ירושלים- רקמה חיה


לכבוד יום ירושלים ה`תשע"ב מוצגים שיר,רישום וציור של מיכל קורנפלד אמנית תושבת תל אביב. www.michalk1.co.il http://www.facebook.com/profile.php?id=100000355111311&sk=photos

ירושלים של מיכל קורנפלד השיר "רקמה חיה" הוצג בבית התנ"ך בתל אביב במסגרת תערוכה של חברות אנ"י (איגוד נשים יוצרות" ב 21.7.09.) השם מעיד על היותה של ירושלים אבן שואבת לאנשים מלאומים ודתות שונות ומתייחס לרקמת האנשים המגוונת המרכיבה את העיר. ממילותיו עולה אהבתה של מיכל לעיר המשמשת לה כמקור אנרגיה ועל שאיפתה לחיים הרמוניים בין כל תושביה. הציור בנושא ירושלים "רקמת שמים וארץ", מעביר מסר של אהבה ושלום. הוא מבוסס על רישום הכנה בו מופיעים מספר אלמנטים המייצגים את הדתות השונות: כנסית דורמציון, מגדל דויד, כיפת הסלע ומתחתיה הכותל המערבי, כשלכולם מובילה דרך אחת. שאיפתה לאחדות ולשלום מסומלת ביונת השלום המופיעה ברקע למעלה. כמו כן יש ייצוג של מפת מידבא מהמאה השישית לספירה, המצויה בפסיפס בכנסיה בעיר מידבא שבירדן, שבמרכזה מצוין השם ירושלים. מבחינת הצבעוניות בולט הצבע הכחול המייצג את השמיים ומסמל בעיניה את קדושתה של העיר.. את הציור ירושלים ועבודות נוספות של האמנית ניתן לראות במסגרת התערוכה " ניחוח טעם החיים" בלובי בית ש.א.פ ברחוב היצירה 3 ברמת גן עד ה 28.5.12 ובאלבומי הפייסבוק שלה.


רקמה חיה / מיכל קורנפלד ציפייה מלווה את הנסיעה. הלב מתמלא אורה, יראה. כי הנה השער נפתח לפנינו. שער הגיא מקדם את פנינו. לכודים בין הרי טרשים. כמו חיילים זקופים הברושים. במעלה מתפתלים אנו וגם במורד. לעבר אותו מקום מיוחל, מיוחד. והנה היא העיר, חדש וישן. בניני אבן מרגשים, עשן נושן. וכאשר נגלית החומה, בלב ניגון, בלב דממה. שער יפו, מגדל דוד. שוק מפתה, עבר, עתיד. כנסיית הקבר, מסגד זהב. ברקע מדבר, נחל אכזב. כיבושים, ממלכות, ניצחונות. הרוגים, אש, בליל אמונות. מקצות תבל אליה עיניים נישאו. רק הם, רק בה, את עצמם יבראו. ירושלים – לב פועם, חיים, נשמה. מקום של קדושה עוצר נשימה. לנשום, לרוות, לחיות את המקום. להביט לרקיע ולהתקשר אל המקום. כחוטים באריג שזורים בה אנשים. שלל תפילות, שלל מלבושים. ירושלים היא שלום ושלווה לאדם. לו רק למענה לא נשפוך עוד דם. כל הזכויות לשיר "רקמה חיה" שמורות למשוררת מיכל קורנפלד.(C).


לפרטים Michalk1@013net.net


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.