מופעי מחול ומוסיקה בענבל


מגוון יוצרות צעירות תופענה בעונת החורף של מרכז התרבות האתני רב-תחומי ענבל במגוון מופעי מוסיקה, מחול ושילוב של השניים.

מגוון יוצרות צעירות משתתפות בעונת החורף של מרכז התרבות האתני ענבל. "תיאטרון מחול ענבל היה תמיד מקום שבו נשים תפסו מקום מרכזי", אומר חיים שירן, המנהל האמנותי. "ראשונה היתה שרה לוי תנאי המייסדת ואשת החזון של להקת המחול, המשיכו וממשיכות את דרכה נשים המעצבות דרך אמנותית. אך טבעי, שהמרכז האתני יבחר לשים בפוקוס את הנושא הנשי." מור קרבסי – צעירה ירושלמית תגיע להופעה במרכז האתני רב תחומי ענבל, מיד אחרי הופעתה באיים הקנריים, בפסטיבל הבינלאומי היוקרתי "וומאד". קרבסי הזוכה להצלחה רבה בלונדון ובאירופה, תופיע במופע "מרציפן ספרדי". מלווה בנגנים צעירים, קרבסי משמרת ואף מחדשת את שירת הלאדינו בשירים חדשים, פרי יצירתה (29/11). הכוריאוגרפית והרקדנית יפעת פרג מביאה לנו את מופע המחול רקס חייאתי (ריקוד חיי). ביחד עם הרקדניות איריס אסודי ואתי ראד היא יוצאת למסע קסום העוקב אחרי התפתחות המחול המזרחי המצרי משנות הארבעים של המאה הקודמת ועד ימינו (1 בדצמבר).


מופע נוסף- החוזר לדרישת הקהל הוא מופע ריקודי הבטן RAKS שתיים של תמר בר-גיל- רקדנית, יוצרת וכוריאוגרפית ייחודית, בעלת רקע בבלט קלאסי ויעל בקר, רקדנית ויוצרת מחול מזרחי בעלת רקע בתיאטרון. בפסיפס עשיר ומרתק של דואטים וקטעי סולו מציגות השתיים בדרכן הייחודית ובאהבה גדולה את סגנון הריקוד המצרי המסורתי והקלאסי (12/12) יפה תוסיה כהן שחקנית, זמרת, בתה של הזמרת המצרית האגדית פאיזה רושדי חוזרת לאהבתה הגדולה - המוסיקה הערבית. היא מביאה מקסם שיריה של פאיזה רושדי, אום כל תום, לור ד`קאש, לילה מוראד, מלחניו של דאוד חוסני, עבד אל ווהאב ועוד מלווה בנגנים וירטואוזים על בעוד, נאי ודרבוקה (13/12). רנה שיינפלד- הותיקה והצעירה תמיד מופיעה עם להקתה החדשה בערב "בדים מרחפים" הערב מורכב משני חלקים: "לא בא לי" ו"עונות". קיץ, חורף, סתיו, אביב- עונותיה החולפות של האישה, מופיעים בקטעי המחול השונים ומבטאים את הכח, היופי, השלווה והאנרגיה הנשית (29/12). מרכז ענבל מארח גם את המופע החדש של מרכז ערבסק לריקודי בטן מירושלים בניהולה של יעל מואב. במופע תשתתפנה הלהקה הייצוגית של מרכז ערבסק ובה 10 רקדניות בגלאי 16-34 ותתקיים הופעת בכורה של לקת "קדין" המתחדשת ובה התלמידות הותיקות של המרכז. במופע נשי נוסף חוברות יחד רקדנית הפלמנקו שלומית וייסמן וזיוה עטר- סולנית להקת דודא השוזרת במופע שירים ופיוטים מהקלאסיקה האנדלוסית, מהפלמנקו, הלאדינו ומשירת הפיוטים. שני ערבי עיון שהכניסה אליהם חופשית גם הם קשורים בנשים.


מרכז התרבות האתני רב-תחומי ענבל חורף 2007-8: מופעי מוסיקה ומחול רח` יחיאלי 6, מרכז סוזן דלל, נווה צדק ת``א 65149 מחיר לכרטיס 70 ₪ לשני מופעים 110 ₪. בטל. 03-5173711 (2)


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.