יום הולדת שמח


היום יום הולדת לכנסת ישראל,לסופרת מרים רות ז"ל ועלי להודות,גם לי.האמנם יום הולדת שמח? http://www.knesset.gov.il/main/heb/home.asp

יום הולדת 58 לכנסת ישראל ************************** היום יום הולדת 58 של הכנסת ואנו שואלות איפה איבדנו את נבחרי העם אנשי המופת .בן גוריון, בגין שלא חשבו על איים יוונים,הטרדות וטיסות עם ירקות.אלא על בניית חברה, מדינה ועוד. ח"כ מלכיאור, מהבולטים לטובה בחברי הכנסת ,בערכיו, התנהלותו התרבותי ,חוגג את יום הולדת ה-58 של הכנסת בדיון בנושא :"כנסת כמוסד חינוכי".עם השופט בדימוס מישאל חשין". אני שולחת שי צנוע הצעה קטנה שכל מועמד לח"כ יעבור מבחן התאמה ומבחן יושר ואישיות,שמא יש לו נטיות נדירות להטרדה מינית? ללקיחות שוחד למינהן ועוד כפי שנדרש מכל בעל תפקיד זוטר אז למה לא "ארזי הלבנון שלנו?


חגיגת יום הולדת 97 סופרת מרים רות (ז"ל) ****************************** נחת רוח גדולה מביאה לנו הסופרת מרים רות, רות הלכה לעולמה בנובמבר 2005.ולו הייתה בחיים הייתה רות חוגגת החודש את יום הולדתה ה-97. רות, מבכירי החוקרים של ספרות הילדים, הוציאה עשרות מחקרים וספרי הדרכה העוסקים בחינוך, לצד ספרי ילדים שהפכו קלאסיקות, כמו תירס חם, מעשה בחמישה בלונים (שנבחר לספר האהוב ביותר על ילדי ישראל), הבית של יעל, שון לא רוצה לישון ועוד ועוד ועוד. בחודש נובמבר 2005 הלכה לעולמה סופרת הילדים מרים רות. לו הייתה בחיים הייתה רות חוגגת החודש את יום הולדתה ה-97. לפני שנים אחדות העבירה רות את אוסף ספרי הילדים הייחודי שלה,הכולל למעלה מ3000 ספרי ילדים למכללת אורנים. המוצג דרך קבע בספרית אורנים, פתוח ונגיש לקהל. .לרגל יום הולדתה ה-97 של של מרים רות, תקיים מכללת "אורנים כנס לזכרה בהשתתפות סופרות הילדים מיריק שניר, ד"ר מירי ברוך, החוקרת ד"ר צביה ולדן, ד"ר יעל נוב, האמן דני קרמן ורבים אחרים. יום הולדת שלי ************* אני מוכנה להתוודות. היום יום הולדתי.את הגיל לא תוציאו ממנו.זה לא שאני משקרת אלא אפילו לעצמי אני לא מדווחת.העיתונאים "הקשים" כותבים לעתים "קשישה בת 50 נפגעה בעת חציית כביש"ואני אף למעלה מזה. איפה עברו שנותי? ומי גנב לי את שנותי היפות?ומה לא השגתי? עולה הד קולה של סבתי "זינטיק ניש" באידיש( אל תתלונני),ואז אני נזכרת איזו דרך ארוכה עשיתי מילדה קטנה ,עולה חדשה שהילדים ברחוב רצו אחריה וקראו לה "מצריה מצריה".ואני השבתי להם "גם משה רבנו הגיע ממצרים.וחיוך עולה על שפתי.


ואולי השנה כולנו עם חברי הכנסת, שהתחנכנו על ספריה של מרים,נדע אילו בלונים להפריח:אדום,כחול צהוב.


*הכנס יתקיים ביום רביעי 14.2 בין השעות 8:30 –14:00 במכללת אורנים בקרית טבעון. ההשתתפות בכנס הינה חופשית,יש לתאם הגעה.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.