מיטות החלומות


אנחנו חולמים הרבה חלומות במיטה, אך יש חלום אחד שלבטח נוכל להגשים והוא חלום המיטה עצמה - חלום שלא צריך להתעורר ממנו אלא בתוכו. קבלו את מיטות החלומות של כל אחד.

האם בחדר שינה ישנים? לא מעט מאתנו מבלים בחדר הזה את רוב הזמן מרגע שהגענו הביתה - קוראים, נחים, שותים קפה, מתלבשים, מתאפרים, מדברים בטלפון, חולמים, אפילו עובדים, ואתם ודאי יכולים לחשוב על עוד כמה דברים שעושים שם…. אם נחבר לזה גם טלויזיה וחדר אמבטיה ושירותים, הרי שצריך ממש סיבה טובה כדי לגרור אותנו משם. כיוון שהמטרה הסופית בכניסה לחדר השינה היא בכל זאת, לעצום את העיניים, הרי שננסה להשרות כמה שיותר רוגע ושלווה. אם על ידי צבעים הרמוניים, ננסה שלא לדחוס חפצים ורהיטים רבים כדי שלא ליצור עומס על החושים, נשתמש בבדים ושטיחים רכים וחומרים בעלי מגע נעים. כדאי לאפשר כמה שיותר פעולות מן המיטה עצמה, כמו שליטה על התאורה ועוצמתה, קריאה וכתיבה נוחים כולל מקום להניח את העיתון, הספר או הדפים עליהם אנחנו עובדים, גישה לטלפון וכל אביזר אחר שדרוש לנוחותנו כדי שלא נצטרך לצאת מן המיטה החמה בשבילו. כדאי להשתמש בעמעם לתאורה הכללית. נהוג לדבר על חדר שינה סטנדרטי הכולל מיטה, ארון בגדים, שתי שידות או מדפים, מראה ארוכה ומנורות קריאה. מעבר לזה ניתן לחסר ובעיקר להוסיף ככל העולה על רוחנו. חדר השינה צריך להיות הכי נוח שאפשר ולהתאים לאופי ולטמפרמנט של מי שמשתמש בו. כיוון שהפריט החשוב ביותר בחדר השינה הוא המיטה, נפתח בו. המבחר הוא רב, ממיטות פוטון בעלות הדימוי הצעיר ועד המיטות המתכווננות היוקרתיות ביותר הנשלטות על ידי שלט. תמיד כדאי למדוד את החדר ולוודא שלמיטת הקינג-סייז שבחרתם אכן יהיה מקום. בחישוב הכללי צריך לזכור שלגודל המיטה תתווסף גם מסגרת הבסיס וראש המיטה. סביב למיטה רצוי שיהיו לפחות 60 ס"מ למעבר, ובאזור שבין המיטה לארון לפחות מטר, לפתיחה נוחה של הדלתות. אמנם מיטה גדולה יכולה להיות נוחה אבל לא כדאי לסתום בגללה את החדר (שלא לדבר על המצעים בגודל מיוחד שתצטרכו לקנות לה וטביעות הרגליים על הסדין כשבן הזוג מנסה להגיע לחלק שלו במיטה.


הסגנונות שונים, בהתאם לאופי שרוצים לתת לחדר, אם על ידי שילוב של ברזל עם עץ דובדבן או בוק, כפי שניתן למצוא ב'ביתילי', או מיטה מפיתוחי ברזל רומנטיים עם עמודים היכולים לשאת כילה, אפיריון או וילון משתלשל, מיטת עץ מגולף בסגנון עתיק או אתני.


או אולי מיטה בעלת בסיס עץ גושני בעל קווים נקיים ומינימליסטיים כפי שניתן לראות למשל בחדרי השינה של חברת MISURA EMME שמייבאת 'ארבעה נגרים', שם בסיס המיטה עשוי עץ מלא בקו גיאומטרי פשוט ונקי, ובמקרה של מערכת מסוימת שעוצבה בסגנון יפני, אפילו מרחף.


בעמינח נפתח קו MIX& MATCH DESIGN המאפשר לעצב את המיטה בעצמכם, כשניתן לבחור בין משטחים גילים ומתכווננים, רגלי עץ או מתכת, מסגרות עץ או מרופדות וכו', לפי הטעם.


את המיטה כדאי להציב בצורה שתתן את תחושת הפרטיות החזקה ביותר, בהתאם למבנה ולגודל הספציפי של החדר. רצוי למקם אותה רחוק ככל האפשר מן הדלת ולא מתחת לחלון, דבר הנותן תחושה לא נוחה שמישהו יכול להציץ פנימה. גם הגישה לחלון אינה נוחה בצורה זו ואי אפשר להתרווח אחורה ולהביט בנוף, מכסימום בפיסת שמיים. ארגז מצעים מתחת למיטה הוא בדרך כלל רעיון טוב על אף שהוא משווה למיטה מראה מגושם מעט. יש כאן חסכון ניכר במקום אחסון של מצעים שממש לא נוח לסדר בארון רגיל. בבחירת מזרון כדאי פשוט ללכת על מה שנוח לכם, כיוון שאין הוכחות שמזרון קשה עדיף על רך ולהיפך. יש 3 סוגי מזרן עיקריים: קפיצים, התופסים את הרוב המוחלט של השוק, לטקס המשמש בעיקר את המיטות המתכווננות, וספוג, העשוי בדרך כלל משכבות בעלות צפיפות שונה. משני צידי המיטה בדרך כלל אפשר למצוא שידות או מדפים המאפשרים להניח דברים חיוניים כמו משקפיים, ספר, תמונת האהוב… השידות יכולות להוות המשך ויזואלי ופיזי של המיטה כיחידה אחת, במשחק של משטחים וקוביות, או להיות דווקא ניידות, כך שניתן יהיה להיעזר בהן גם ליד פינת איפור למשל. לא כדאי להשתמש כאן במדפי או משטחי זכוכית בגלל התחושה הקרה שלהם. המשך בנושא חדרי שינה, תאורה, אריגים ועוד, בשבוע הבא…


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.