מלחמות בין אשכנזים ומזרחיים


אחרי כל כך הרבה שנים של טלטולים, הם מתישים אותי עם מלחמות בין אשכנזים למזרחיים

בעיתון הארץ, במקום די מוצנע, מופיעה היום ...

בעיתון הארץ, במקום די מוצנע, מופיעה היום (28.12.09 )כתבה, שעצבנה אותי נורא. "משרד החינוך, הורה אתמול למועצה המקומית עמנואל, להתחיל לפעול נגד ההורים ממוצא אשכנזי, המסרבים לשלוח את בנותיהם לבית הספר החרדי,

"בית יעקב" – למרות ההוראה לבטל את הכיתות הנפרדות, לתלמידות ממוצא אשכנזי ומזרחי" "בעקבות עתירה, הורה בג"ץ לבטל את ההפרדה בין הכיתות, ומשרד החינוך קבע כי יש לאחד בין שתי המגמות" עזרא גרשי, ראש המועצה , לא כל כך מבין על מה הרעש ומה הבעיה, מה יש כל כך להתרגש, מדוע משרד החינוך, כל כך מתעקש.

אני אוהבת מאד לקרוא בתורה, הופכת והופכת בה, כי תכולא בה, אך ככל שהפכתי, דפדפתי וחיפשתי וקראתי כל מילה, איני מוצאת לכך כל הסבר וכל הצדקה. הרבה מאד חכמי דת חשובים, ומאד מוכרים, לאורך כל שנות הגלות, ובכל הימים הקשים, לא היו מאשרים ולא היו מוכנים, לראות כי חילקו את אלוהים,- בין היהודים . רבי יוסף קארו- הספרדי - עורך השולחן, לא היה מסכים, ולא היה מוכן, לקבל את כל ההסברים של ראש המועצה, כי כולם מסכימים לפתרון , ואין שום בעיה.

גם הרמב"ם – הספרדי- היה מאד נפגע, לשמוע כי אחרי מאות שנים, רומסים את התורה. "ואהבת לרעך כמוך", היא מצווה בתורה, הלל הזקן, החכם, הלמדן, ראה בה תמצית הכי חשובה. מלחמות הדת כבר תבעו - הרבה קורבנות, באיסלאם- השיעים והסונים- ובנצרות כל הכתות, אלוהים יושב במרומים ומסתכל בבושת על כולם האם אני באמת יצרתי עולם כל כך מטומטם. אני הכיתי בצרעת את מרים,- בעונש חינוכי -קשה, על כי הטילה דופי באשה הכושית, אשר לקח משה.

(במדבר פרק יב`) לפי מה הם מחליטים שם למטה, מי מדבר בשמי, מה אני רוצה, ואיך יוכלו לזכות באהבתי. החורבן , הגלות, הגירושים והנדודים, לא הצליחו להכניס בינה ביהודים. אחרי כל כך הרבה שנים של טלטולים, הם מתישים אותי- עם מלחמות בין אשכנזים ומזרחיים.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.