מכתב למנהיגות הערבית הישראלית


אני מקווה שכולכם תתחלפו! אתם לא ראויים להנהיג אוכלוסייה כל כך שוחרת שלום. אני מקווה למנהיגות שפויה, אחרת, שתהיה מספיק חכמה כדי לבנות חזרה את הגשר ששרפתם במו ידיכם.

נולדתי אחרי 48 בכפר מזרעה, פליט דור שני, ולמדתי מהורי ומורי כי ההתנגדות לתוכנית החלוקה על ידי הקיצוניים בקרב מנהיגי הערבים באותה תקופה גרמה לערבים להפסיד אדמה וגם אבדות רבות בנפש. כל השנים ערביי ישראל התגאו בכך שהם יהיו הגשר לבניית השלום בין ישראל ומדינות ערב ובכללן המנהיגות הפלשתינאית. ממש לשכב על הגדר ולשמש גשר. בהתנהגותכם ובהתבטאויותיכם המתלהמות וויתרתם על תפקיד נכבד זה, שהייתם אמורים ליטול על עצמכם, ותחת זאת הצלחתם להרוס את רקמת היחסים העדינה שדקרה עד זוב דם באצבעותינו. כשאתם מובילים מפגינים אלימים לרחובות אתם משרתים את הימין הקיצוני ביותר, שטען כל הזמן שכהנא צדק. אני מכיר את המנטליות הערבית לפחות כמוכם והשתתפות באסיפה באוניברסיטת ביר זית' שבה נאמו ברג'וטי ונציג החמס בשטחים בטעות יסודה. באווירה כזאת אתם לא יכולים להישאר לוחמים לייט. אדון בארכה! נסחפת! כמו שאומרים אצלנו, פיקח יודע לצאת ממצבים שחכם לא היה נכנס אליהם. אני תמה על כך שעוד לא השכלתם להבין שבהתלהמות ובאבנים לא משיגים שוויון ולא משיגים אהדה בציבור. במקום לשאוף להיות חלק מהקונצנזוס הישראלי אתם במו ידיכם מוציאים את עצמכם וגוררים איתכם את כל האוכלוסייה הערבית אל מחוץ לגדר. וחבל. אני יודע שרוב רובה של האוכלוסייה הערבית הישראלית שוחרת שלום והיא חלק נכבד מהמדינה. והיא עשתה זאת בצעדים איטיים לבניית אמון. הדו קיום הושג בעמל רב. אתם מייצגים, לדעתי, את המיעוט הקיצוני, השולי, שהיה ויהיה נגד החיים המשותפים בשלום. מיעוט זה הכתיב לכם את התנהגותכם הלא מכובדת והלא מייצגת. ישבתם בכנסת ויכולתם ללמוד מתנועת ש"ס איך היא מצליחה להשיג הישגים סקטוריאליים בנצלה את כללי הדמוקרטיה הלגיטימיים. המשטרה במדינה ממונה על שלטון החוק ותפקידה לשרת את כלל האוכלוסייה שומרת החוק. בהציגכם את המשטרה, שבאה למלא את המוטל עליה, כמשטרה מתנכלת לערבים אתם יוצרים מתח בין האזרח הערבי לבין המשטרה. בגישה חיובית יכולתם ליצור התקרבות ולבטל את המתח. ביטויים כמו של חבר הכנסת דהאמשה "לשבור את רגלי השוטרים" הם ביטויים אומללים היוצרים את המתח שאני מדבר עליו. במקום זאת הייתם צריכים לפעול במסדרונות הכנסת, בבית המחוקקים, בערכאות משפטיות, והרי בשביל זה נבחרתם. אנחנו שומעים עכשיו על פיטורי עובדים בשל היותם ערבים. יהודים מדירים את רגליהם מעסקים ערבים, כגון מסעדות ובתי מסחר בגלל שרואים במנהיגים שלהם חלק מהאינתיפאדה. והאינתיפאדה לא זורקת סוכריות. אני מקווה שכולכם תתחלפו! אתם לא ראויים להנהיג אוכלוסייה כל כך שוחרת שלום. אני מקווה למנהיגות שפויה, אחרת, שתהיה מספיק חכמה כדי לבנות חזרה את הגשר ששרפתם במו ידיכם.


לרשימה באנגלית: A letter to the Arab Israeli leadership: http://www.wol.co.il/magazine/press.asp?categoryCode=44&id=2227


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.