מסוכסכת עם כל העולם


הגרפולוגית תענה לכל פנייה בנושאי ייעוץ מקצועי, ייעוץ אישי ולכל מה שקשור לאנושי שבנו. המדור יתייחס רק לכותב ולכתב ידו, ולא לגבי אחרים. הוראות לגבי משלוח כתב היד בסוף הכתבה. והפעם מסוכסכת עם כל העולם.

.מ"ר בת 50, בריאה בדרך כלל, שפת אם עברית . כותבת ביד ימין. את כותבת: ". אני מסוכסכת עם כל העולם, כל הזמן אני בריבים עם כולם ותמיד אני חושבת שאני צודקת .אנא תני לי תשובה ותסבירי לי מה קורה אתי." ממאפיני האישיות לכתב ידך יש מאפיינים של נערה צעירה, למרות שאת כבר בת חמישים. אין זה נדיר, שלקראת גיל המעבר, חוזרים ומופיעים מאפיינים גרפולוגיים שעיצבו את כתב היד, בתקופת גיל המעבר הראשון שלך, מילדות לבגרות. לעיתים, בתקופות של מעבר, יש בלבול ומבוכה הנוצרים בגלל פערים בין גוף לנפש. הזדקנות של הגוף שאינה מלווה, בד"כ, בתחושה הפנימית של נפש "צעירה". אפשר להניח שהכעס עליו את מספרת, הינו ביטוי ריגשי שאופייני לך מאז ומתמיד אולפ הוא מתחזק עכשיו עוד יותר. את מרגישה שה"עולם" לא מבין אותך. את אדם פתוח וסקרן (כמו ילד שרוצה להבין את הכל). אולם, את גם מאוד ביקורתית ולא ממש גמישה כדי להתאים עצמך ולהסתגל בנינוחות להתרחשויות סביבך. מבחינה פסיכולוגית, יש כאן קושי. להיות כל כך סקרנית וכאילו פתוחה, מצד אחד, וכ"כ שמרנית ו"אדוקה" (הביקורתיות שלך חושפת את האחיזה הנוקשה שלך בעמדותייך/הרגלייך), מצד שני - זהו מאבק מפרך. קושי זה, גורם לסערות וסכסוכים, קודם כל, בתוכך. זאת ועוד, מכיוון שאינך יכולה להכיל את חום ה`אש` הפנימית, את `שורפת` את הקרובים לך. כלומר, באופן לא מודע, את הפגמים הסמויים שבתוכך, את משליכה על זולתך וטורחת להוכיח לכולם שאת צודקת . בהיבט התאורתי של החיבור גוף-נפש, `יושב` הכעס בבטן. בהיבט הגרפולוגי, רואים נקודות רגישות באזור האמצעי של האותיות, במיוחד בתנועה הקשתית זו המרמזת על אזור הבטן. את מדברת הרבה על צדק. בחינת הצדק מלמדת, (וזה לא עניין של גרפולוגיה אלא פילוסופיה) שברוב העמדות הנחשבות מאוד עקרוניות, יש מטען רגשי, שתפקידו הוא להגן על העמדה שמוצגת בוויכוח. ושהצידוק הרגשי-עוצמתי, נמשך, כל עוד בעל העמדה מרוויח ממנה משהו. נשוב אלייך. את אמנם מרגישה שאת תמיד צודקת, ואכן זה כך, מבחינתך. את צודקת ומגינה על המערכת עמדותייך. אולם, אולי אינך רגישה די לצרכים ה"צודקים" של הצד השני. מאפינים נוספים בכתב ידך: יש לך אינטליגנציה טובה (שבצידה היותר מפותח יש רגישות קליטה ונטייה פוטנציאלית ליצירתיות) , טוב לב, נכונות לקבלת מסגרת חיצונית של נורמות חברתיות, תוך שמירה על מידה מסויימת של אינדיבידואליות. יש לך נטייה להבליט את עצמך ולזכות בהערכה - כדי להרגיע ספקנות פנימית בהרגשת הערך שלך. קורה לך לעיתים, שאת לא מאמינה למחמאות שאת מקבלת? ספקות בהרגשת הערך מניידות את מצב רוחך ומתסכלות אותך. התסכול הזה, מהווה מקפצה נוחה להשלכת כעס על אחרים. כל הנאמר כאן, לא יספיק כדי לחולל אצלך שינוי. על מנת ליצור את ההבדל, שיביא להרגשת רווחה אצלך, יש לקחת בחשבון את העובדה שאת נמצאת בגיל המעבר, ושעוצמות הכעס שלך יתמתנו עם הזמן.


עדה בן שלום גרפולוגית מוסמכת כדי לפנות למדור לשם ייעוץ חינם, רשום את הסיפור שלך על נייר חלק ללא שורות( , בעט כדורי. זאת ועוד, יש לציין באיזו יד כותבים ואת הגיל, ואת המין. יש לשאול שאלה, שהתשובה לה חשובה לך במיוחד. למלא דף או שניים ולחתום. זכור יש לשאול שאלה מסויימת מיוחדת שמעסיקה אותך. בכתב יד מקורי, לא צילום ולא פקס. טלפון: 097676315 למעוניינים, כאן מובאת דוגמית לאפשרויות ניתוח כתבי יד- אפשר גם אפשר להכיר את עצמנו לעומק.-.ראו זאת כהזמנה לכם או למועסקים על ידיכם. את כתב היד יש לשלוח אל הגרפולוגית עדה בן שלום, ע"פ הכתובת המצורפת מטה. רח` תל-חי 2 כפר-סבא 44456 ,טל/פקס 09-7676315


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.