרף לאחרונה לליכוד, ינאם בפאנל בנושא "דילמת חזית ועורף ומוכנות בפעילות תחת אש", אותו ינחה איש הטלוויזיה עמוס כרמלי. נשיא הלשכה מר שלמה קלדרון ציין, כי נושאי הכנס שנבחרו רלוונטיים לבעיית השחיתות ואי הסדרים בממשלה ובחברות הציבוריות. את תופעת ההטרדה המינית רואה קלדרון כ"תופעה חמורה שאנשים נאורים חייבים לגנות ולעשות הכל על מנת לחסל אותה. יש להתייחס לנשים במעמד שווה לחלוטין ולהעריך נושאות משרה על פי כישוריהן ולא על פי מראן החיצוני. אני מגנה כל מנהל ועובד המנצל את מעמדו לרעה אסור למנהלים ולאנשי ציבור לנצל את מעמדם ולהטריד נשים, שכל רצונן להתפרנס ולהתקדם בעבודתן". לפיכך, החליטו בלשכת המבקרים לערוך מושב מיוחד ביום השני של הכנס בנושא "הטרדות מיניות". עיתונאית ידיעות אחרונות נעמה לנסקי, שחשפה את פרשת חנן גולדבלט, תנחה פאנל בנושא "הטרדה מינית – התמודדות עם התופעה". בפאנל ישתתפו גם יו"ר הוועדה לקידום מעמד האישה ח"כ גדעון סער, וסגנית ראש העיר ת"א יעל דיין. כן ישאו דברים לזכרה של עו"ד רבקה שקד, שפעלה רבות למניעת הטרדות מיניות בשרות המדינה. ביחס לתעסוקת נשים ממליץ קלדרון לנשים להיכנס למקצוע ביקורת פנימית - מקצוע שיש בו עניין ופרנסה, ובעיקר שליחות ציבורית. קלדרון מציין בסיפוק, כי ישנן מבקרות פנים רבות בארץ שניחנות במקצוענות, אומץ לב, אסרטיביות, אשר אינן חוששות לבצע את עבודתן מול הרשויות.


בין המבקרות הפנימיות נמצאות הגב` שולה מישלי מבקרת בנק ישראל, הגב` עדנה בן חורין מבקרת משרד ראש הממשלה, הגב` שלומית גלר סגן נשיאת הלשכה ומבקרת פנים של רפאל, עו"ד איה הורוביץ מבקרת ויזה, גב` אביר רויטל מבקרת פלאפון, גב` גילה רוטשילד מבקרת הכנסת. כמו כן, בשתיים מתוך 3 הערים הגדולות - ת"א ירושלים וחיפה – מכהנות שתי נשים כמבקרות פנים. לסיכום מציין נשיא לשכת המבקרים הפנימיים שלמה קלדרון, "מלחמת לבנון השנייה גרמה לנו לזעזועים חברתיים, כלכליים וביטחוניים, וזה הביא אותנו, המבקרים הפנימיים, לבחון את תוכנית העבודה שלנו ולראות כיצד משנים סדרי עדיפויות ומשלבים בהם נושאי ביקורת שמגמתם לסייע לארגונים המבוקרים להפיק לקחים מתוצאות המלחמה, על מנת לתקן ליקויים שנחשפו ולהציע פתרונות למניעת כשלים בעתיד ואלה הנושאים העיקריים שידונו בהם בכנס".


לתכנית הכנס ורישום http://www.iia.org.il/ 972-3-5610933 לשכת המבקרים הפנימיים בישראל.


ראיינה:אילנה כהן-פנר.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.