זונות האולימפיאדה וסחר נשים


מנהלי מכון "תודעה " פנילים בנושאי המאבק כנגד זנות וסחר נשים. בדף קשר האחרון זהם פרסמו מספר עדכונים על המאבק כנגד הזנות באולימפיאדה וב"סחר נשים"

הוועדה הלאומית האולימפית באיסלנד הצטרפה לביקורת על המדיניות של אתונה לאפשר הקמת בתי בושת נוספים במשך האולימפיאדה שתתקיים באתונה בקיץ 2004 כדי להתמודד עם הביקוש העצום לזנות. האיסלנדים התלוננו מול הוועדה האולימפית העולמית על התכנית של שלטונות יוון לאפשר הקמת עוד 30 בתי בושת במשך תקופת המשחקים. זנות הינה חוקית ביוון למרות שמאשרים רק בתי בושת של מקסימום שלש זונות בלבד ואסור לפתוח בתי בושת ליד כנסיות או בתי ספר. אלרט שרם ( Elert Schram ) – הנשיא של הוועדה האולימפית הלאומית באיסלנד אמר:"אנחנו דורשים מה- IOC ( International Olympic Committee ) לאשר מידע זה ואנו מתנגדים לכך. אסור למשחקים האולימפיים לשמש כיסוי לתעשיית המין". קירסטין אסטגיירסדוטיר ( Kirstin Astgeirsdottir ) , דוברת הארגון הפמיניסטי האיסלנדי אמרה:"אנו מוחים שבמקביל למשחקים האולימפיים יהיו גם משחקים שנוגעים בפורנוגרפיה ואלימות ושהם מנוגדים להחלטת האו"ם להאבק בזנות ובסחר בבני אדם...ההצעות של נציגי אתונה הינן בניגוד מוחלט לרוח המשחקיםהאולימפיים שהמסר שלהם הינו בריאות, שלום, שיוויון מיני ושיתוף פעולה". ביום שני האחרון, הכנסיה האורתודוקסית היוונית האשימה את שלטונות אתונה בכך שהם מקדמים "תיירות מין" לקראת המשחקים האולימפיים וזאת בתגובה להצעה לשחרר ולהקל על חוקי הזנות. ידוע שהמשחקים האולימפיים תמיד היוו "עסק ריווחי" לזונות, חוקי או לא. יוון כידוע גם נמצאת בדו"ח מחלקת המדינה בקטגוריה השלישית.


ועדת החקירה הפרלמנטרית לסחר בנשים ישיבת הוועדה ביום שני 23.6.2003 סדר היום: מקומה של ישראל בדירוג הבינלאומי במאבק בסחר בנשים תגובת מכון תודעה לדיון במקומה של ישראל בדו"ח מחלקת המדינה על הסחר בנשים בעולם ( TIP Report ) שהתפרסם ביוני 2003 מכון תודעה מביע צער על כך שמדינת ישראל נשארה בקטגוריה 2 בדו"ח של מחלקת המדינה לשנת 2003 שיצא ביוני השנה ומקווה שהעבודה הרצינית שנעשית על ידי הוועדה הפרלמנטרית בראשות ח"כ זהבה גלאון ועל ידי משטרת ישראל ופרקליטות המדינה תתן פירות בשנת 2004. מכון תודעה ימשיך לבדוק את המצב בשנה הבאה וימשיך להוציא דו"ח שנתי לאו"ם באביב 2004 – דו"ח שיישלח גם למחלקת המדינה כפי שהיה בשנת 2001, 2002 ובשנת 2003. קיבלנו דיווח על פגישה מצומצמת שהתקיימה בוושינגטון ב11 ביוני בין ז`ון מילר, ראש מטה המאבק בסחר בבני אדם במחלקת המדינה לבין נציגים מעטים של ארגונים לא ממשלתיים הנאבקים נגד הסחר בבני אדם. מספר נקודות הועלו בפגישה זו ואנו מבקשים לשתף אתכם בחשובות שבהן: · צריך לזכור שהדו"ח הזה הוא למעשה כלי על מנת לשים קץ למצב של עבדות ואנחנו יודעים שיש התחייבות אישית של מזכיר המדינה קולין פאוול, שהמאבק ימשיך והובעה שימחה על כך שהעולם מתחיל להתעורר. · להבדיל מהשנה הקודמת בשנה זו מחלקת המדינה שמה דגש על הקורבנות כדי להראות את ההיבט האנושי של התופעה ולא רק עניין מדיני. · לאחר תלונות מארגונים לא ממשלתיים רבים נגד הכיוון של הדו"ח בשנה הקודמת הוחלף הצוות שאמור לטפל בכתיבת הדו"ח והדגש יופנה למאבק בעבדות המינית ובעיקר נגד התשתית המאפשרת עבדות זו במדינות היעד. סינדי ויליאמס, דוברת הבית הלבן , הדגישה כי הבית הלבן יעקב אחרי מהלך זה. · במחלקת המדינה לא מעוניינים לשמוע תלונות על חוסר אמצעים מצד פקידים ממשלתיים במדינות שונות כי לטענתם זה קשור לרצון פוליטי. · נקודה חשובה: שוודיה מהווה דוגמא שמחלקת המדינה מדגישה את עניינה בה. מצויין שבדוח"ות הבאים תעקוב מחלקת המדינה בעניין רב אחר היישום של הגישה השוודית החלוצית לנושא הזנות והסחר בנשים ושוודיה תשמש כמודל למאבק אפקטיבי בסחר בבני אדם למטרות זנות. נקודה זו מצביעה בבירור עד כמה מוצדק הכיוון שישראל לקחה בטיפולה בנושא הסחר בנשים למטרות זנות בזכות הוועדה בראשות ח"כ זהבה גלאון והיא צריכה להמשיך בכיוון


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.