ואולי לא היו פיגועים מעולם


בימי חורף יפים ובעיקר באמצע השבוע , עמק הירדן שקט ורגוע מחכה לנופשים ולמטיילים ומאיר בזכות הראות המיוחדת לעונת החורף והסתיו.פינות חמד בכל השדות ופסגות ההרים,

עמק הירדן והכנרת מעניקים לנו מגוון פעולות, אתגרים: ג`יפים, שייט, אופניים, טיולי רגל פינות לפיקניק יפות, מסעדות וכמובן סוויטות ולינות הפונות לנוף המדהים לערש ההתיישבות בעמק הירדן. שכולל את חלקה הדרומי של הכנרת , הירדן הגולן והירמוך. באזור שפע רעיונות לסיורים , נופש ופעולות לכל המשפחה , זוגות , פייטנים, אמנות ולאוהבי נופים. וכבר התבשרנו כי רשת הארחה בקיבוצים מציעה בחודשים נובמבר דצמבר סופי שבוע של סלסה במלונות באזור עמק הירדן וסובב כינרת. אטרקציות מיוחדות באזור חפירות ומוזיאון פריהסטורי בקיבוץ שער הגולן אל תוותרו על המוזיאון הפריהיסטורי ועל דודיק בן עמי שידגים לכם איך יצרו סכינים וכלי עבודה בימי קדם בעזרת פטישים וכלי עבודה עתיקים. ומי שמעוניין בנושאי הפריון באתר החפירה נתגלו צלמי פריון מלפני 5000 שנה. עד היום אחרי כל שטפון יוצאים חברי הקיבוץ וילדי הגן לאסוף ממצאים בנוסף למשלחות ארכיאולגיות הבאות כל קיץ מחו"ל והעוסקות בחפירות של עמק הירמוך. שייט שייט מעין גב לגינוסר נמשך כשעה בסירת עץ יפה וכשרה ומוצלת. ממנה רואים את נוף הכנרת , הגולן , צפת , הר מירון צוק הארבל ועוד. בית הקברות של כנרת – נמצא בצמוד לקבוצת כנרת . כל רכילות העמק משנות ה- 30 מתעודת על הקברים ובלילות נושאים אותה הרוח. בעזרת עמיר אידלמן מקבוצת כנרת תוכלו לשמוע את הסיפורים, הויכוחים באסיפות הקיבוץ על דורתיו, שירים ועוד. מתאים לאוהבי שירה והיסטוריה של ערש ההתיישבות בעמק. ספר השירים של רחל טומן בצמוד לקברה . זוהי חויה שאפילו ילדים לא ישכחו, במיוחד אם באים עם חליל או וגיטרה וכך תקראו ותשירו משירי רחל. ואולי לא היו פיגועים מעולם.


לינות כפריות מיוחדות קיבוץ אלומות לינה כפרית עם דשא ופינות ישיבה מהן נשקף הנוף הפלא הכולל התצפית מרהיבה לעמק הירדן , כנרת והרי הגולן. קיבוץ מעגן- מלון הכולל סוויטות מרווחות הפונות לכנרת . ובניין מרכזי הכולל לובי מפואר עם זכוכיות המשקיף על הכנרת, חוף פרטי בריכה קיצית ומיקום בצמוד לבית גבריאל. וההרים בנוסף לחדר האוכל. קיבוץ אשדות יעקב –בית הארחה הכולל חדרים נושאיים לפי ענפי הקיבוץ, חדרי הלול, אסם , פרדס,ובמרכז בית הקפה "היה היה" בו פינות ישיבה של פעם עם כלים של שנות 40-50 , סיר פלא , מכונות כתיבה,מגרש זבובים , ברקע מוסיקה של אותם הימים ותקליטים 78 ועוגות מעשה ידיהן של חברות הקיבוץ. קיבוץ עין גב- קיבוץ תיירותי מחלוצי השייט וחלוצי התיירות באזור . מסעדת הדגים הידועה עם מרפסת ענקית לחוף הכנרת ובה מוגשים ארוחת דגים הכוללת מושט , מרקים וסלטים ,צ`יפס וקינוח. כפר הנופש עין גב כפר הנופש שוכן לחופה המזרחי של הכנרת ונחשב לאחד הגדולים באזור בכפר 166 יחידות נופש ף 96 יחידות נופש משפחתיות ו-70 חדרים, לובי וחדר אוכל. מלון לביא (ליד צומת גולני) בקיבוץ לביא תמצאו חדרים וסוויטות מרהיבות המשקיפות על כל ההרים מסביב, צפת, מירון , תבור והחרמון. הקיבוץ הינו קיבוץ דתי אשר התמחה בבניית בתי כנסת ומייצא מושבים לבתי כנסת בכל העולם, לאיטליה רוסיה וארה"ב. אגב ארוחת הצהריים שקבלנו היתה מעולה ומבקרים בקיבוץ המליצו לבוא לחווית חגיגת השבת בסופי שבוע וגם לאמצע השבוע. קיבוץ גינוסר בקיבוץ שני סוגים של אירוח : בית הארחה ולינה כפרית. שניהם בסמוך לבית יגאל אלון , מוזיאון העוסק בגליל,שהיה חבר הקיבוץ ושם גם מוצגים שרידי הסירה מתקופה של ישו. בבניין "חדר דילמות" בנושאי :"יחסי ערבים יהודים" , הכפר היהודי. חדש ליד המלון בדשא המרכזי מוצג "הטוטם" שפוסל במאי השנה ע"י פסלים יהודים ישראליים כדרך לשלום. האון- כפר הנופש החדש עם 100 חדרים אסתטיים וממוזגים ליד האגם. במקום תמצאו אוהל לשתיית תה הודי וקפה ,חדר אוכל ולובי מרווח. מהאון ניתן לצאת לטיולים לגולן הקרוב כל כך דרך ג`יפים העולה למעיין של "טאופיק" ששוחזר ושופץ ע"י קק"ל. בשבילים יפים ובמרפסת תצפית. ממנה אפשר להמשיך עד לדרום רמת הגולן. שימו לב שחלקה הראשון של הדרך היא רק לג`יפים . לבאים ברכב פרטי יש אפשרות להגיע למעיין טאופיק מהכביש המוכר שבין חמת גדר לכביש חרוב לפי השילוט שבכביש.


לפרטים והזמנת חדרים, טיולים ועוד רשת הארחה בקיבוצים – 035608118 אתר הרשת:WWW.KIBBUTZ.CO.ILאחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.