מה עושים עם ילד קטן חולה איידס


לדעת יוצרי אתר חדש, שעלה בימים אלה לאוויר תוך הפצת עננת סרחון, הנקרא בשם האורגנלי "כוסאמק דוט קום", יש דרך עניינית ובוטה כיצד לטפל בילד כזה. חמלה אין שם. או: מה לא עושים בשביל תשומת לב

תינוקות עושים את צורכיהם במכנסיים כדי שאימם תשים לב אליהם, אם לא מאהבה, אז מחמת הסרחון, ונראה שהיוצרים המבריקים של "קוסאמק דוט קום" פועלים באותה שיטה אלא שהם יותר דוחים. הם בוחרים בילד בגן, מספרים שהוא חולה אידס. הילד מוצג כאחד מהילדים (הקריינות המלווה את הקטע, משדרת אידיליה בגן) אבל מציירים כלב שמשתין עליו. לטובת או לרעת מי שלא נכנס לאתר (והאמת שנחוצה סבלנות עד שהסרטון יוטען), מדובר בסרטון מצוייר אודות ילד קטן חולה אידס בשם דודי. כאקט חינוכי הוא מצוייר עם קרניים, וכשכל הילדים בגן משחקים ביחד, הוא משחק לו לבד. אם לא הבנו את המסר, שילד כזה צריך להיות מנודה, בא המסר הבא, ציורי, וחד משמעי: כשהילדים משכשכים בבריכה הגדולה, הוא מבודד בשלולית="ברכה קטנה", זבובים מקיפים אותו, ואם לא די בכך, אז בא כלב ומשתין לתוכה . במהלך אותו סרטון יצירתי, החליטו ממציאיו, שלא די בהתעללות בילד הקטן חולה האידס, והם מארגנים לו קבורה בעודו חי. הילדים קוברים אותו תוך כדי משחק בחול והם אפילו קצת עצובים שהוא מת. כמה מרטיט. חשבתם שדי בכך? טעות. כאקורד סיום מרשים של הסרטון, מופיעים פניה של עפרה חזה מורכבים על דמות מצויירת, וברקע מושמע שירה "חי חי חי". יצחק קדמן, הממונה על שלום הילד, ראית את זה?


הכותבים המוכשרים עוסקים לא רק בבעיות חברתיות, הם מנדבים את כשרונם גם לטפל בבעיות פוליטיות. אחמד יאסין נראה להם אובייקט מוצלח. הם מפוצצים אותו, שורפים אותו ובחור נאצי מזיין אותו בתחת. איך לא חשבנו על זה קודם. נראה לנו שהיוצרים עדיין לא יצאו מהגיל המנטלי של משחק בפיפי. חבל שאימא ואבא שלהם לא יכלו להקדיש להם קצת יותר זמן איכות. כל מה שהם היו צריכים זה דווקא זמן כמות. האם זה היה יותר מדי לבקש? אגב, יוצרי האתר ויוצקי התוכן, שהעיזו לשחוט עוד פרה קדושה או שתיים, לא מעזים להזדהות בשמם, לצאת בגלוי ולהתמודד עם הקונצנזוס בעל הדיעה המנוגדת ומסתתרים מאחרוי הכינוי "אומנים". כדי לצאת ידי חובה, הם מפרסמים תנאיי שימוש כלינק, שהוא בגדר המלצה בלבד, וזאת להבדיל מאתרים בוטים אחרים שמחייבים אותך לקרוא את תנאיי השימוש לפני שאתה נכנס בפועל לאתר. להלן עיקרי הדברים: "אנו קבוצת אמנים שחווים את דעתם בצורה פרובוקטיבית ומתסיסה. יש להתייחס ליצירות המובאות כאן כאל אומנות ולא כאל חומר פירסומי פוליטי מכל סוג שהוא... אין לנו שום כוונה לפגוע בשום אוכלוסיה זו או אחרת ואם נעשה איזשהוא מעשה אשר כן פוגע... אנו מתנצלים מראש ומצטערים על כך עד מאד... אנו פועלים למען חופש הביטוי... אם מישהו חש שהוא עלול להפגע מדברים בעלי איזהשהוא תוכן לא ידוע, הוא מתבקש לעזוב את האתר כבר בשלב זה. כל התוכן המובא כאן... הינו בעל אופן אומנותי ויש להתייחס אליו בתור שכזה בלבד. ברור שהכוונה הצינית של האתר לפגוע ולהרגיז ולכן לא ברור מדוע הם טורחים להתנצל. העיקר שהם (סוף-סוף) מקבלים תשומת לב.


תגובת המועצה לשלום הילד ע"י עו"ד לימור סולומון: אנו מודים לכם בשם ד"ר יצחק קדמן על שהסבתם את תשומת לבנו לאתר ולסרטון "לדודו יש איידס", הן בשל תכניו המזעזעים של הסרטון, אשר כל תכליתו ביזויים והשפלתם של ילדים. והן בשל השימוש לרעה בשמה של המועצה לשלום הילד כפי שהפיקה, לכאורה, את הסרטון. פנינו בענין אל יחידת עבירות המחשב של משטרת ישראל, בבקשה כי יאתרו את יוצרי האתר ויבחנו אם יש במעשיהם משום עבירה על החוק.


תגובות info@wol.co.il www.kusemek.com ובאותו ענין: http://www.wol.co.il/magazine/press.asp?categoryCode=10&id=2425 פורום אקטואליה http://www.wol.co.il/forums/forum.asp?forumCode=38


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.