לעבור את הסרטן אחרת


בשורה לחולי סרטן: גישה חדשנית המהווה אלטרנטיבה לבתי חולים: טיפול אונקולוגי פרטי בשילוב עם טיפול משלים תומך,לרווחת החולה המטופל במרכז "אשכול", ע"י צוות רופאים מומחים, בניהולו של פרופ` הרולד ברנר, מומחה לאונקולוגיה, ללא תשלום, עם התחייבות של קופות החולים.

חולי סרטן הנזקקים לטיפול כימותרפי בזמן מחלה פעילה או כטיפול משלים המיועד למנוע חזרתה של המחלה, נאלצים לקטוע את מהלך חיי השגרה שלהם, להפסיד ימי עבודה, או לעיתים את מקום עבודתם, על מנת להגיע לבית החולים בשעות הבוקר על מנת לקבל את הטיפולים, המתבצעים במרבית המקרים במרתפים או בתנאים פחות הולמים. מעבר לכך, על חולים אונקולוגים להתמודד עם תופעות הנלוות לטיפול כימותרפי הפוגע גם בתאים וברקמות. תופעות הלוואי משתנות מחולה לחולה באופיין ובחומרתן,חלקן פיזיות וחלקן נפשיות, כגון: מתח, חרדה, בחילות והקאות,שלשולים, פצעים בפה, כאבים, ירידה בספירת הדם ונשירת שיער. במרכז "אשכול"-פתרונות רפואיים לקהילה, מציעים גישה חדשנית, המהווה אלטרנטיבה למוצע בבתי החולים. הגישה שאובה ממודל הקיים בארה"ב ומאפשרת לחולה האונקולוגי ולנוחות בני משפחתו הנלווים אליו, לקבל טיפול ומגוון שירותים רפואיים במכון אמבולטורי ברמה פרטית, ללא תשלום במידה ויש התחייבות(טופס 17) מקופת חולים, בשעות אחרי צהריים והערב, מבלי שיצטרך לאבד ימי עבודה ויקטע את פעילותו ושגרת חייו החיונית. לראשונה בישראל מוצע לחולה האונקולוגי תחת קורת גג אחת, טיפול משולב הכולל בו זמנית טיפול כימותרפי, המבוצע על ידי רופאים בכירים,מומחים לאונקולוגיה, העובדים בצמידות למטפלים האלטרנטיביים, על מנת לתמוך ולהקל על הסימפטומים לפני, בשעת ואחרי הטיפול הרפואי. "הטיפול המשלים והתומך הכולל: רפלקסולוגיה, דיקור סיני , שיאצו,יעוץ של עובדת סוציאלית מוסמכת, טיפול בתוספי תזונה לחיזוק מערכת החיסון, מסביר פרופ` הרולד ברנר, מומחה באונקולוגיה, ממייסדי המרכז ולשעבר מנהל המחלקה האונקולוגית בתל השומר.המטופל רגוע יותר, שריריו אינם מכווצים מחרדה לטיפול, נרשמות פחות בחילות והקאות" " החרדה בקרב המטופלים שלי, מסביר גיא שיחור, מטפל מוסמך ברפלקסולוגיה ושיאצו, מוחלפת בחשיבה חיובית על טיפול נעים ומרגיע, המסייע לבעיות הנלוות לטיפול הכימותרפי, ללא התנגדות לטיפול הכימותרפי .הגוף מקבל את התרופה ביתר קלות". הטיפולים מתבצעים באולם הכולל ציוד מודרני ומשוכלל באווירה משפחתית , מעין "מועדון", כאשר החולים אינם מסתירים את דבר מחלתם אלא נתמכים ע"י מטופלים אחרים וזוכים לטיפול אישי מידיו המקצועיות והמנוסות של פרופ` הרולד ברנר וצוות הרופאים הבכירים. יתרון נוסף לחולה המטופל , הינו טיפול, יעוץ ומעקב צמוד על ידי צוות רופאים מומחים מתחום האונקולוגיה וכן צוות אחיות אונקולוגיות בעלות נסיון רב, ולא על ידי מתמחים מחוסרי נסיון וותק, כמקובל בבתי החולים. לכל חולה מטופל מוצמד רופא קבוע, מומחה בתחום האונקולוגיה לטיפול,יעוץ ומעקב, ויתרונו הנוסף של המכון הוא בשירות מענה אנושי 24 שעות לטיפול בבעיות ומצוקות הנובעות מעצם הטיפולים. " מידי שנה מאובחנים בישראל 12,000 עד 15,000 איש נוספים כחולי סרטן. ההתייחסות כיום בארץ ובעולם למחלת הסרטן היא כמחלה כרונית שניתן לחיות איתה שנים רבות, מסביר פרופ` הרולד ברנר, ועל כן אפשר על ידי טיפול בקהילה ברמה פרטית להקל על המטופל,לחסוך לו זמן המתנה למומחים ולאפשר לו להתפנות לטיפולים מבלי לפגוע בשגרת חייו". למרכז "אשכול" המנוהל ע"י פרופ` הרולד ברנר ורונית לקריץ ,מנהלת שירותי סיעוד שלושה סניפים: בתל אביב,חיפה ואשדוד ובהם מטופלים עד כה 2000 חולים הנזקקים לטיפול כימותרפי ולשירותים רפואיים נלווים. הטיפולים מתבצעים בשעות הנוחות לחולה ולבני משפחתו, חוסכים לו ולמלוויו אבדן ימי עבודה הטיפולים ניתנים ללא המתנה מיותרת לקביעת תורים אצל מומחים.


לפרטים: "אשכול" פתרונות רפואים בקהילה רח` צייטלין 1 קומה 6 טל: 036956355, סניפים נוספים באשדוד ובחיפה. .048400083,088655612


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.