נחנך אתר הרדיו הסיני בעברית


מהיום תוכלו ללמוד סינית,להתעדכן בחדשות מסין,לחפש מידע תיירותי ועסקי,להירשם לאוניברסיטאות בסין כל זאת בעברית באתר רדיו CRI. hebrew.cri.cn

לפני שבוע נחנך אתר האתר העברי של הרדיו הבינלאומי של סין במעמד וואנג צֵ`ן,ראש לשכת החדשות הממשלתית של סין, וסגן הנשיא של הרדיו Mr Xia Jixuan . למול חוף הים בתל אביב במלון רנסנס נערך טקס רשמי בנוכחות משלחת רשמית מסין, ומנכל משרד התקשרת ברטל. בנאומו של סגן הנשיא של הרדיו Mr. Xia Jixuan, הוא מציין :" יעודו של CRI on line הוא לבנות פלטפורמה של חדשות, המספקת לקהל הגולשים מידע בשפת אימם. בעשר שנות קיומו של האתר, הוא צמח משפות ספורות שהיו בו בתחילה – סינית, אנגלית, גרמנית וספרדית – אל כמעט 60 שפות. האתר פונה לכ-98% מתושבי העולם בשפת אמם, והגולשים בו מגיעים מלמעלה מ-180 מדינות ואיזורים שונים; על פי הרשת העולמית, למעלה מ-250 אלף איש גולשים באתר על שפותיו השונות, ובכל יום מאזינים לשידורי הרדיו ברשת למעלה מ-500 אלף איש. פתיחת האתר העברי של הרדיו הבינלאומי של סין תאפשר לקהל הישראלי ללמוד על סין ותקל עליו כשירצה לקרוא ידיעות ממנה. אנו מקווים שכאשר הקהל הישראלי ירצה לקרוא על סין, בחירתו הראשונה תהיה האתר העברי של הרדיו הבינלאומי. לעם הסיני ולעם היהודי היסטוריה ארוכה ותרבות מפוארת. העם היהודי הצמיח את מרקס ואיינשטיין ועילויים נוספים המוכרים היטב לסינים. בין שני העמים שוררים קשרי ידידות עמוקים משכבר הימים. הסינים לא ישכחו לעולם את תרומתו האדירה של הרופא ד"ר יעקב רוזנפלד האינטרנציונליסט למען שחרור העם הסיני. בשנים האחרונות, יחסי שיתוף הפעולה בין סין וישראל בתחומי הכלכלה, הפוליטיקה והתרבות מתפתחים במהירות, ההבנה ההדדית בין שתי המדינות מעמיקה בלא הרף, והיחסים בין שני הצדדים מבשילים ומתחזקים מיום ליום. יעדו של האתר העברי שנפתח זה מכבר לחזק את הידידות בין סין וישראל, ותפקידו לשמש פלטפורמה נוחה ומהירה המחברת בין אמצעי התקשורת הישראליים והסיניים ובין שני העמים. האתר שם לו למטרה לקדם את הפיתוח הבריא של יחסי שיתוף הפעולה בין שתי המדינות."


לשאלתנו האם באתר הסיני יש מדור נשים השיב Jixuan כי לנשים יש שיוויון בסין וכי באתרים בשפות השונות ישנה התייחסות לנושאי נשים ורדיו CRI ישמח לשיתוף פעולה בנושא. בכל מקרה ניתן עדיין לבדוק מדוע באתר העולמי מופיעות מרבית השפות והשפה העברית אינה מוזכרת.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.