ניתוח כתב היד שלכם


ר"ב היא בת 20 וחצי. שפת אם עברית. כרגע היא בצבא והיא מספרת שיש לה מערכות רומנטיות כבר מכיתה ח`, שסובלות מ"קוצר-נשימה". עכשיו יש לה חבר רציני והיא רוצה עצה בתחום האהבה ועיצוב הקריירה.

באיזו יד את כותבת? האם מצב בריאותך תקין? את פונה אלי, במכתב ארוך ומפורט ושואלת: "מה עלי לעשות? אם לצד הסיפורים הרומנטיים "קצרי-הנשימה" יש גם סיפור של קשר קטוע שנמשך מספר שנים. המאפיין את הקשר הארוך הוא "אוסף" של קשרים קצרים, אבל עם אותו בחור. בגלל שההזדקקות לאהבה ביניכם לעולם איננה בזמנים חופפים: פעם את מתגעגעת והוא עסוק, פעם את עסוקה והוא מתגעגע, וחוזר חלילה. את מסכמת קטע זה במכתבך בהכרזת הבעיה שמציקה לך ביותר והיא:" מערכת יחסים זוגית לאורך זמן". הנושא השני שאת מעלה לבירור הוא "נושא הקריירה שעוד אין לי" ולבסוף "מדוע אני כ"כ חסרת ביטחון, כאשר אין לי לכך שום סיבה אובייקטיבית?". האם את מכירה את המשפט "תפסת מרובה לא תפסת?" נדמה לי שאם תוכלי לאמץ את המשפט המיוחד הזה במהותו, "יפלו לך הרבה אסימונים" , שיוכלו לחבר אותך לעצמך. ראשית, אנסה לענות על השאלה שהכי מציקה לך-הזוגיות. אפתח במספר מאפיינים של אישיותך: את אינטליגנטית ובעלת כושר בטוי, במיוחד מילולי אבל גם ייצוגי. חשוב לך להיות חשובה, מוכרת ואהובה. לשם כך את יוצרת לעצמך "במה במרכז העולם ועושה גלים", כולם רואים אותך, כולם אוהבים אותך וכולם מוכנים לתת לך כל שתבקשי. זה כיף, זה כיף עצום, אז למה להפסיק אותו? למה לוותר על המעמד המיוחס, המזין כ"כ ולפנות מקום גם למישהו אחר? שאלת השאלות של חייך! כך באופן כללי, וכך בהתיחסות לנושא הפרטי של זוגיות. בדרך שלך את "בוחרת" מבלי-דעת בני זוג מעריצים, שמגדילים את הרגשת הערך שלך. בתמורה להערצתם, את מפזרת להם פירורים של יחס, כי את נורא עסוקה ונורא חשובה ולא כל כך מתפנה לחקור את סגנון ההתנהגות שלך. האם יתכן שאת מעדיפה בני זוג יפים ומרשימים לצורך הגדלת ה"אוסף"? ש"העולם" ידע כמה את מוצלחת? או שהרושם החיצוני שלהם איננו כל כך מודגש ואת פוגשת אנשים רגישים ועצמאיים, שיודעים לתת ויודעים לקבל,שמבקשים לעצמם קשר הדדי במערכת יחסים שיוויונית?


לאחר שתבדקי היבט זה בבני זוגך, אולי תגלי בקשרים שלך את התשקיף העצמי לכנות רצונך בזוגיות. ייעוץ: תפקיד המעריץ שנוטלים על עצמם המיועדים לקשר עמך, הינו ביצירת הזיק הראשון של הקשר. את נהדרת בזיקוקים. אם את רוצה מערכת יחסים מתמשכת, אך טבעי הוא לעבור לשלב ביסוס הקשר. עתה עלייך ללמוד להפיק חום מהזיק הראשוני, כמטאפורה: ללכת ליער ולקושש עצים, להביא מעט קש ולבנות הגנה מפני הרוח כך, שהמקור הזוהר של המפגש יתפתח למרחב בו יש אש מאירה ומחממת. ושיהיה שם מקום לך, לאהובך, לאהבה ולחברים. אם תמשיכי לצפות שאת כל אלו יביא ויעשה בן זוגך, עשוי הזיק לגווע וגם לכבות את האהבה. מאפינים גרפולוגיים המאפיין הדומיננטי הוא אופן הארגון של הכתב על הדף (הכתב הוא הבטוי של ה"אני") וכיצד הוא מתארגן על המרחב הפנוי שבדף, כאפשרויות פתוחות לחיים. אצלך הכתב משתרע ובגדול, על כל הדף בשטף/קצב מהתחלת הדף (שוליים צרים מאוד) בלי הפסקה לנשימה (לא מחולק לפסקאות) ועד שולי שמאל, (שהם סוף הדף), שהם צרים. צרים עד שלפעמים אין מספיק מקום אפילו לכף הרגל שלך. המאפיין הבולט הנוסף הוא גודל האותיות, המלמד על הפרופורציות בהרגשת ה"אגי-אנחנו"-אצלך הכתב גדול ומתפשט אפילו על חשבון הרווח שבין השורות-מלמד על הצורך שלך ב"אגו-טריפ". הצורה של האותיות נאה ובה קימורים רבים-מלמדת אותנו על הרמה התרבותית חינוכית הגבוהה שזכית לה, הפנמת אותה וגיבשת כישורים טובים בעיצוב ובביטוי . בין ובתוך האותיות המעוצבות בקפידה-טבעית (כמו טבע שני, נמצאות זוויות שאינן במקומן, ומלמדות על עקשות וקושי בזרימה הרגשית (הקו החם מאבד מעוביו ומגמישותו והופך לדק עד חוטי ובמקום קשת מופיעה זוית. ראי אותיות כמו ז` ו-ס` עינבלי האות ל` ועניבת האות ע`). סיכום בגלל המאפינים שהזכרתי, פחות רואים איזו אינטליגנציה מצויינת יש לך ואילו כוחות חיים עומדים לרשותך, להשגת מטרותייך. חוסר הבטחון שאת מציינת, עשוי להיות הביטוי למעט מדי נסיון-התמודדות שצברת לעצמך, כאדם לעצמו. נראה שבתהליך גידולך זכית בעודף תשומת לב, שצדו הלא מועיל הוא, שאינו מאפשר לאדם המפונק להתמודד עם כשלונות. (תמיד נמצא מישהו שמציל אותו ועושה במקומו. מתאים לך)? אם תגייסי אומץ להיות ולעשות בלי התמיכות שלהן הורגלת, תצברי חיים שיגדיל ויעצים את הרגשת הביטחון העצמי שלך. דרך צלחה, עוד הכל אפשרי! עדה בן שלום-גרפולוגית. כדי לפנות למדור לשם ייעוץ ללא תשלום, העבירו כתב יד.רשמו את הסיפור שלכם על נייר חלק ללא שורות, עמוד עד שניים כתוב בעט כדורי (לא צילום ולא פקס), ציינו גיל, מין והאם אתם ימניים או שמאליים וחיתמו. חשוב להפנות לגרפולוגית שאלה אחת שחשובה לכם במיוחד. כתבי יד ללא שאלה ספציפית לא יענו. ניתוח כתבי יד מענינים במיוחד יפורסמו באתר נשים ברשת. הגרפולוגית תענה לכל פנייה בנושאי ייעוץ מקצועי ואישי.המדור יתייחס רק לכותב ולכתב ידו, ולא לגבי אחרים.עדה בן שלום גרפלוגית מדופלמת 7676315-09


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.