ניתוח גרפולוגי חינם


כותבים לגרפולוגית: ר` בת 26, עובדת סוציאלית, נשואה חמש שנים ואם לבת. היא מרגישה לא ממוצה בחיים המקצועיים ולמרות נישואים לבעל תומך, היא מרגישה שהוא מגונן עליה יותר מידי. עדה מפענחת את כתב ידה.

"רק רוצה לברוח" חז"ה בת 26, כותבת ביד ימין, שפת אם עברית והיא עובדת עם אנשים מבוגרים. בכתב-ידך יש התרגשות גדולה. במכתבך, את מספרת לי שבעבודתך המקצועית אינך חשה סיפוק. במשפחתך: "טוב לך ואף נעים אבל..," עדיין את מצהירה שבא לך לטוס הרחק מכאן.... את מבקשת לדעת מה יקרה לך בעתיד. לצערי, על כך אינני יכולה לענות. אני גרפולוגית ולא מסיטיקנית. את מוסיפה ושואלת אותי, האם יש לך מספיק כוחות לממש חלומות? תשובתי התבונני מתוך הכרה בציפיות הגבוהות שלך, ונסי לקרב אותן לקרקע. למדי את עצמך שמותר לטעות, שתפקיד החלומות הוא בין הייתר: "מראה מקום" ולא רק מטרה להגשמה. תשחררי מעט את המחסומים העיקשים של הרגש הקדמוני, פתחי את הדלת לאפשרויות חדשות, עד שיימצאו לך נתיבים נוספים להגשמה ולסיפוק. אולי אז תוכלי לוותר על בריחה לאי רחוק ולהגיע למצב של שביעות רצון פנימית, כאן ועכשיו.


תמונת הכתב הכללית מעבירה מסר של אי-שקט רגשי - המתבטא גרפולוגית בשונויות ובגוונים רבים של מאפיני הכתב. למשל: גודל, צורה, קצב, עומק הלחץ ומבנה הקו. את מדברת במכתבך על אי-השלמה עם היש, על כמיהות למקום אחר, על הצורך שלך בהבנה עמוקה יותר (שלך את עצמך וגם של האחרים אותך) ועל שינוי בתעסוקה - אי השקט בכתב היד, אכן משקף אי- נחת עומקית. ממאפייני האישיות שלך: מקורות הכוח שלך: בכתב ידך תמונת המרחב (אירגון), היא יפה ותואמת גודל הדף (את המציאות). כלומר, במצבים משתנים את מפעילה תושיה ומוצאת שביל זהב . מתקדמת תוך כדי תיאום בין הצרכים שלך לבין הדרישות של הסביבה. אמנם, את לא מגשימה "ה-כ-ל", אבל עושה מספיק. (הקושי בגובה הציפיות שלך, עליו אולי נדון בהמשך). מקורות כח נוספים אני מוצאת בשילוב שאת יוצרת בכתב, בין תנועה לצורה: התנועה (הבטוי הרגשי, ספונטני) והצורה (החינוך והערכים) משלימות אחד אחת את רעותה ויוצרות מסלול נוח להתקדמות. אפשר להניח על סמך שילוב זה, שאת גם מרגישה שייכת ומקובלת וגם די-חופשייה למלא את הרצונות הכמוסים שלך. [כאן נשארים בעמימות, הרגשות הראשוניים יותר, המצטברים (בצורה הזויתית) באזור התחתון של כתב היד "איזור הטאבו". כאשר הללו פורצים את "גדר-המודע" ומציפים אותך, הם מפריעים לך לתפקד ביעילות ומנהלים אותך משם. לפעמים, כש"הללו" מחליטים בשבילך, את עשוייה למצוא את עצמך גם מתווכחת וגם טוענת לחפותך (ש"את לא אשמה?!"). הם גם הסיבה העמוקה יותר להרגשה מוזרה שצצה לה מתוכך: שלא משנה כמה את משתדלת, רוצה ומתמסרת, עדיין בחוויה הפנימית שלך, אף אחד לא שומע אותך ו/או לא מבין אותך]. "בולמי-התקדמות", שמקשים על מילוי משאלותייך. א. ציפיות גבוהות - ראי את גובה האזור העליון של האותיות הארוכות. (ל,ף) ב. למרות שיש לך אינטליגנציה מצויינת, לפעמים את מבלבלת-יוצרות והטפל הופך לעיקר - ראי את העינבלים המקשטים את אותיות ה-ד`, למשל. ג. עיקשות רגשית, ששם "אסור-לגעת" - ראי את הזוויות שאת יוצרת במקום קערות, באזור התחתון של האותיות כמו ז,ק, ך, וכו`. עיצתי: כדאי לך ללמוד להכיל את הרגשת ה"באלגאן" שלך, משום שהיא תנאי מקדים להגשמת כל חלום. ראי את צדו החיובי של התיסכול, שיש בכוחו לעורר את ה"נרדם" לעשייה ולהתפתחות. לתגובות amos@wol.co.il


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.