חוזרת ל''מלכודת''


האם צפויה חזרה לחבר לאחר פרידה? האם יש סיכוי להינשא בקרוב כל זאת ועוד בכתבה. שלחו אלינו כתב יד ושאלות ספציפיות והגרפולוגית עדה בן שלום תענה לכן.הוראות למשלוח בסוף הכתבה.

ד"ד בת 27, כותבת ביד שמאל. חסרים פרטים: שפת אם ומצב בריאות. את מספרת במכתבך על תהליך פרידה מחבר, שנמשך שנה שלמה. את שואלת האם חידוש קשר (ואולי גם שוב פרידה) צפוי לך בעתיד. ובהרחבה את שואלת אם בכלל יש לך סיכוי להינשא.. וגם - מעבר לדירה אחרת. זוהי שאלת עתיד. היא אינה קשורה בהכרח, לכישורייך או אופייך. שאלות אלייך: האם חשוב לך להינשא בגלל גילך ה"מופלג"? למי? מכתב ידך מסתמנים קשיים בהבחנות רגשיות (שאין להן כל קשר לאינטליגנציה הטובה שלך), וציפיות גבוהות מאוד, בעיקר מאחרים. מהו מקור ציפיותיך? האם הן באות מתוכך או האם הן מופעלות עלייך מבחוץ? נראה, שאת מרגישה כאילו את "מפספסת" את החיים. את מדמה בנפשך, שאם לא תמהרי להשיג ולמלא במהירות את צווי ההתחייבויות, שהבטחת לעצמך לפני שנים - תפספסי את הרכבת.... לאן בדיוק הרכבת שלך רוצה להגיע? ממאפייני האישיות לך שתי תכונות בולטות במיוחד: אינטליגנציה טובה ורגישות עצומה. את מגייסת את האינטליגנציה כדי להרגיע באופן הגיוני את חרדותייך הרגשיות. אולם, בניגוד לעמדותייך אלה, אני חושבת שתפקיד האינטליגנציה, הוא להזרים כוח ופתרונות למצבי חיים ולהישרדות בכלל. כך קורה, שבמקום להתמודד בשאלות רגש לא פתורות, דרך חוויות ותובנות רגשיות (ומהן להסיק על עתידך), את מפעילה רק את השכל. רציונאליזציות כאלו, דומות לגלולה שניתנת להרגעת כאבים. מטרתה להחליש את הכאב אבל לא לפתור את הסיבות והגורמים לו. מערכת היחסים שלך בין רגש להגיון, כפי שתיארתי אותה כאן, עשוייה לשקף לך את הסיבה ל"מלכודת" שאליה את חוזרת יותר מפעם אחת. (שנה שלמה של מפגשים ופרידות מאותו חבר - לא מלמדת אותך לקח - את עדיין מתגעגעת ונפגעת מעזיבתו). ההתמודדות באמצעות השכל, בשאלות שמקורן ברגש גורמת לכך, שמבנה הרגש מתגבש ומבשיל לאט לבגרות. מצד אחד, את אדם חביב לאנשים ולסביבה. מצד שני, את מרגישה חסרת שביעות רצון וחוסר צדק במה שהסביבה "מחזירה" לך. ייעוץ תהליך ההתבגרות, מעצם הגדרתו, כולל התפכחות מפנטזיות ילדיות למציאות נייטרלית. זהו תהליך, שעשוי "לשבור כלים" ולהכאיב. בגלל הפחד שלך מכאב, את דוחה אותו, שלא מדעת, לימים יותר קלים. התוצאה היא הפוכה. "הקלות (הבלתי נסבלת) של החיים" מתרחקת ממך. לעומת זאת, את הפנטזיה, ממלאים עכשיו, קשיים ותלונות של סבל. לו יכולת להסתכל על היחסים שלך עם בן הזוג לשעבר, לראות את המחיר הגבוה ששלמת, כדי לקיימם, היית יכולה להתחיל לצאת לדרך (דרך המודעות והחופש). כדי לקדם תהליך חשוב זה, כדאי לך להצטרף לסדנה אשר עוסקת במודעות ובאסרטיביות. עצה נוספת מתייחסת למרוצך בזמן. כדאי לך להשקיע בפיתוח עצמי: יעבור זמן, תבשילי לאהבה חדשה, ורק אז תתחילי לתכנן חתונה... ממצאים גרפולוגיים עריכת הכתב על פני הגיליון, נאה, בהירה ומזמינה לקרוא - מתארגנת פונקציונאלית בסדר, ומנסה לקרב אנשים אלייך, כדי שיבינו ויאהבו אותך. קו גמיש ומלא ברישום קליל ונוח - אינטליגנציה טובה וכושר הסתגלות. היחסים בין אזורי האות מבליטים את האזור האמצעי, על חשבון אזורים אחרים - ריכוז עיסוקייך הוא סביב עצמך, לא מאפשר לאזורים אחרים (רוחניות ופיזיות) להתפתח בהתאם ליכולת הגלומה שלך. לסיכום הסתכלי על החיים כתהליך ולא כמטרות להשיג, וירווח לך.


כדי לפנות למדור לשם ייעוץ חינם, רשום את הסיפור שלך על נייר חלק ללא שורות( , בעט כדורי. זאת ועוד, יש לציין באיזו יד כותבים ואת הגיל, ואת המין. יש לשאול שאלה, שהתשובה לה חשובה לך במיוחד. למלא דף או שניים ולחתום. זכור יש לשאול שאלה מסויימת מיוחדת שמעסיקה אותך. בכתב יד מקורי, לא צילום ולא פקס. טלפון: 097676315 למעוניינות,באתר מובאת דוגמית לאפשרויות ניתוח כתבי יד- אפשר גם אפשר להכיר את עצמנו לעומק.-.ראו זאת כהזמנה לכם או למועסקים על ידיכם. את כתב היד יש לשלוח אל הגרפולוגית עדה בן שלום, ע"פ הכתובת המצורפת מטה. רח` תל-חי 2 כפר-סבא 44456 ,


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.