המניפסט הציוני הנשי יופיע בערוץ 33


ביום ראשון , 09.06 בתוכנית "היום" ערוץ 33 משעה 19:30 בשפה הרוסית תראיין עורכת הטלביזיה ורה ידידיה את ג`וליה מנקובסקי (ראו כתבה בנש"ר) .

הראיון ישודר לרגל הקונגרס הציוני והקונגרס הציוני הוירטואליובאותה הזדמנות תספר ג`וליה על קליטה מוצלחת ותציג לראשונה את עיקרי המניפסט הציוני הנשי אותו עורכות פרופ` ברלוביץ יפה, אילנה כהן-פנר וטובה פלדמן.


להלן הנקודות העיקריות של המניפסט הציוני הנשי: על הנשים להיות יזמות ומובילות תהליכים בתחומיי הפעילות של הקונגרס הציוני כדלקמן: 1. דרישה לשוויון מלא של נשים המבוסס על 50% נשים ו-50% גברים. 2. חלוקת תפקידים שוויונית בהנהלה. 3. השגת תפקידים מרכזיים במוסדות ובמערכות הקיימות של הקונגרס לעמת אסטרטגיה של יצירת תפקידי ומטלות נישה לנשים. הפקעת התפקידיים המסורתיים של נשים וגברים במהלך ההסטוריה הציונית, לא עוד נשים כמארגנות צדקה והתרמות אלא כמשפיעות על דעת הקהל באופן אקטיבי. 4. נשים יקדמו , יכשירו ויריצו נשים לתפקידי הנהגה. 5. בניית תשתית לאזרחות ערכית הכוללת חינוך ויצירת אקלים תרבותי לשלום , סבלנות פתיחות. 6. נשים כסוכנות שינוי במעגלים מקצועיים והאישיים בקרב האוכלוסיות הלא יהודיות. 7. נשים כמגשרות ומאחדות בקרב הזרמים היהודיים השונים , הן הדתיים והן החילוניים. 8. נשים כמובילות את תהליך ההסברה למען ישראל , נשים כמעצבות דעת קהל, בעיקר הלא יהודית , אך גם זו היהודית. 9. נשים כמחזקות את הזיקה עם הזהות היהודית כנגד תהליכי ההתבוללות.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.