מגילה בקהילה ורעשן מבית ''סוויד ''


במסגרת אירועי "פורים לכולם" -יקיימו המתנ"סים קריאת מגילה משותפת לכל המשפחה מוסרת ורד-ליון ירושלמי- דוברת החברה למתנסים. מתנה יוקרתית לפורים, "סוויד סדנת רבי אמנים" מציעה מציע רעשן המשלב את כל מנהגי חג הפורים.

פורים הוא, ללא ספק, אחד החגים היותר יפים ושמחים בחגי ישראל ולכן קצת חבל שעיקר הנהנים מהחג הם רק הילדים הצעירים. הם לומדים עליו, שרים את שיריו, מתחפשים ואפילו מקבלים חופשה. אבל הוריהם (החילונים בעיקר) לא תמיד זוכים לקרוא את המגילה הנפלאה ולדון בסוגיות האקטואליות והיהודיות העולות ממנה כעת, לראשונה, במסגרת תוכנית "פורים לכולם" של החברה למתנ"סים יוכלו גם מבוגרים ליהנות מהחג במסגרת אירועי קריאת מגילה שתתקיים בעשרות מתנ"סים ברחבי הארץ. במסגרת הפרוייקט ינהל מנחה מיוחד את קריאת המגילה והוא יסביר ויפרש קטעים ניבחרים. בין קטעי הקריאה ישולבו משחקי-חג, מופעים ושירי חג. קריאת המגילה לא תהייה על-פי כל כללי ההלכה ובשונה מבתי-כנסת - המשתתפים ישבו ביחד - נשים וגברים, ילדים וקשישים, עולים וותיקים, מכל העדות והזרמים הדתיים. לרגל החג הפיקה החברה למתנ"סים, בסיוע לשכת סגן שר החוץ מיכאל מלכיאור והמשרד לקליטת עלייה, מגילת אסתר מיוחדת הכוללת, לצד הטקסט המקורי, גם שאלות וסוגיות אקטואליות העולות מסיפורי המגילה. כך למשל יוכלו משתתפי האירועים לדון בשאלות כגון - האם הפמניזים של וושתי היה שווה את איבוד כתר המלוכה? האם משפחתו של המן הייתה צריכה לשלם על מעשיו והאם לא היה זה בעצם הריגה של חפים מפשע? ולמה אחשוורוש, למרות שהיה מלך הולל ומתהולל, נחשב לגיבור? המגילות ילוו גם בתרגום לרוסית ופרטים נוספים על ארועי "מגילה בקהילה" ניתן לקבל במתנ"סים ברחבי הארץ. כמו כן ניתן יהיה למצוא את המגילה לקראת החג באתר האינטרנט של החברה למתנ"סים - www.matnasim.org.il וכן בטלמסר 03-7653315. תושבים שיגיעו לארועי "מגילה בקהילה" יוכלו להביא עימם למתנ"סים גם חבילות מזון, משלוחי מנות ובגדים. אלו יחולקו ע"י צוותי המתנ"סים למשפחות ניזקקות.


רעשן המשלב את כל מהגי היהדות חברת "סוויד סדנת רבי מתנה יוקרתית לפוריםהאמנים" מציעה רעשן המשלב את כל מנהגי חג הפורים אם תרצו לפנק את עצמכם או את חבריכם במתנת פורים יוקרתית, חברת "סוויד סדנת רבי האמנים", הנחשבת ליצרנית היודאיקה החשובה בעולם, מציעה לכם פריט יודאיקה לאספנים - רעשן מקורי המכיל גם מגילת אסתר וקופת צדקה, במחיר של עד 100 אלף שקל. בעיצוב הרעשן, המכונה רעשן בעלז (על שם הלקוח הראשון שרכש אותו), חברת "סוויד סדנת רבי האמנים" הירושלמית לקחה על עצמה אתגר לעצב כלי יודאיקה מקורי, שאין שני לו בהיסטוריה של היודאיקה, המאחד ושומר על כל מסורות חג הפורים. הרעשן שימושי לגמרי והוא מורכב מ-100 חלקים, בטכניקה המיוחדת בה מפורסמת הסדנה, של בניית המוצר מחלקים המורכבים זה לזה. הרעשן הוא כלי יודאיקה המכיל גם מגילה הנפתחת בציור מקורי מעשה ידי אמן וכתובה בכתב ידו של סופר-סת"ם על קלף מיוחד העשוי עור משובח. כמו כן, מכיל הרעשן גם קופת צדקה המשמשת לאיסוף תרומת "מתנות לאביונים" ולזכר תרומת "מחצית השקל", שנאספה בחודש אדר. בעיצוב הרעשן נשמרה מסורת צורת הרעשן הידועה ונוסף לו סטנד בעיצוב פשוט אך אלגנטי. רעשן בעלז פותח ושוכלל במשך שנתיים על ידי 30 אנשי מקצוע ביניהם עבודת מעצב, מהנדסים, צורפים, סופר סת"ם ואמן. רעשן בעלז המיוצר בסדרה מצומצמת של 65 יחידות, עוצב בשני גדלים - גדול וקטן וניתן להשיגו בהרכב כסף עם עיטורים מצופים זהב או פליז מצופה כסף משולב בעיטורים מכסף המצופים בזהב. המחירים נעים בהתאם לגודל ולחומרים בין 11,860$ ל-23,260$ (כל פריט שנמכר מעלה את מחיר הפריטים שימכרו אחריו). סוויד סדנת רבי האמנים היא בית המלאכה היחיד בתחום היודאיקה העלית בו פועלת קבוצת אמנים, מעצבים ומהנדסים, תחת קורת גג אחת. החברה פועלת בירושלים מזה שלושים שנה ומחזור המכירות השנתי שלה הגיע בשנת 2000 ל- 5,150,000$. מוצרי החברה נמכרים ברובם לקבוצת לקוחות אקסלוסיביות מכל רחבי העולם, בה אספנים מן הידועים בתחום ומשפחות הממשיכות את מסורת איסוף היודאיקה העילית ומיוצרים במיוחד עבור המזמין. מחירי מוצרי החברה נעים בין 360$ ל-150,000$. לאחרונה התפרסמה החברה בארץ לאחר שחברת "ניימן מרכוס" היוקרתית הציעה למכירה חנוכייה מבית החברה ומכרה אותה בקטלוג היוקרתי שלה בחג-המולד. את הרעשן ניתן להזמין ישירות מהחברה בהזמנה טלפונית, בטל` 02-6250344


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.