העתיד הוא בתזונה!


"אם נשקיע את אותו מאמץ בייצור ופיתוח תזונת עתיד בריאה יותר, כפי שאנו משקיעים בייצור המכונית שלנו, העולם יהיה מקום בריא יותר -"פרופ` דיוויד היבר.

במסיבת עתונאים שערכה חב` "הרבלייף" ב- 6 ביוני 2012,לרגל ביקורו בארץ של חוקר תזונת העתיד, פרופ` דיויד היבר, למדנו על תזונה מאוזנת ועל הרגלי התזונה הקלוקים שלנו . על פי ממצאי "סקר ישראלי חדש" מכון מחקר רושינק ממאי 2012 נמצא כי לקראת עונת הקיץ החמה ,גובר הצורך בקרב הישראלים, ליתר הקפדה על משטר תזונה ומשקל, ואכן, כ- 43% מהישראלים העידו כי הם מתכננים בוודאות להיכנס למשטר תזונה לקראת הקיץ, כאשר עוד 12.2% כבר נמצאים במשטר תזונה. למרות הרצון להיכנס למשטר תזונה , המודעות של הישראלים לגבי הרגלי תזונה נכונה, לוקה בחסר: 42%מהישראלים אוכלים אחרי 10 בלילה 3-4 פעמים בשבוע, (בעיקר גברים וצעירים בני 18-29 ) כאשר 13% ממשתתפי הסקר עושים זאת מידי יום ! רק 3 מתוך 10 איש ציינו כי יש להם הערכה מדויקת לגבי מספר הקלוריות היומי אותו הם צורכים.


פרופ` היבר, פועל שנים רבות לקידום ופיתוח תזונה בריאה, מחברם של 200 מאמרים מדעיים ו-4 ספרי דיאטות, ייסד ומנהל את המכון לתזונה אנושית בבית הספר לרפואה על שם דיוויד גפן, באוניברסיטת UCLA שבקליפורניה ושימש גם כ יו"ר המועצה לתזונה רפואית באיגוד התזונה האמריקאית, משמש כיום כיו"ר הוועדה המדעית המייעצת העולמית של חברת "הרבלייף". לטענתו " אנו חיים בעולם שמן. השמנה מוגדרת כעודף בשומן גוף (לא עודף משקל). מגפת ההשמנה העולמית היא בראש ובראשונה בעיה של סגנון חיים: לא רק מה אנו אוכלים אלא איזה סגנון חיים אנו מנהלים, שהוא פחות ופחות פעיל". במחקר שפרסם במגזין Obesity 2009 ,נמצא כי התזמון של צריכת המזון במהלך היממה, יכול לשחק תפקיד מרכזי כגורם להשמנה. המחקר מראה כי כ-25% מכלל האוכלוסייה עם עודף משקל, הודו שהם צורכים מזון בלילה. "השמנה נסתרת היא הסכנה האמיתית",מוסיף היבר "במחקר נמצא כי ל-45% מקרב הנשים עםBMI נורמלי(20-25) יש רמות שומן פנימי גבוהות. כך גם לגבי 60% מהגברים. כלומר, מראה חיצוני רזה אינו בהכרח אומר שאותו אדם אינו סובל מעודף שומן, העוטף את האיברים הפנימיים. התחזית היא שבשנת 2030 יגדל משמעותית מספר האנשים המתמודדים עם מגפת ה"סוכרס" ( Diabesity השמנה הגורמת לסוכרת) - ב164% יותר במזרח התיכון, בהשוואה לשנת 2000. "מבחינה אבולוציונית, מסביר פרופ` היבר, הגנום האנושי השתנה באופן איטי (0.5% למיליון שנה) בעוד שאספקת המזון השתנתה מהותית במספר מאות ספורות, כך שלגנום האנושי לא היה זמן להסתגל למזון החדש והדבר גרם למגפת ההשמנה." "תזונת העתיד ב-2025 תעוצב במטרה לסייע לפרט לשמור על בריאותו בכמה רבדים. המזון יהיה מועשר בנוגדי חמצון, סיבים תזונתיים, חלבון, אומגה 3 ואומגה 9 אותם ניתן למצוא בדגים ובשמן זית. אם נשקיע את אותה אנרגיה בייצור המזון שלנו" , מציין פרופ היבר, "כפי שאנו משקיעים בעת ייצור המכונית שלנו, העולם יהיה מקום בריא יותר." לדבריו, משטר התזונה הבריא והנכון יתבסס על תזונה דלת פחמימות"המורכבת ממגוון צבעי ירקות ופירות, ושמה דגש על חלבונים מופחתי שומן על מנת ליצור תחושת שובע ולשמור על מסת השריר. כיום תחליפי ארוחה כגון: השייק וחטיף האקספרס בר של הרבלייף , המהווים תחליף ארוחה, מסייעים באיזון ובקרת משקל, ע"י הפחתת קלוריות והחזרת המרכיבים הטובים והחיוניים לתזונה היומיומית". דיאטת צבעי הירקות והפירות שפיתח פרופ` היבר אשר כבשה את ארה"ב, מדינה שבה 32% מהאוכלוסייה שמנה מאד ו-65% מהאנשים סובלים מעודף משקל, הינה נדבך בפילוסופית התזונה של היבר, ועליה ביסס את ספרו "מה צבע הדיאטה שלך?". דיאטה זו מבוססת על כך שלפיגמנטים המעניקים צבע למזון, יש השפעה ותועלת ספציפיים לבריאות. כשאנו אוכלים את כל חמשת הצבעים מדי יום אנחנו זוכים ליתר אנרגיה. כל צבע מתאים גם לסוג של חומר מזין, דבר המחייב לצרוך את כולם. בנוסף אין לשכוח את החלבונים.


הפתרון תחליפי ארוחות. מסלול החיים המהיר בעולם המערבי יוצר דרישה לתחליפי ארוחות בריאות ומאוזנות. שוק תחליפי הארוחות נמצא בעלייה מתמדת בעולם וגם בישראל, והוא מוערך בכ-5 מיליארד דולר. אחד הפתרונות הוא חטיף אקספרס בר , שפתחה החברה, המהווה תחליף ארוחה מלאה ומאוזנת. " אמנם הקיץ הוא עונת שיא בכל הנוגע להתייחסות לתזונה" מציין דני פלד, מנכ"ל הרבלייף ישראל, "יחד עם זאת, את המילה "דיאטה", נהוג לשייך להפחתה במשקל, כאשר למעשה פירושה בלטינית, הרגלי תזונה נכונים שמומלץ לחיות על פיהם לאורך כל ימות השנה ולא רק בעונת הקיץ. על פי הסקר החדש, כ- 48% מהישראלים מעידים כי בדרך כלל יוצא להם לאכול בעמידה, בדרכים ,או לחטוף משהו, לפחות 3-4 פעמים בשבוע. שיעור זה אף גבוה יותר בקרב הירושלמים ותושבי הדרום, וכן בקרב צעירים בני 18 עד – 39 - כך מסר מנכ"ל חברת הרבלייף ישראל, מר דני פלד במסיבת העיתונאים. למעשה, תזונת העתיד נמצאת כבר כאן ואנו שמחים להשיק בישראל את "אקספרס בר" חטיף ייחודי , פרי פיתוח של הרבלייף, המהווה תחליף לארוחה מלאה ומאוזנת. המדובר בחטיף מבוקר קלוריות- רק 207 קלוריות, והוא עשיר בסיבים וחלבוני סויה ומסייע בשמירה על תחושת שובע לאורך זמן רב יותר ועל כן מתאים לצריכה במסגרת תכנית בקרת משקל." בנוסף מתאפיין החטיף, במדד גליקמי נמוך. החטיף מכיל ויטמינים ומינרלים חיוניים וחלבוני סויה, כחלק מתזונה דלת בשומנים רוויים . החטיף יכול להוות תחליף לארוחת בוקר או ארוחת ביניים, וכארוחה בריאה לדרך ." חטיף אחד מכיל 13 גר חלבון הדומה למנת דג(מנה אחת=85 גר` סלמון). החטיף מגיע בטעמי שוקולד או פירות יער ויוגורט. המארז כולל 7 חטיפים- ומחירו לצרכן : 88.2 ₪ אז כפי שאמרנו העתיד הוא בתזונה והעתיד כבר כאן . *********************************************** *סקר אינטרנטי חדש, שנערך בחודש מאי 2012, עבור חברת הרבלייף ע"י מכון המחקר רושינק אסטרטגיה, בקרב מדגם מייצג של 501 משתתפים מהאוכלוסייה היהודית הבוגרת.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.