עצוב המטבח בשיטת פנג שואי


הפנג-שואי הינה אומנות סינית עתיקה ליצירת איזון והרמוניה במרחב המחיה שלנו וזאת על מנת להשיג שגשוג שפע והצלחה. חשיבות המטבח רבה בשל הכיריים המוצבות בו המסמלות את יסוד האש.

אחת מהפינות החשובות ביותר במרחב המחיה שלנו הוא אזור המטבח. הסינית משייכים לו חשיבות רבה בשל הכיריים המוצבות בו ומסמלות את יסוד האש. יסוד האש הינו אחד מחמשת היסודות המרכיבים את היקום בניהם המים העץ המתכת והאדמה. הפנג-שואי הינה אומנות סינית עתיקה ליצירת איזון והרמוניה במרחב המחיה שלנו וזאת על מנת להשיג שגשוג שפע והצלחה. גורמים שונים בסביבת המחיה שלנו ניתן לרתום על מנת להשיג זאת. בניהם אור , צבע, צליל, ריח, מיקום נכון לרהיטים ולחפצים ועוד. חשיבות רבה מייחסים הסינים לאנרגיית האש. איכות הצ`י המגנטית שחודרת דרך האש וממנה למזון שבושל היא גבוהה וזאת בשל העובדה כי הקיבה והטחול עושים טרנספורמציה למזון. אם נאכל מזון איכותי שבושל על אש אמיתית ובכיוון הנכון לכל אחד מאיתנו, נקבל החלטות נכונות ומהירות יותר ונראה את הדברים בבהירות רבה יותר. האש היא למעשה המייצגת את השפע עליה מבשלים ומן האוכל שמבושל אנו ניזונים וחיים. בשל חשיבותכם של הכיריים כאלמנט אשר עליו יופק האוכל ובשל הצורך כי בעת הכנתו לא נופתע ונופרע כדאי מאוד למקם אותם כך שגבו של המבשל לא יופנה לעבר דלת המטבח, אלא כך שיוכל לראות את הנכנסים ולהמשיך להיות בשליטה על מעשיו. קיימים תיקונים ניתן לציין שניים מבניהם האחד אפשרות להציב מראה מול הכיריים על הקיר או על מכסה הכיריים, כך לא נופתע ונשיג דבר נוסף אנו נכפיל את האש שהיא כאמור מסמלת את השפע, פתרון נוסף במידה ולא ניתן לבצע את התיקון עם המראה, הוא לתלות חציצה אנרגטית כגון קריסטל או פעמון רוח בין הדלת לכיריים, כך ניצור גב- דהיינו הגנה למבשל.


רעיון נוסף שניתן ליישמו כבר בעת השיפוץ או הבניה הוא , בשלב עיצוב המטבח ניתן לקבוע את המראה מול הכיריים לעטר אותה באריחי קרמיקה אשר ישמשו כעיטור ביתר חלקי המטבח ובכך ליצור אלמנט קבוע בתוך הקיר אשר ירחיב את החלל, יכפיל כאמור את האש והשפע ויאפשר לראות מי מגיע מאחורינו ולא להיות מופתעים מכך. כאן המקום לציין כי כל אחד מאיתנו מספר קואה המאפשר לדעת את ארבעה כיוונים טובים וארבעה כיוונים פחות טובים עבור האדם. פונקציה זו נקבעת על פי תאריך הלידה. ומכאן שאחד מהכיוונים הטובים הוא כיוון הבריאות נקרא "פי האש" TIEN YI בפנג-שואי והוא מנחה אותנו לאיזה כיוון "תסתכלנה הכיריים". במידה ולא ניתן לבצע זאת יש תיקון בפנג-שואי המודרני, התקע והשקע של מוצרי חשמל שונים משמשים כפי האש וניתן לקבוע עבור מכשיר חשמלי אחד את הכיוון הטוב של הבריאות ולהשתמש בו. חשיבות רבה משייכת תורת הפנג-שואי למיקומו של המטבח במרחב המחייה, ובניגוד לדעה הרווחת כי יש כיוון אחד או שניים מועדפים , לכל אדם קיים כיוון שונה שמומלץ כי שם ימוקם המטבח שלו. והיא נגזרת של אותם 8 כיוונים שציינתי קודם לכן. עד לפני כמה שנים היה נהוג במטבח לקבוע מנורת פלורסנט, שיצרה מראה קר לכל החלל, כיום ניתן להשתמש במגוון רחב של נורות . אני ממליצה על תאורת פ.אל. PL בגוון צהוב ולא לבן מעל משטחי העבודה ואילו התאורה הכללית יכולה להיות ספוטים או מנורת הלוגן אחת גדולה שתאיר את כל המרחב באור חם , מעל שולחן האוכל חשוב כי התאורה תרד כאלומת האור מהתקרה ויוצרת מעגל סביב הסועדים. אך על פי עקרונות הפנג-שואי חשוב ביותר כי הכיור והכיריים לא ימוקמו על אותו הקיר . תאוריית היין והיאנג המבחינה בין אנרגיות סבילות ושקטות היין, לבין אנרגיות דינמיות ומוארות יותר היאנג באה להסביר כי המים והאש לא יוכלו לחיות בכפיפה אחת, כלומר המים מכבים את האש שהיא מקור השפע והבריאות במיוחד במטבח, לשם כך חשוב למקם כל יחידה בקיר אחר במידה והדבר אינו מתאפשר אנו משתמשים בחציצה אנרגטית, אך הפעם שונה . כדאי להציב עציץ קטן או כלי כל שהוא מעץ זה יכול להיות כלי לכפות בישול או קרש חיתוך בין הכיור לכיריים, העץ הוא היסוד המגשר בין המים לאש במערך חמשת היסודות ומהווה תיקון חשוב. * דליה מלכיס מוסמכת לייעוץ והשמת הפנג-שואי ויועצת המגזין בנין ודיור


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.