חלונות חלומות וחתונות של יוהן


מדור חדש בנש"ר-"גבר בנש"ר" והפעם יוהן שגב. יוהן הגיע לישראל כעולה חדש לאחר 10 שנים של נסיון כצלם אומן מקצועי באנגליה, יפאן וספרד.כיום הוא גר,נושם ומצלם ארועים וסרטים בשרון.

יוהן שגב,צלם אומנותי, בן 40 פלוס מלונדון עלה לישראל לפני שנתיים.בתחילה התגורר אצל בת דודתו כך שהיתה לו,לדבריו,"נחיתה רכה" ֿ לאחר מכן שכר דירה בהרצליה,למד עברית באולפן ופתח סטודיו להפקות צילום ועריכת סרטים בהרצליה בסטודיו שלו באנגליה היה מבצע עבודות צילום לחתונות, פורטרטים,צילומי ארועים חתונות ,הפקות books לדוגמניות ולשחקניות מפורסמות. בצילומיו ובהפקותיו למגזינים מביא יוהאן אלמנטים של דרמה , היבטים פסיכולוגיים ואישיים.וכמובן אלמנטים אסתטיים ואמנותיים.


הדרך המיוחדת של יוהן נובעת ממיפגשים עם תרבויות שונות , שנים של עבודה בארצות שונות, לימודי זן, תאטרון טאי צ"י ועוד. כבר בגיל 15 החל יוהן בלימודי אייקידו והמשיך ביפאן בגיל 24 במשך חמש שנים במרכז DO JO, בטוקיו לימודי קונג-פו,אצל המאסטר הנודע במרכז So-Deng Chen. באנגליה המשיך בלימודי הטאי צ`י` ואף זכה במדליית כסף בטורניר הפתוח בבריטניה. כבר עם הגיעו ארצה נבחר יוהן ע"י עיריית עכו לסקר את פסטיבל התאטרון האחרון שהתקיים בעיר. לשאלתי מהו הצילום עבורו השיב "לתפוס את הרגע ולהציג את דרמה במגעים אנושיים ודוממים בזוויות ראייה מיוחדות .בצילום שלו של בנייני עזריאלי הוא תפש ו אותם בזוית מיוחדת והפך אותם לחלונות פתוחים. כאומן הצילום הופך להיות עבורו מכחול נוסף .


גם בעבודתו של אלבומי החתונות שראיתי, ניכרות תפיסותיו ההפילוסופיות והפסיכולוגיות השונות. כשספרתי לו על פליטון של הגשש החיוור " צלם חתונות" , הוא הגיב שזהו נושא עדין ,מצד אחד אתה לא רוצה להשפיע על סצינות התמונה כדי שיהיו טבעיות ֿומצד שני כצלם אתה יכול לכוון אותם, לשפר זוויות צילום כך שהתמונה תראה טוב.יותר. המפתח הוא לתכנן ,להקצות זמן ביום החתונה לפני החתונה על מנת לצלם תמונות באווירה נינוחה ללא המתח של החתונה .בנוסף כבר בפגישה הראשונה, כשבני הזוג באים לראות את העבודות הוא מצלם אותם במטרה ל"הרגיש אותם" , איך הם יראו?.וללמוד מה ההעדפות שלהם ,ואיך הם נעמדים וחושפים עצמם. חשוב ביותר לראות איזה סוג של אלבום הם רוצים : קלאסי, ספונטני, פורמאלי , מודרני , רומנטי וכו` . בסדופו של דבר הכל זוג מקבל אלבום גדול בכריכה עבה וההורים וחברי משפחה נוספים אלבום בכריכה דיגטאלית, בכריכה דקה עם עימוד תמונות דיגיטאליות כל אלבום יוצא אחרת ומתאים ומשקף את סגנון החיים של הכלה ,החתן והמשפחות.


בין לבין תוכלו גם לחזות ביוהאן בצד השני של העדשה בהופעותיו בפרסומות טלביזיה והאחרונה שבהן הפרסום למירס." ֿבצד עבודות צילומי חתונות, ארועים והפקות השונות יש ליוהן חלומות על פרוייקטים רבים ראש.אחד מהם הוא , Women in ~Power - נשים משפיעות בו יצלם יוהאן בשיתוף עם נש"ר נשים ברשת, נשים מתחומים שונים מנהיגות, ספורטאיות, יוצרות , שחקניות , וכל תחום אחר שבו נשים משפיעות בסוף הפרוייקט יבנה פאזל של תמונות נשים.שירכז נשים המשפיעות בתחומים שונים. אכן גבר כלבבנו!


לפרטים והזמנות: www.yohansegev.com 0542041432 0777041432


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.