טניס נשים ברולן גרוס ווימבלדון


כתבתנו מרגלית גויטיין חזרה מביקור ברולן גרוס (הטורניר האהוב עליה ביותר, בפאתי פריז) ובוחנת את המצב לקראת טורניר וימבלדון.

סרנה ויליאמס וכל היתר?? טורניר הגרנד סלאם היוקרתי בוימבלדון נפתח השבוע, כשבועיים לאחר טורניר הגרנד סלאם רולן גרוס פריס. למרות ההבדל המהותי בין שניהם – טורניר רולן גרוס נערך על משטח חימר שהוא איטי יותר ממשטח דשא (ווימבלדון) או אספלט (מאסטרס בניו-יורק, וטורניר אוסטרליה), ניתן כבר לצפות ולהעריך מי עשוי להעפיל לגמר. תחרויות הנשים זוכות לאחרונה להכרה ואף לעדיפות בשידורים ובפרסומות. זאת בניגוד לענפי ספורט אחרים. יש לציין כי סכום הזכיות בטורנירים הראשיים (גרנד סלאם) זהה בין הגברים והנשים, וחופש הלבוש (עבר עידן חצאיות הפליסה ותחתוני המלמלה) ויפי השחקניות מושך קהל רב.


בין הנשים העשיריה הראשונה די צפויה כאשר מס` אחת –סרנה וויליאמס- דוהרת הרבה לפני כולן בניקוד ובאליפויות. למעשה, אפשר היה לומר בוודאות כי סרנה היא קטגוריה בפני עצמה, ואח"כ – כל היתר. עד לאחרונה. האחיות האמריקאיות ונוס (המבוגרת) וסרנה ווילמיאס שלטו בזירת הטניס העולמית, וכל נסיון לערער על עליונותן נתקל בצידוק כי הן "גזע" בפני עצמו. זאת לא אמירה גזענית, אלא העובדה עצמה, שכן שחקניות שחורות אחרות התמודדו בענף הטניס, אבל הוויליאמס הן זן אחר במבנה הפיזי והכושר האתלטי, בנחישות וברצון לנצח. עד לאחרונה. בטורניר הקודם בוורשה ניצחה הצרפתיה אמילי מורזמו (פינליסטית בטורניר הפתוח של אוסטרליה 2000) את סרנה בגמר. אך במגרש הביתי שלה, ולמרות העידוד של הקהל הצרפתי ברבע הגמר, לא היתה למורזמו תשובה לעוצמת החבטה של האמריקאית, והיא מיהרה להעלם מהזירה לאחר תבוסה נוקבת. מורזמו הסבירה יום לפני התחרות עם סרנה כי הכוח הפיזי של סרנה הוא יוצא דופן, אך גם מבחינה מנטלית, הריכוז והנחישות שלה הביאו לזכייתה בארבע אליפויות הגרנד סלאם. והנה שוב, סרנה קרסה, והפעם - מול העקביות וההתמדה של הבלגית ג`סטין הנין-ארדן, הנראית כמעט שברירית, לעומתה (7/5, 6/ 4, 6/2). בראיון לאחר תחרות חצי הגמר אמרה ג`סטין כי שיחקו כשתי מתחרות שרצו לעלות לגמר, והצד המנטלי ניצח. ג`סטין, שנישאה לאחרונה, נהנתה מעידוד הקהל, אולם בגמר, בו שיחקו לראשונה שתי בלגיות ברמה כמעט שווה, לא היתה לכך משמעות. העקביות של ג`סטין גברה מול חוסר הריכוז של קים קלייסטס (6/4, 6/0). קלייסטס זכתה בגמר הזוגות לנשים יחד עם היפנית סוגיימה. והנקודה הישראלית:אנה סמשונובה-פסטלוצי עתידה לפגוש את קלייסטס בסיבוב השלישי (אם תגיע אליו). צמרת טניס הנשים בווימבלדון: סרנה ויליאמס, ונוס ויליאמס ג`סטין הנין-ארדן, קים קלייסטס ג`ניפר קפרייטי, לינזי דוונפורת, אמילי מוריזמו


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.