המשט ע''ש חיים הרצוג


כלנו זוכרים את חיים הרצוג כנשיא,כראש אמ"ן iבעיקר בקולו המלטף והמרגיע בימי מלחמת הכיפורים, כשהיה מפרשן את מהלכי המלחמה, ומרגיע את העם. מעט יודעים כי היה "יורד ים" ותרם לקידום העענף בארץ.השבוע נערך משט הערים ה-54 על שמו.

המשט החל בחיפה, הרצליה , תל אביב ועד אשקלון. בהרצליה מקום מגוריו של הנשיא הרצוג ז"ל, נערך טקס בראשות ראש העיר יעל גרמן, אשתו אורה הרצוג, והשר יצחק הרצוג ובני משפחה ואוהבי הים והשייט. תמונות נוספות בפייסבוק


כך כותב השר יצחק הרצוג בנו על אביו ואהבתו לים: "אבי חיים הרצוג ז"ל אהב את הים והיה בנפשו ובאישיותו יורד ים אמיתי- מאתגר את הגלים הגבוהים , מתמודד עם הרוח העזה, מעלה מפרש ומנווט לחוף מבטחים. הוא גדל בארצם של יורדי ים – באירלנד, הפליג בנערותו לארץ ישראל ומאז כל ימיו היה שייט חובב והים היה אהבה גדולה מאד בחייו. חיים הרצוג הפך לשייט מפרשיות מושבע ותרם תרומה משמעותית לפיתוח הענף ברחבי הארץ. בכהונתו הרמה כנשיא המדינה הנחיל זאת לציבור. בכל שנותיו כתושב הרצליה אבא הקפיד לטייל על חופה, נהנה מן הים התיכון ומבטו המיוחד נישא לעבר האופק והעיק לו השראה אמיתית." וכפי שיצחק הרצוג ציין : "המשט הזה הוא הנצחה ראויה למנהיג דגול לשייט מסור ולאוהב ים אמיתי".


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.