סיורים אנושיים בהרי יהודה People Who Love People


ואם יש את נפשך לפגוש אנשים ונשים מעניינים בסביבת עבודתם ,לבקר במקומות היסטוריים מימי התנ"ך והנצרות,ללגום כוס יין וגבינות- המקום הוא הרי יהודה.טרנד חדש של סיורים בבתים מארחים לאנשים האוהבים אנשים ויצירה.

טרנד חדש הגיע למדינה; סיורי בתים מארחים המשלבים מיפגשים עם סיפורים, שירה והצגות .הערך המוסף הנוצר הוא החוויה של המיפגש עם אנשים ואמנים בביתם ובסביבת יצירתם . מתברר כי לא רק המטיילים נהנים מהמיפגשים האמיתיים ללא מחיצות עם האמנים ויוצרים אלא גם המארחים צמאים למיפגשים עם קהלים מסביבות שונות ושני הצדדים נשכרים חוויתית ו"נטענים" תרבותית. מיפגש ייחודי הוא המופע של צילה זן-בר צור בהר אדר .צילה עורכת מופע בנושאי מעגלי החיים אצל נשות אפגניסטן .המופע מלווה בסיפורים אישיים מסבתה וממשפחתה שהגיעה מאפגניסטן ומעבודות מחקר שהיא ערכת בנושאי תרבות ופולקלור במרכז אסיה.סיפוריה האנושיים העממיים כאשר היא מחליפה תלבושות, על עשבים כוס חלב שקדים ועוגיות שקדים ותמרים, העבירו אותנו הרחק מהרי יהודה להרי אפגניסטאן לטקסי הפריון, הנישואין ,טקס המחזור הנזיד האדום מעגלי נשים . התברר כי יש מה ללמוד מתפיסת הנשיות של נשים יוצאות אפגניסטן,למשל, שדוקא נשים שילדו בנות הינן בעלות עצמה כלכלית . המופע נערך בביתה בהר אדר וניתן גם להזמין את המופע למקומות נוספים פרטים : צילה 052750556 098664602. בין סיור למופע תוכלו להתארח מועדון הבריאות ובבריכה האולימפית עם ארוחת ערב במלון מעלה החמישה .המלון והספא חודשו כולל חדרי הרצאות וארוחת ערב משובחת כולל סטייקים , סלטים בר מתוקים ועוד. כנאמר הכל בידי השף אשר התעלה עם האורז והצנוברים, המתאבנים והבשרים ועוד.בהחלט ארוחת ערב "מלונית" יוצאת דופן. במלון 240 חדרים מחודשים הכוללים מיזוג אויר, אמבטיה, טלויזיה בכבלים, רדיו וטלפון, ישנם חדרים מותאמים לנכים http://www.hotels.co.il/hotelsmain/hotels/Hotel.cfm?hotelID=300&hedid=123 נהננו משעת שירי אהבה אצל יעל בדיחי זמרת ומספרת בנטף המקיימת ערבי שירה באירוח בביתה על כוס יין ומאפה. לעת ערב לנו בצימרים ב"ירוק בהר" - שורש" המשקיפים ל נוף אדיר של הרי ירושלים והסביבה. הקצנו עם סלסילות ארוחת בוקר לחדרים. לינה כפרית שורש ממוקמת 17 ק"מ מירושלים ו-45 דקות מת"א. טל. 025338338 באבו גוש פגשנו את נעמתי עבדול רחמן קדיש בביתה המרווח על קפה, סלטים ועוגיות מעמול. נעמתי פעילה לשדו קיום ווקידום נשים.. הקירות מסביב שולחן האוכל עמוסים בתמונות של נעמתי עם האפיפיור, פרס ועוד. נעמתי גדלה במנזר הצליחה להגשים את חלומה ולקדם את בנותיה ללימודים גבוהים באוניברסיטת וושינגטון ובב"ס לילדי דיפלומטים בירושלים.וכיום הצטרפו אליה מספר נשים באבו גוש לפעילות לקידום נשים ולדו קיום. על מאבקה האישי , נישואיה, מפגשיה עם גדולי עולם היא מעבירה בארוחות שהיא ובסדנאות בישול שהיא ובעלה עורכים בביתם. (על נעמתי ופעליה נביא באתר בראיון נפרד). להזמנות: 025340479 0522382325.


כשהוזמנו לקונצרט אצל כוכבה טראגן , בתו של מלחין החצר של מלך מרוקו בעג`ור, חשבנו שנשמע מוזיקה מזרחית. הופתענו לפגוש את כוכבה אישה אצילית בגיל העמידה המנגנת על חליל צד את רחמנינוב וכרמן . בקונצרטים שלה חוברת כוכבה עם אמנים שונים מבאך עד ג`אז על המרפסת הרחבה במושב עגור ועל צלחת מרק. להזמנות ופרטים : החאן הקמארי029915786 . Khan.net.il אם חשקה נפשכן בויפאסנה ורוחניות בקרו את הנזירות המתבודדות בבית ג`מאל. לפני 18 שנים קבלו הנזירות מחסנים ובנו את המנזר. לשם הגיעו נזירות מכל העולם , כיום נמצאות 40 נזירות. אורחות החיים של הנזירות השותקות מרתקות הנזירות עוסקות בתפילה ובעבודות אמנות יפיפיות. הן הגיעו לארץ מכל העולם ,לכל אחת חדר בו הן מתבודדות במשך השבוע ורק ביום ראשון הן יוצאות לסיור ולתפילה במנזר. הן מנותקות מהעולם ללא טלביזיה ,רדיו ואינטרנט המידע שמגיע אליהם הוא דרך מבקרים. במיפגש השבועי נושאת אם המנזר דרשה ".חשיבות ההתבודדות היא במטרה להגיע ולפגוש את האלוהים, והשקט שבחוץ מסייע לשקט שמבפנים" כך הסבירה לנו ויניק סגנית אם המנזר .. הביקור במנזר השקט והציורי ושיחה עם וניק הינה חוויה מרתקת על כוחה של האמונה והאהבה לדת, התבודדות .ניתן גם לרכוש עבודות אמנות יפהפיות דבש ותרכיזי צמחים. מבין סיפורי האזור המעניינים הוא סיפור היישוב נווה שלום שהוקם ע"י יהודים וערבים הפועל לדו קיום הלכה למעשה. בביקור במקום תשמעו את סיפור המקום תתנסו ביוגה לנשמה וארוחת צהריים מזרחית אותנטית. ניתן לערוך סיורים נוספים בפארק עצמאות קבר גולית ודרך הקיסר , על יד השמונה יקבים ועוד. הסיור לווה בהדרכתה של פנינה עין מור מנהלת אגדת עין כרם , אשר תיבלה את המידע בסיפורים מרתקים על תולדות ואנשי הרי יהודה. www.einkerem-legend.co.il nofar@einkerem-legend.co.il לפרטים על סיורים ואטרקציות ונופש בפסח ביואב יהודה התעדכנו באתר עמותת התיירות יואב יהודה. 088502240 www.touryoav.org.il


צילום: חיים טל.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.