מבשלים שלום


נש"ר שמח להציג פרוייקטים חיוביים ובעלי תועלת אשר משום מה לא נחשפים לתקשרת. אחד מהם הוא פרוייקט "מבשלים שלום", של תלמידי מגמת אמנות הבישול במכללת עמל השרון כפר סבא,

תלמידי מגמת אמנות הבישול במכללת עמל השרון כפר סבא,חתמו את הפרויקט שנתי – "מבשלים שלום" בארוחת גאלה. שנערכה ביום ב` ביום ד` ה- 18.6.03, בשעה 13:00 באולם המגמה,מכללת עמל השרון כפר סבא. במסגרת הפרויקט נחשפו התלמידים לאירועי שלום בהיסטוריה של עם ישראל ועמים אחרים, למדו על השפעות קולינאריות בתקופות שלום ועוד. במהלך השנה הכירו תרבויות ומנהגי שלום בקרב עמים שונים. עוד במסגרת הפרויקט התקיימו מפגשים עם "שפים" מעמים וסגנונות שונים והכירו את תרבות האוכל . מתוך מגון המאכלים סביב הנושא אותם הכינו והכירו התלמידים, ניתן לציין במיוחד שימוש במוצרים ומאכלים שהפכו לסמל של שלום כמו לדוגמא: שימוש בשמן זית, יונים צלויות וממולאות, בשר יונים ושלווים בסגנון ים תיכוני, מאפי לחם ומלח כברכה לקראת שלום, שימוש בעשבי תיבול טריים וריחניים המסמלים שלום ושילוב מאכלים לאומיים שונים טעימים לחיך ויפים למראית עין, הממחישים את תרומת העולם הקולינארי לשלום. מהנהלת בית הספר, נמסר, כי המטרה העיקרית מאחורי הפרויקט היתה לחשוף את התלמידים ככל שניתן , לא רק למסורות תרבותיות קולינאריות שונות, אלא גם להיסטוריה המלווה את אירועי השלום במדינת ישראל ועמים אחרים. במסגרת הפעילות הבלתי פורמאלית, מפיקים תלמידי בית הספר אירועים מיוחדים למען הקהילה כדוגמת : אגודת אל סם, בתי חולים, ניצ"ן ועוד. השנה, אירועים אלו נשאו אופי של "מבשלים שלום" בקהילה.


במכללת עמל השרון, לומדים התלמידים במגמת אמנות הבישול את סודות המטבח. במגמה גם כיתות מיוחדות לתלמידים מוגבלים: חרשים אילמים המשתלבים באופן מדהים במסגרת הלימודים ויוצאים לאחר מכן לחיים הפרטיים עם מקצוע ואפשרויות תעסוקה. בוגרי בית הספר במגמה נמנים עם בכירי השפים בישראל, אשר לקחו חלק באירועים קולינאריים שונים, בינלאומיים ואף זכו במדליות והישגים נאים ביותר. במגמת אמנות הבישול גם כיתות מיוחדות לתלמידים מוגבלים: חרשים אילמים המשתלבים באופן מדהים במסגרת הלימודים ויוצאים לאחר מכן לחיים הפרטיים עם מקצוע ואפשרויות תעסוקה. בוגרי בית הספר במגמה נמנים עם בכירי השפים בישראל, אשר לקחו חלק באירועים קולינאריים שונים, בינלאומיים ואף זכו במדליות והישגים נאים ביותר.


לסיכום עלינו לציין כי מעבר למקצועיות אשר התבטאה במטעמים המעולים מקנאפה ועד לשלווים ממולאים הרי חשיבות הפרוייקט הוא בחיבור בין ערבים ויהודים, ובשילוב נערים ונערות חרשים אלמים בחינוך ובהכנה לשוק העבודה.נש"ר מצדיע ליזמי הפרוייקט משרד העבודה , עמל ולכל המשתתפים.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.