מאחורי הקלעים בופור באוסקר


דקות לפני הכרזת הסרט הזוכה הקונסוליה הישראלית בלוס אנג`לס מזמן לא היתה כה עסוקה.מועמדות של סרט ישראלי לפרס הסרט הזר הטוב ביותר, היא סיבה למסיבה מאוד גדולה.

טקס האוסקר חפף השנה את פתיחת אירועי חגיגות ה-60 למדינה ומה שיצא מכל העסק זו חגיגה אחת ענקית ומתמשכת. חגיגות שנות ה-60 למדינה מתחילות בלוס אנג`לס בעוד יומיים. לשם כך הוזמנה הזמרת נינט, יחד עם כמה בני נוער משדרות. ``הקהילה הישראלית מתגייסת ושרה למען שדרות``- זאת הכותרת לערב עם נינט. אז המשלחת של נינט, יחד עם המשלחת הישראלית של `הבופור`, התערבבו זה בזה בחגיגות ובקבלות הפנים שערכה כאן הקונסוליה לכבוד הסרט.


גולת הכותרת היה כמובן טקס חלוקת פרס האוסקר. שמנה וסלתה של הקהילה הישראלית הוזמנו לאולם `אבלון` היוקרתי, ושם מול מסך ענק ומזנון עשיר ומשקאות, התגודדנו כולנו וכרסמנו צפרניים לקראת פרסום הסרט הזוכה. רוב יוצרי הסרט, נמצאו באולם בו התקיימה התחרות, כמובן (למקרה שיזכו), אבל כאן נשאר כנציג השחקן אלי אלטוניו, ויחד עם נינט הם היוו מוקד למתקפת הצלמים והעתונאים. חיים אתגר וגיל תמרי מערוץ 10, הגיעו עם צוות צילום, אהרלה ברנע מערוץ 2, הגיע מוושינגטון, עופר נעים מ`יונייטד קינג` עושה כאן סרט על הקהילה הישראלית באל.איי, וגם אלי יצפאן פיזז כאן עם צוות צילום משלו. וככה בין יקי דיין, הקונסול הדי חדש יחסית, גיורא עיני, מהקרן לקולנוע ע"ש יהושע רבינוביץ, סוכנת השחקנים זוהר יעקובסון, ושחקנים ישראליים מקומיים, פגשנו גם את בתיה אלקיים ממספרת `בתיה ועליזה` עם בעלה פרופסור אורי אלקיים, השחקן מייק בורשטיין ורעייתו ציונה, מאיר פניגשטיין, שאחראי כאן על פסטיבל הסרטים הישראלי ומפיק הסרטים המצליח דני דימבורט שבא במיוחד עם צביה אשתו להתרגש ביחד עם כולנו, ולצרוח משמחה אם הסרט יזכה. החבר`ה התחילו לזרום למקום לקראת השעה 4 וחצי אחר הצהרים. על מסך ענק הוקרן טקס האוסקר עם הכוכבות והשמלות היפות. כולנו צפינו בטקס תוך שאנחנו מחליפים צ`פחות חברותיות זה לזה. כשהגיע זמן הכרזת הסרט הזר הזוכה, מישהו בקהל תפס את המקרופון ואמר בטון נינוח ושקט: ``כולם להיות בשקט. להתרכז ורק להקרין אנרגיות חיוביות. לשדר אנרגיות חיוביות``. ואכן, בבת אחת המהומה פסקה ושקט השתרר באולם. כולנו עצרנו את נשימתנו לשנייה אחת ארוכה. כשהכריזו על הסרט האוסטרי כזוכה, היתה לרגע תחושת אכזבה הקלה שהתחלפה מיד במצב רוח מרומם. הקונסול יקי דיין, והשחקן אלי אלטוניו עלו על הבימה. דיין הכריז שעצם העובדה שהסרט נכלל בתחרות היא הישג גדול ואלטוניו בישר לכולנו שזאת רק ההחלה ושלא רחוק הזמן שסרט ישראלי יזכה באוסקר. אחר כך הדי. ג`יי הפעיל את המוסיקה וכולם יצאו בריקודים סוחפים לקצב של מוסיקה מזרחית מתובלת בשלום חנוך, מאיר אריאל ושלמה ארצי. אז נכון שאנחנו נמצאים בגולה ורחוקים מהארץ, אבל יש משהו באירועים הישראלים הדביקים האלה שממחיש שוב שאין תחליף לתחושת ה`חברותא` ו`הביחד` הישראלים כל כך.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.