ממלכת השינה


כמה נעים לישון, וכך עובר לי כל היום… ממלכת השינה עברה תהליך ארוך מאז אותו שטיח על הרצפה, עבור במיטות ההולנדיות והקפיצים המפוארות של הצבא וחלוף במיטות הסוכנות שהיו מתקפלות עלינו באופן עצמאי לחלוטין ועוד יצורים מוזרים שאיתם חלקנו את לילותינו, בנוחות פושרת למדי.

היום נראה שהגענו סוף סוף, אם לא לנחלה, לפחות למנוחה. כבר אפשר לבחור ממגוון גדול של מיטות נוחות עד מפנקות ממש, כשהמגבלה כאן היא של כמות המזומנים ולא עוד של היצע. החשיפה הגדולה שיש לנו לנעשה בעולם והיכולת הכלכלית הגבוהה, לפחות של חלק מהאוכלוסיה, עודדו יבוא של מיטות משוכללות ונוחות, ויצירת שוק של מזרונים מחומרים וסגנונות שונים, אם מהעולם ואם ישראליים. אנחנו יכולים לבחור בסגנון האוריינטלי של הפוטונים למיניהם שעברו גיור כהלכה גם בבסיס וגם במזרון כדי לענות על הצרכים המיוחדים של הישראלים. קהל היעד של הפוטון הוא בעיקר קהל צעיר המקבל כאן מזרון לא יקר, נוח יחסית, בדרך כלל על בסיס עץ הניתן לקיפול לספה, עם רהיטים משלימים בסגנון תואם. ספות נפתחות, שהן יצור כלאיים בין ספה למיטה, הן דווקא פתרון לא רע לבעיית האירוח הבלתי צפוי. הספה הנפתחת יכולה גם להיות אופציה אסתטית ויעילה למדי לדירות סטודיו קטנות, כשהמקום מצומצם ומיטה סתורה היא לא ממש המקום שעליו אתם רוצים להושיב את האורחים (אם לא אכפת לכם לפתוח ולסגור כל יום את המיטה, ולהציע את המצעים מחדש). ספה כזו, על בסיס אורטופדי, ניתן למצוא למשל ב'דורמיר', חברה ישראלית ותיקה המתמחה ביצור ויבוא של ספות מיטה.


'עמינח', התופסת נתח ניכר מן השוק, מציעה מגוון רחב מאד של מיטות, מספפות הנוער ועד למתכווננות. 'עמינח' שהתחילה את דרכה בתחום המזרונים, הרחיבה את פעילותה בשנים האחרונות לכדי חדרי שינה שלמים, על המיטות, השידות, המראות וכמובן המזרונים. ואפילו אביזרים משלימים כמו כריות בריאותיות. במחלקת הבריאות והנחת אפשר למצוא את המיטות המתכווננות. את המשטחים המתכווננים למיניהם ניתן לשלב במיטות הסדרה MIX & MATCH DESIGN המאפשרת את בחירת והתאמת החלקים השונים של המיטה, כמו המסגרת, הרגליים, הראש וכו', לפי הטעם האישי. המערכות המתכווננות הן מיצור של 'עמינח' עצמה וגם מיבוא, כמו למשל מערכת השינה של חברת SWISSFLEX, הנחשבת בין הטובות בעולם. המערכות המתכווננות יכולות להיות פנאומטיות עם הפעלה ידנית, או למפונקים ללא תקנה, חשמליות ובעלות שלט רחוק ו- 2-4 מנועים לכוונון (ואני שואלת, מתי הן גם לנו יגישו קפה?).


ענקית שינה אחרת היא 'הולנדיה' המייבאת לארץ את המיטות המתכווננות של חברת 'אופינג' ההולנדית. חברה שחרטה על דגלה לתת פתרון בריאותי לגב הדואב שלנו. מיטת הדגל שלה היא ה'רויאל אופינג'. שימו לב: 4 מנועי כוונון לכל צד, זיכרונות כוונון לתנוחות אהובות, מערכת בקרת אקלים (!!!) היודעת לחמם את המיטה לפני כניסתנו אליה, ואחר כך להנמיך את החימום בעוד אנחנו שוהים במיטה ולהפסיק אותו כשאנחנו קמים ממנה. לאחר 90 דקות מזמן עזיבתנו את המיטה נכנס המזרן לפעולה של ייבוש ואוורור עצמי ע" חימום לטמפרטורה גבוהה. והמחיר? מציאה ממש. רק 40 אלף ש"ח. האמת, לא שווה?


והמדרגה האחרונה בסולם, הפינוק שאין בלתו ושממנו ניתן רק להמריא אל הרקיע ולהירדם על ענני נוצה. הרי היא חברת TRECA הצרפתית, המתמחה בתפירת עילית של חדר השינה על כל לקוח לגופו, לטעמו ולדמיונו. מעצבי הפנים של החברה עובדים בשיתוף עם האדריכלים והלקוחות מן ההתחלה, מעצבים ביחד את הגודל, הגובה, הריפוד, הצבע וכו', הכל בהתאם לחלום האישי. כמובן שהלקוח צריך לעמוד אף הוא בשלב גבוה בסולם העשירונים כדי לזכות בשרות כזה (המחירים נעים בין 50 אלף למיטה זוגית ועד ל 90 אלף למיטה המשוכללת ביותר). TRECA מציעה גם מיטות דקורציה לא מתכווננות וגם מיטות מתכווננות מהמשוכללות בעולם. מי שקיבלה את הזכות לייצג את TRECA בארץ היא חברת 'הולנדיה' שעומדת לשנות לכבוד זה ממסד עד טפחות את סניף הרצליה – פיתוח שלה. הסניף בן ה 500 מ"ר יתפקד כסניף של TRECA ובו יקבלו את פני האדריכלים ומעצבי הפנים בארץ יועצי החברה. זהו, עכשיו נותר רק לבחור. חלומות מתוקים…….


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.