מגע רך בחדר השינה


בסוף היום המייגע, מה יותר מענג מגלישה נעימה ורכה אל עולם החלומות? לעצום עיניים, לשקוע לאט לתוך הסדינים המלטפים, להתכרבל בשמיכה רכה, לכבות את האור ולהרדם.

את השינה הרגועה נבטיח ע"י יצירת סביבה הרמונית ככל האפשר, נעימה לעין ולמגע ומרגיעה. דבר ראשון, נרחיק מן הסביבה המיידית של המיטה חפצים חדים. רהיטים המאיימים בגובהם ומשקלם כמו למשל עמוד קולבים עמוס ומט ליפול, או ארון גדול וכהה. כדאי שלא להשתמש בחומרים קרים למגע כמו זכוכית או מתכת במקומות שאליהם אנחנו יכולים להגיע מתוך שינה. מבחינת אריגים, כדאי לבחור בבד הטבעי, הרך והחמים. בקיץ הדבר חשוב במיוחד כיוון שמצעי הכותנה סופגים את הזיעה ואילו הבדים הסינתטיים משאירים אותנו עם תחושה לחה ולא נעימה. אם אנחנו משתמשים בחדר השינה גם כמקום עבודה, ורוצים את הספרים והקלסרים שלנו קרוב לליבנו, כדאי, אם יש מקום, להכניס לחדר מכתבה, רצוי מהסוג הניתן לסגירה, ולאחסן בה את הבלגאן בשעה שאיננו עובדים. את בגדי היומיום שנהוג לזרוק על הכורסא, כדאי להתאמץ קצת ולתלות במקום נסתר מהעין כמו קולבים מאחורי הדלת. כאשר יש קירות מאוירים או מכוסים בטפט בעל דוגמא דומיננטית, כדאי לשמור על האיזון על ידי מראה נקי באריגים. המיטה תופסת בדרך כלל את המקום הנכבד ביותר בחדר, ולכן המצעים או הכיסוי המכסים אותה יהוו קרוב לוודאי את כתם הצבע הגדול ביותר. אם יש לנו חיבה לצבעים לוהטים במצעים, כדאי שנבחר מראש צבעים רגועים לוילונות ולשטיחים, כך שיהוו רקע הולם לסערה שעל המיטה ולא יגבירו אותה. ולהפך, אם אנחנו בוחרים וילונות ושטיחים עם דוגמאות בולטות, נגביל את עצמנו לגוון אחד או שניים במצעים.


אגב מצעים, חברת 'רנבי', שהחלה את דרכה עם בדי ריפוד, התרחבה באחרונה לכדי מעצמת טכסטיל המנסה לכסות את כל התחומים, אפילו אם מדובר בחיפוי הקירות עצמם. הגישה ההוליסטית הזו מאפשרת למצוא במקום אחד את כל האריגים הקשורים לחדר השינה ולשלב בין המצעים לוילונות, ובין הוילונות לשטיחים ואפילו לאהילים. ניתן למצוא שם מצעי כותנה מודפסים של חברת '‘CHRISTIAN FISHBACHER , שעברו תהליך אשפרה המונע קימוט. וילונות של חברת NOBILIS’' במגוון של צורות תלייה, כריות בסגנונות שונים שאותן ניתן להזמין לפי הצורה והגודל הדרושים כמו כן אהילים בהדפסים יפהפיים


ואפילו שטיחים מפוארים, רפרודוקציות של השטיחים מבית 'אובסון' שנארגו במקור במאה ה – 15 בצרפת, או שטיחי 'גאבה' רכים, הארוגים מצמר עבה.


'הולנדיה', המתמחה במיטות מתכווננות, מנסה אף היא לשלוח ידיים לתחומים משלימים, כמו יבוא מצעי יוקרה של חברת 'אלגנטה' הגרמנית. המצעים עשויים סאטן 100% כותנה, שעברה צורה של השבחה, הבלעדית לאלגנטה, ומקנה למצעים תחושה של רכות ומגע משיי שאינו יוצר גירוי. על העיצוב אחראית חברת עיצוב גרמנית העובדת על כל עונה בנפרד ומעסיקה מעצבים איטלקיים וגרמניים במטרה לעצב גם בדים תואמים לוילונות, כריות וכו'. 'אלגנטה' קונה את הבלעדיות על העיצובים האלה לכל העונה, כך שלא ניתן למצוא אותם במקום אחר. הולנדיה ממצבת את עצמה גם כאן לאוכלוסיה המבוססת, כשהיא מציעה סט זוגי בסכום פעוט ולא ניכר של 1400 ש"ח בלבד.


'ורדינון' הוציאה לאחרונה קולקציית מצעים באווירה קצבית משהו. ההשראה מגיעה מעולם המוסיקה, כשלכל דגם משחק צבעים ודוגמאות בהתאם לשמו – סמבה, ג'אז, קבוקי, סטפס וכו'. נעשה כאן שימוש בבדים איכותיים כמו סאטן מלכותי, 100% כותנה ופרקל, תוך שימוש בהדפסים מיוחדים וצבעי גליטר כסופים וזהובים.


וכדי להשלים את התחושה המתפנקת, מה יותר טוב מלהתכסות בפוך רך? ואם אתם מתחלחלים, בצדק, מהמחשבה על פוך בחודש אוגוסט המיוזע, הרי שחברת 'פריד' עשתה מאמץ מיוחד ליצור שמיכה בלתי מורגשת, רק 250 גרם משקלה של שמיכת יחיד, המאפשרת לנו להתכרבל ברכות של הפוך בלי להזיע. ועכשיו סוף סוף, אנו עוצמים עיניים ושוקעים לנו אט אט בתנומה … מממ… לילה טוב.אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.