סינמפסט בהרצליה


סינמפסט- הוא אירוע קולנועי ראשון מסוגו בסינמטק הרצליה המאגד הקרנות חד פעמיות ויוקרתיות של מיטב הסרטים מפסטיבל הקולנוע הצרפתי לשנת 2012 ומפסטיבל אפוס לסרטי תרבות ואמנות.

הסינמפסט יתפרס על כל השבוע שבין 25-31 במרץ ויכלול מגוון של סרטים שייצרו חווית קולנוע ייחודית לאוהבי הסרטים הצרפתיים ושוחרי הז`אנר המיוחד של סרטי תרבות ואמנות. במסגרת ה"סינמפסט" יוקרנו הסרטים הבולטים של פסטיבל הקולנוע הצרפתי: סרט המתח "לילה אחד" על מפקד המשטרה שנאבק להיחלץ ממלכודת על רקע חיי הלילה של פריז, "עוף בשזיפים" – מוזיקאי איראני שנקלע לדיכאון לאחר שכינורו נשבר וצולל אל חלומות שמחים ועצובים מילדותו החושפים בפניו את הסוד שערער את חייו, "אהבת נעורים" – המספר סיפור אהבה רבת תשוקה שנקטע בעיבו ומה קורה כשהנאהבים נפגשים שוב באקראי לאחר שנים ו"אמנות האהבה" – עשר קומדיות אנושיות קצרות העוסקות בהסתבכויות רומנטיות.


לאורך כל השבוע יערכו הקרנות של הלהיט הצרפתי הצפוי "מחוברים לחיים" – קומדיה המתארת התפתחות חברות מרגשת ובלתי צפויה בין אריסטוקרט עשיר שעבר תאונה במצנח רחיפה לבין מטפל צעיר שהשתחרר זה עתה מהכלא. הסרט, המבוסס על סיפור אמיתי, מציג את תהליך ההתקרבות בין שני אנשים שמגיעים מעולמות כה שונים. שבוע הסינמפסט יעניק הזדמנות לחובבי התרבות והאמנות לצפות בשלושה מהסרטים הטובים בפסטיבל אפוס: "תחנת הרוח והצלב" על פי הציור הפלמי "התהלוכה לגולגותא" המתאר את דרכו האחרונה של ישו, "ריגוטו של מנטובה", הפקת אופרה שצולמה ב"שידור חי" אך נראית כמו סרט לכל דבר עם בימוי וירטואוזי ובניצוחו של זובין מהטה והסרט התיעודי "רוסטרופוביץ`: הגאונות שבצ`לו" על נגן הצ`לו הצ`כי הנודע על רקע הפלישה הסובייטית ב-1968. מומלץ להזמין כרטיסים מראש בטל: 09-9565008 (להשאיר הודעה במשיבון). כתובת הסינמטק: פסז` סוקולוב 29 הרצליה. חניה חינם בחניונים הסמוכים. תוכנית הסרטים המלאה באתר הסינמטק: www.hcinema.org.il


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.