זמן חלום- קרני נס תערוכה חדשה


קרני נס, אמנית,יוצרת, מנסה אחרי מות הוריה, דרך אלבום תמונות ישן להיכנס לתודעתם של הוריה שחיו בפולין, בתקופה של ערב לפני מלחמת העולם השנייה ומעט אחריה.

קרני, כבת מהגרים, הדחיקה לחלוטין את המורשת הפולנית, מתוך החלטה שאפיינה עולים רבים מבני גילה, למחוק את זיכרון פולין הולדתה, ולהיוולד מחדש כישראלית צברית ללא סרח העודף של הגולה שהצטיירה כעלובה, כפופה ונטולת זקיפות גו. "לאחר מות הורי, החל העניין בעברי לכרסם בי, נמשכתי כמו מגנט לאלבומי התמונות שנותרו, במיוחד לצילומים מתקופות שקדמו להולדתי" מספרת קרני. היא מנסה דרך התמונות להתמודד עם תקופת חיים של הוריה, לדבריה מתוך מצב נפשי של געגוע כואב למשהו לא מושג, אך דומיננטי מתחת לפני השטח.


עבודותיה של קרני מנהלות דיאלוג עם התמונות מהאלבום הישן, הן משחזרות ומעבדות את התמונות בניסיון להבינן, אך דרך מכחולה הופכות התמונות לאניגמטיות, מעורפלות, מונוכרומטיות, חלומיות.


תערוכת "זמן חלום" פתיחה: 10.02.12 נעילה: 13.03.12 כתובת: הזרם 13 פינת רחוב היסוד [ליד מגרשי החניה של איצטדיון בלומפילד], תל-אביב. טלפון: 03-5187440 שעות פתיחה: ג`-ה` 19:00–12:00, ו` 14:00–10:00, שבת 15:00–11:00 אוצרת, נורית ירדן


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.