מחשבות ומניפולציות גברים ונשים בעסקים


מחקר חדש קובע: נשים וגברים לא רק מתנהגים, אלא גם חושבים ומדברים אחרת בעולם העסקים .ההבדלים במניפולציות השונות של גברים ונשים ותדמית הנשים בעסקים. בתמונה :שלי יחימוביץ בתקן המרגיזנית הלאומית .

מה קורה במפגש בין גברים נשים ומילים בעולם העסקים? האם שפת הדיבור של גברים בעסקים דומה או שונה מזו של נשים בעסקים? מה מקור ההבדלים? והאם הם ניתנים לשינוי? מחקר ייחודי שבצעו שירית בן- ישראל מנכ"לית S.T.S., מומחית בפיתוח והעצמה מעשית של נשים וארז חגי מנכ"ל E.H.P. מומחה בפיתוח עסקי וליווי מנהלים בקרב 500 גברים ונשים בעולם העסקים מראה בבירור שיש הבדלים קיצוניים במשמעויות שמייחס כל מין למילים. במחקר שבוצע נבדקו 100 מושגי מפתח בעולם העסקים. התוצאה חד- משמעית. למרות כניסת נשים לעולם העסקים, למרות מגוון עשיר של תוכניות הדרכה, כשאישה שומעת תחרות היא רואה קושי בעוד גבר מתעורר לחיים. כל מין מייחס משמעות שונה וייחודית למילים. לכסף, שליטה, התמודדות, מכרזים, NETWORKING ושיווק עצמי מטען קונוטאציות ואסוציאציות שונה אצל גברים ונשים בעולם העסקים. מהמחקר ניתן לראות את ההתייחסות השונה של גברים ונשים למושגי מפתח בעולם העסקים:


כן חשף המחקר את המניפולציות של שני המינים בעולם העסקים, בתחומי החשיבה, התקשורת ושפת הגוף, החיוניים לניהול עצמי מוצלח בעסקים ובקריירה. בן- ישראל וחגי טוענים שההבדלים בין המינים הינם תוצר של תהליכי חינוך שונים שחווים שני המינים באמצעות הסוציאליזציה. הנשים מחונכות לחשיבה "תהליכית" בעוד הגברים מחונכים לחשיבה "תוצאתית". החינוך השונה מייצר תפיסות שונות למושגים בכלל, ולמושגים רלוונטיים לעולם העסקים בפרט. דפוסי ההתנהגות שונים, והם משתקפים בשפה ובמשמעויות שכל מין מייחס לאותן מילים. בעוד הנשים ממוקדות בחוויה, הגברים חותרים אל המטרה והדבר בא לידי ביטוי בפרשנויות המיוחסות למילים. מסקנות המחקר הן, שבטווח הקצר תיאלצנה נשים להתאים עצמן לכללי המשחק בעולם העסקים, המתנהל עדיין על פי קודים גבריים. בטווח הארוך, בכדי ליצור תקשורת אפקטיבית בין גברים ונשים בעולם העסקים מומלץ לכל צד להשקיע בלימוד עולם המושגים של הצד השני, ובכך ליצור יתרון תחרותי. כמו כן בדק המחקר את דעתם של גברים ונשים בעסקים על מספר מודלים של מצליחניות בחברה הישראלית. שולמית אלוני צוינה כמבריקה, נערצת, מנהיגה, פנינה רוזנבלום נעה בין קיטש למודל הצלחה בתחום הקוסמטיקה, לימור לבנת מאופיינת בחוזק, כוחנות ומרפקים, אילנה דיין ממודרת כמרשימה, יסודית ומוערכת ושלי יחימוביץ` ממשיכה להיות ממוצבת כ `מרגיזנית הלאומית`, עם אפיונים הנעים בין דומיננטיות לאגרסיביות.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.