הפאב על הבונקר


ארץ המרדפים של שנות ה-70 בבקעה,הפך לכפר נופש- אתגרי המאגד שלווה מוחלטת בנוף בראשית ופעולות אתגריות של טיפוס-צוקים,מסע ג`יפים,רכיבה על סוסים ועוד."ברוש הבקעה" – חלום שמתגשם.

מי שפעם חרף את נפשו בארץ המרדפים חדורת המחבלים בבקעת הירדן - בשנות ה-70 -בוודאי לא ישכח את החוויה הייחודית שעבר כאן. אחד מאנשי הסיירות דאז עופר שריה ("יה-יה"), לא חלם אז שיקים פעם מרכז נופש של ימי שלווה, עם פעילות מגוונת במקום עצמו וסיורים בסביבה. והנה הוא כאן, עם מוניק רעייתו ועמוד תווך בצוות המקים והמפעיל את "ברוש הבקעה". הפעם כמקימי מפעל נועז של נופש המאפשר גם פעילות אתגרית ופינוקים, לסרוגין. אם חששנו שחום הבקעה יתקוף את עור הפנים של כל ייצור עדין, באה מוניק זהובת השיער ומפריחה את החשש, תוך גילוי משכנע של פנים חלקות כמו גם הצוואר והכתפיים שזופים, שעין השמש מיטיבה עמן.


רבע שעה נסיעה דרומה מבית שאן, קרוב לאפיק הירדן ומול הרי גלעד המאדימים בשקיעה, צמח לו כפר הנופש "ברוש הבקעה". כמו נווה במדבר, בין גבעות וערוצי ואדי, מערות ועמק שבמזרחו ישובים ירדניים. במערבו – כביש הבקעה עם מעט ישובים יהודיים. זה אולי אחד הייחודיים שבמיזמי הבקעה: הוא התמקם במתחם מפקדת צבא ירדן לשעבר, עם מבני מגורים לקצינים ולחיילים, שטחי אימונים ומטווחים ובונקר תת קרקעי רב ממדים. מגורי הקצינים הותאמו לשמש חדרי אירוח (בהחלט צנועים) לסמינרים המתקיימים באכסניה זו. בקתות הנופש מעץ מכילות 14 צימרים. הם ממוזגות ומאובזרות ברמה נאותה, ביחס למקבילים להן במקומות אחרים בארץ (כך גם במחיר, החל ב-350 ₪, עם ארוחת בוקר). מעל כיפת הבונקר הגדול שוכן היום הפאב של כפר הנופש. אטרקציה אחרת הן ה"חושות" שנבנות מבוץ מקומי, המבודד היטב את הטמפרטורה המקומית, המשתנה בקיצוניות, ומפחיתה את ההזדקקות למזגן. הוקמו גם שלוש מסעדות לבחירה: "ירדנית, בה האוכל מתבשל באיטיות בכדי חרס טמונים באדמה, "מסעדת בוקרים" בנוסח המערב הפרוע ומסעדה חלבית על טהרת חלב עזים. בעזרת צוות לא גדול, עומדים כבר על תילם יקב בוטיק מקומי "שריה" (70,000 בקבוקים לעונה; הענבים – מעמק האלה וכרמי יוסף); "מחלבת ברוש", שמקור חלבו וגבינותיו בעדר העזים המקומי; לול וגן ירק אורגאני (האורחים וילדיהם מוזמנים לקטוף ולהכין מהפרי והירק). המקום ערוך לשפע של בילויים. בין הבולטים שבהם: רכיבה על סוסים (מאולפים דיים כדי לאפשר גם לרוכב לא מיומן כמוני ליהנות); סיורי ג`יפים בין גבעות לתצפיות נפלאות (ביום בהיר רואים עד ים המלח). פעילות השטח יכולה להימשך בין שלוש שעות לשלושה ימים, בהתאם להזמנות הקבוצתיות. רכיבה על אופניים במסלולים מיוחדים, גלישת צוקים "סנפלינג"; טיולי יום ולילה, בהתאם לדרישה. כך גם והסמינרים המוזמנים מראש והסדנאות למיניהן. כאן למדנו על "סדנת קערות טיבטיות" (טיפול קבוצתי המבוסס על תדר-צליל כמקור לרוגע), סדנת טיפולי מים, מגע כדרך לריפוי, סדנת אבני קריסטל, מדיטציה/דמיון מודרך, סדנה לתזונה בריאה ועוד. כחלופה – או משלימה – לפעילות זו, מציעים גם את הבריכה והספא למעוניינים. למען הגילוי הנאות: נשביתי בקסמי המקום, אולי הודות לסביבה הבראשיתית ואולי גם הודות לאנרגיות והדבקות האנושית שראיתי כאן מסביבי: הביקוש עדיין לא מדביק את ההיצע העשיר, ודווקא זה מעורר הערכה - על ההתלהבות, הנחישות ודבקות ביעדים שהציבו לעצמם חלוצי המקום. מי שמלווה את המיזם באופן פעיל הוא איש יחסי הציבור רמי מלין, המשכיל להפגיש להיכרות ישירה את ה"כפר" והנפשות הפועלות בו לא רק עם אנשי עיתונות אלא גם עם סוכני נסיעות שביכולתם לעניין צבורים שונים באוצרות הגלומים בנוף הארץ ובאנשיה. נותר כמובן לאחל ל"ברוש הבקעה" הצלחה מכל הלב ! "ברוש הבקעה – כפר נופש אתגרי" – טל 02-9944704, פקס 02-9944705 , ת.ד. 589, בית שאן.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.