נצרת מתהדרת לחג המולד


לקראת חגג המולד העירנצרת מתקשטת ומתהדרת,תהלוכה מסורתית,תפילות חגיגות,קונצרטים ליטורגים, השוק בעיר העתיקה,מסעדות,מלונות מפוארים בציפייה לתיירים מהארץ ומחו"ל. http://www.nazarethinfo.org/

בנסיעה של פחות משעה וחצי מהמרכז, דרך כביש 6 הגענו לנצרת.וגילינו עיר יפיפייה ומעניינת אשר היתה מרכז לא רק בתקופתו של ישו אלא גם בימי הרומאים אשר שרידים ממנה נמצאים גם בבית המרחץ הרומאי שמתחת לגלרית "קקטוס". התחלנו את הסיור לנצרת בארוחת בוקר מלאה ומגוונת סלטים,מאפים תוצרת הבית,שקשוקה ועוד בחדר האוכל לאנשי עסקים (ExecutiveRoom)בקומה העליונה של מלון פלאזה. מלון פלאזה 046028200 המשכנו לסיור בעיר העתיקה ,חאן אלבאשא , כנסיית הבשורה, מסגד לבן ,אלמהבאג` ,תאטרון אללג`ון (הפסקה) ,דרך הצליינים אלבאבור, בית המרחץ העתיק ,ולכנסיית הבשורה הארתודקסית . בנצרת פועלים 30 כנסיות ומנזרים המיצגים את כל הזרמים העיקריים בנצרות, והיא מהווה מוקד עולמי לעלייה לרגל של מיליוני מאמינים. בנוסף לערכה ההיסטורי הדתי של העיר המושך אליה מאות אלפי תיירים מדי שנה מארצות העולם השונות,יש לעיר ערך תיירותי רב כעיר מזרחית שבה אחד השווקים הכי יפים במזרח התיכון. השוק שנבנה באמצע המאה ה, 19, כמו שאר אזור העיר העתיקה, כולל אלסראיא של דאהר אלעומר שנבנה ב,1729 והמסגד הלבן שנבנה ב,1814 והוא המסגד הכי עתיק בעיר. אזור השוק והעיר העתיקה מתפרש על שטח 700 דונם, כולל שווקים, בניינים, וסמטאות בעלות אופי ארכיטקטוני מזרחי מושך. בנוסף לאתרים המעניינים בעיר ניתן לערוך מגוון רב של סיורים בסביבה לרשימה המלאה של הסיורים באתר העמותה לתיירות נצרת. http://www.nazarethinfo.org/1/?m=39 בפגישה עם מרראמס ג`רייסי ראש העיר למדנו עיר על בעיית האבטלה בעיר: 18% מובטלים פי 2 מהממוצע הארצי,על הירידה בתיירות בגלל המלחמה ועל תכניות הפיתוח בנושא תחבורה ותיירות .ג`רייסי קורא ולמשרד התיירות אם ברצונכן להתחבר לנצרת שמלפני 2000 מומלץ להגיע לכפר נצרת,אחת האטרקציות היפות בעיר.זה וכפר בגודל טבעי הכולל בתים,מערות לאחסון ובית . ואם חשקה נפשיכן במוסיקה ובנוף מומלץ להגיע מלון סנט גבריאל. המלון שמש בעבר כמנזר עם מבנה ארכיטקטוני מרהיב ונוף ומקיים קונצרטים ליטורגיים ואחרים. באלג`נינה, מסעדה מזרחית אותנטית,סעדנו את לבנו על מיטב הסלטים המזרחיים,כוס יין ושיפודי שישליק,קבב טלה גורמה שבגורמה כל זאת במחירים נמוכים . מסעדת אלג`נינה טלפקס:6554022 04 סניף2: כביש נצרת עפולה .


לעת ערב הגענו למופע מיוחד שנערך במסגרת פסטיבל העוד במלון גולדן קראון המפואר. המלון ממוקם בשעריה הדרומיים של נצרת ליד הר הקפיצה ומשקיף על הנוף המרהיב של עמק יזרעאל הציורי .המלון ממוקם דקות מהעיר ההיסטורית נצרת והמקומות הקדושים . המלון פרוש על שטח נרחב,בעיצוב ארכיטקטוני של קשתות ובניה אופקית, כשהלובי מול הבריכה והנוף, מכיל 245 חדרים כולל סוויטות והשקפה לנוף מרהיב ,מסעדה וטרקלין ,חצר המלכה (לובי),בריכת שחיה ,מגוון חנויות ,מועדון כושר ובריאות מצויד ומאובזר,מועדון ילדים (הפעלות ,פעילויות ומשחקים ) ,אולמות כנסים ואירועים ...המקום מתאים לקבוצות ,לנופש,לאנשי עסקים ומשמש כנקודת יציאה נוחה לטיולים בנצרת ובגליל . www.goldencrown.co.il טל:046016666 למעוניינות בהכרות ובהתנסות באמנויות מתקופה קדומה מומלץ לבקר בפאח`ורת מוסמאר מפעל קרמיקה מסורתי עם הדגמות בקדרות, אוכל ביתי . מרבית הכדים מיוצרים בידיהם של בני המשפחה מהסבא ועד לנכדים.במקום נערכות סדנאות לילדים , משפחות ומבוגרים . לאלו שאינן שומרות דיאטה ממולץ לבקר בביקור במפעל הממתקים לכנאפה זבת סוכר.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.