המגנט לבלייני תל-אביב- חמשושליים


חזיון עיר דוד, נקבת השילוח, מסעדת לסקאלה, סיור על קו התפר ועוד כל אלו הם חלק מהאטרקציות אותן חווינו בסיור מקדים לקראת ארועי חמשושליים אשר יתקיימו 4-6/12/08, 11-13/12/08, 18-20/12/08. טעמנו,נדלקנו ואנו עומדים שוב בשעריך ירושלים.

מי שלא ראה את חזיון עיר דוד לא ראה חזיון מימיו.שילוב של פאר הטכנולוגיה וההיסטוריה המגוונת של ירושלים. מערכת מחשוב שכוללת המפעילה 20 מקרנים, 10 נגני וידאו, 14 מחשבים, 14 רמקולים עם 10 קילומטרים של כבלים ועוד מצליחים להמחיש את הכיבושים וחיי תושבי ירושלים בתקופות שונות. הנה הרומאים באים, הביזנטיים, הערבים, האנגלים , כובשים, שורפים, בונים, רועים ועוד. החזיון הלילי שהינו הראשון מסוגו בעולם, ע"י חברת skerzo מצרפת . מיועד לכל המשפחה ניתן להזמין כריסים באתר מוזיאון מגדל דוד www.towerfodavid.org.il. חוויה רוחנית מיוחדת היא לטייל בנקבת השילוח, להתלהב מפלאי הטכנולוגיה והדיוק של אבותינו הקדומים. נקבת השילוח, היא נקבה באורך של 533 מטר שנבנתה על ידי המלך חזקיהו כחלק מההכנות לביצור ירושלים לקראת המצור האשורי בשנת 701 לפנה"ס. בקרנו בנקבה בסיור לילי , נבל דוד בשער ועצי זית עתיקים מוארים והלל הארכאלוג ,מנהל האתר ,ולהקתו האנסמבל הירושלמי קבלו את פנינו . בנגינה ובסיפורי דוד המלך והפרוייקטים והפעולות לאספקת המים לתושבים בירושלים הוליכו אותנו במבוכי הנקבה זוהי לדעתי אטרקציה ארכיאולוגית רוחנית מהמדרגה הראשונה.


במסגרת החמשושלים מתקיים גם פסטיבל קולינארי ענק, המאורגן על ידי אתר המסעדות הישראלי 2eat שרתם ל"חמשושלים" עשרות מסעדות, בתי קפה ופאבים מובילים שיעניקו ארוחה ייחודית במחיר של 62 ₪ או 92 ₪ בלבד לסועד. כמו כן יתקיימו אירועי גורמה מגוונים ומיוחדים ברחבי העיר. גם מלונות ירושלים משולבים באירועי חמשושלים וכ- 20 מלונות מציעים מבצעים מיוחדים והנחות. אנו נהנינו מטאפסים מגוונים במסעדת במסעדת הטאפס בר החדשה "בקטנה" ברחוב המלך גורג` 42. בהמשך סעדנו לבנו במסעדת השף "סקאלה" היוקרתית במלון מצודת דוד אשר עוצבה ע"י המעצב קרלו רוסיני בסגנון ארופאי איטלקי מפואר עם קווים נקיים. גם המנות היו מעוצבות לתפארת . קרם שעועית לבנה עם רגוי פטריות יער היה חלומי ונמס בבטן וגם האנטרקוט על עלי מנגול עם טחינה. בחצות הלילה לפני שנפרדנו מירושלים המוארת והמגוונת בחמוקיה ההסטוריים סרנו לבית אנה טיכו שם על ספל קינחנו בעוגות גבינה, תפוחים ושוקולד ,האזנו בשקיקה על סיפורי דיירי הבית רופא העיניים ד"ר טיכו ורעייתו הציירת אנה טיכו. וכפי שאמרנו ירושלים היא אגדה ואנו שמחים להילך בה. על אירועי חמשושלים הם 3 סופי שבוע של תרבות, גורמה ,מוסיקה טיולים ואטרקציות מרתקים בירושלים וחלקם הגדול ללא תשלום!או בתשלום סמלי .(כולל אוכל וגורמה במסעדות ומלונות!). את הרעיון המקורי של חמשושלים יזם אקי מרשות התיירות בעירית ירושלים אשר, דווקא בחורף, מצליח למשוך את בלייני תל אביב ומכל הארץ לבוא ולבלות בירושלים במיגוון אטרקציות במחיר סמלי יש לציין בחלק גדול מהאתרים יתקיימו מופעים, אטרקציות ופעילויות מיוחדות המתקיימות אך ורק בתקופת החמשושלים כגון קונצרט א-קפלה בהיכל הספר, מופעי ג`ז מתחת להר הבית, מופע של להקת מארש דורדומה באלרוב- שדרות ממילא ועוד. אותנו ליוו 4 בחורים צעירים של להקת 12 וואלט אשר נגנו שירי שנות הששים למגינת לבנו ובעלי החנויות והמטיילים ממוזיאון עיר דוד לאורך שדרות מימלא. בנוסף, ייערכו מאות סיורים ייחודיים ברחבי העיר, בחינם או בתשלום מוזל עבור משתתפי חמשושלים. הסיורים בהדרכת רשות התיירות העירונית, מדרשת ראשית ירושלים, בית ווינר, עיריית ירושלים, החברה להגנת הטבע, מרכז רחל ינאית בן צבי, בית שמואל, תל"ם, מדריכי אגדת ירושלים. לפרטים אתר עיריית ירושלים והשנה הוציאה מינהלת התיירות תוכנית סיורים,אטרקציות מופעים כך שתוכלו להרכיב ממש פאזל של ארועים לסוף שבוע כולל טעימות הגורמה. www.jerusalem.muni.il


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.