מילגות לעידוד ההתנהגות בדרך ארץ


דברים נפלאים מתפתחים בחברה הישראלית השסועה, בה, לרוב, איש איש דואג לעצמו ו"אינו פריאר" של אף אחד: ארגוני התנדבות הדואגים לזולת. שוב התפעמתי מתופעה זו, כאשר באתי לרעננה, לערב הענקת מילגות מטעם עמותת "חיים בדרך ארץ".

מישהו מחברי במילואים, צבר דור שלישי ועסיסי, פגש אותי בדרך והזמין אותי לשתיית בירה. אמרתי לו "בפעם אחרת" והוא הביט עלי בחמלה: "שוב אתה והארועים הלפלפים שלך?" ארבעה אחים לבית משפחת וויץ, משפחת עולים חדשים מבלגיה זכו בפרס הראשון ע"ס 50 אלף ₪ בערב הגמר של התחרות הארצית לקידום התנהגות "דרך ארץ" בחברה הישראלית, מטעם עמותת "חיים בדרך ארץ" בראשותו של רוני ממן. במקום השני (25 אלף ₪) זכו תלמידיי ביה"ס שער הנגב הממוקם באזור עוטף עזה. בסה"כ הוענקו פרסים בהיקף של רבע מיליון ₪


במסגרת האירוע החגיגי הוענק אות "חיים בדרך ארץ" לאיש העסקים אלחנן פרידמן שהקים בעבר את עמותת עם ישראל יפה ופועל ברוח "דרך ארץ" מזה שנים רבות. לאירוע קדם קוקטייל חגיגי שניתן בחסות "לורד סנדוויץ", "אינגליש קייק" ו"יקב מונד". טובה לוי מגבעת חן הציגה אמנות דרום אמריקאית והצייר חיים מרוז מהמושבה ירקונה הציג ציורים פרי מכחולו. אלחנן פרידמן (90) שריגש את הקהל בדברו על דרך ארץ ועל כך שצריך לקצר ". האיש השנון גנב את ההצגה לתשואות הקהל לימד פרידמן את כל הנוכחים בערב כולל הצעירים, פרק בעמידה צלולה ואיתנה מול הקהל. אני חושד באיש יחסי הציבור המנוסה רמי מלין, שידו הייתה בארגון הנעים של הערב, בהנחייתו מתובלת ההומור של מני פאר.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.