לעזוב עבודה בכירה בגיל 56


מ., בת 56 כותבת ביד ימין והיא בריאה , והיא מנהלת מכירות בחברה בגודל בינוני. במכתבה מבקשת מרגלית לברר האם להחליף את / להשאר ב: מקום עבודתה הקיים?

שאלה זו עלתה לאחרונה, כאשר הגיעה לכפיפתה סגנית חדשה, שלטענתה, היא לא מסתדרת עמה. מרגלית מרגישה שחסר ביניהן יחס של כבוד, והיא רוצה מקום שבו יעריכו את תרומתה. השאלה הראשונה שעלתה בדעתי היתה, כיצד שוקלת אשה בת 56 לקום ולעזוב מקום עבודה, כמנהלת בכירה ? בגילה, במעמדה. התשובה נתגלתה לי מתוך כתב ידה ה"שוקק" של מרגלית. תאור גרפולוגי: הכתב מלא חיים (אפילו עמוס), נמרץ ודינאמי. הוא נרשם כ"לא עושה חשבון לאף אחד" (=דחף פעולה וצורך הגשמה, האופיינים לבני הנעורים, להבדיל). הכתב מגלה ומסתיר חליפות ובמהירות: אינטליגנציה יצירתית גבוהה, סקרנות נערית, רצון "לכבוש את העולם" ולהשיג את מה שנחבא מעבר לאופק. תכונות כאלו היו יכולות להתאים לתפקידים של חלוץ (דחף חזק לפעולה +נועזות) ויזם (דחף להשגיות+חזון). שאלה מיתממת לשואלת: אם לעוצמה ושמחת העשייה שבתוכך, השמיים הם הגבול, למה אינך מרוצה? למה הסגנית "אשמה"? התייחסות לנסיבות: כיוון שאין כתב ידה של הסגנית מצוי בידי, וגם לא תאור תפקידייך כמנהלת צוות מכירות, ואין לי תאור לוגיסטי של סביבית עבודתך, אני מפנה את חקירתי לכתב ידך, כדי לדלות ממנו את החלק שלך באי-ההתאמה, לכאורה, בינך לסגניתך. להלן תשובתי: א. הרצון שלך "לכבוש את העולם" הוא כל כך חזק, לפעמים עד סינוור. פירושו, שככל שהמטרה שלך יותר ברורה, כך פוחתת ההתחשבות שלך בסביבה. במילים אחרות, התנאי שלך לשיתוף פעולה הוא: "ראש אחד". (לכן ה"מקלות" של הסגנית, "בגלגלייך" - כפי שתארת לי במכתבך). ב. חשיבתך מהירה בהרבה מעל הממוצע: בתרגום הרעיון לפעולה את מקצרת דרך, מדלגת שלבים ומוותרת על דיוק ועל פרטים. התוצאה היא קושי רב למשתפי הפעולה שלך, שלא מצליחים להדביק את "זנבך". ג. את רגישה ואינדיבידואליסטית מאוד. (ביחסים הדדיים תכונות אלו עשויות להחליף "תפקיד": ממסייעות למחבלות, ולהיפך). את יודעת שהדרך שלך היא הדרך הנכונה. במובן הזה קשה לך לנהל אחרים (להאציל סמכויות, לקבל עיצות וכדומה). ד. לכישורים המצויינים שלך חסר מסד רגשי, יציב, אשר יוכל לתת גיבוי להרגשת הערך שלך, כאשר את נקלעת לעימותים. האם א-ד מספיקים לך כדי "לעשות חושבים" ? שאלות למחשבה: האם את חושבת שבמקום אחר לא יכולה להופיע "סגנית" כזו או אחרת, שתשים לך "מקלות בין הגלגלים"? האם בגלל הסגנית את רוצה להחליף מקום עבודה או משום שאת יזמית בעלת תנופה לרעיונות אין ספור, שחשה מתוסכלת ב"כסא- מנהלת-מכירות" ? האם בזמן המירוץ הטוטאלי שלך את גם מסוגלת לעצור ולהתיחס לדעת/לרצון אנשים חשובים לך? האם את עושה משהו עם סימני האזהרה האדומים, שאת רואה בדרך? האם קרה לך שיום אחד התעוררת לא מבינה: "למה זה מגיע לי אחרי שנתתי להם את כל כולי?" תשובותי: א. האינטליגנציה שלך היא נפלאה. ב. את לא כל כך אוהבת תשובות/עצות ממשהו אחר. ג. אני סומכת עלייך שתמצאי פתרון.


************************************************** מדור ליעוץ גרפולוגי הגרפולוגית תענה לכל פנייה בנושאי ייעוץ מקצועי, ייעוץ אישי ולכל מה שקשור לאנושי שבנו. המדור יתייחס רק לכותב ולכתב ידו, ולא לגבי אחרים. כדי לפנות למדור לשם ייעוץ חינם, רשום את הסיפור שלך על נייר חלק ללא שורות( , בעט כדורי. זאת ועוד, יש לציין באיזו יד כותבים ואת הגיל, ואת המין. יש לשאול שאלה, שהתשובה לה חשובה לך במיוחד. למלא דף או שניים ולחתום. זכרו יש לשאול שאלה מסויימת מיוחדת שמעסיקה אתכן. בכתב יד מקורי, לא צילום ולא פקס. עדה בן נחום טל: 09-7676315


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.