פגוש את העיתונות בדרך לכנסת


בפברואר הקרוב אמור הציבור בישראל לממש את זכותו הדמוקרטית להצביע בבחירות הכלכליות לכנסת. תופעה מעניינת בבחירות אלה היא התגייסותם של אנשי תקשורת שהחליטו לעבור לפוליטיקה, בניגוד לבחירות אחרות בהן התייצבו לכך גנרלים לשעבר.

בין המרואיינים שהוזמנו 4 נשים ושלשה גברים: גדעון רייכר (הגמלאים), ניצן הורוביץ (מרצ), אורי אורבך (הבית היהודי), אורלי לוי (ישראל ביתנו), אריאלה רינגל-הופמן (הירוקים),ציפי חוטובלי (הליכוד), נינו אֶבְסַדְזֶה(קדימה). מאחר וניצן הורוביץ לא הופיע וגדעון רייכר נאלץ לעזוב מיד בתחילת האירוע ניתן יתרון ברור לנשים שאף תפסו את הפיקוד ובשלב מסוים ניסו להפוך את הפאנל הידידותי ל"פופ פוליטיקה" הידוע לשמצה בנגיחות הדדיות ובתחרות הקולניות. דודו טופז שהנחה את הפאנל בהתנדבות "עם מבט לעתיד", כדבריו (אמו גרה בדיור מוגן ב"אחוזת בית" בו נערך הדיון) היטיב לעשות כאשר פתח בהצגת התופעה: המועמדים האלה לא מחפשים קריירה, כי כולם מצליחים, לכולם יש כבוד ומרוויחים טוב, אחדים אפילו מפסידים כסף מהצטרפותם לכנסת. הם עושים זאת מתוך אמונה שיצליחו לתרום לחברה. טופז הקצה לכל משתתף זמן להציג את עצמו ואת האג`נדה הפוליטית שלו.


אורלי לוי (ישראל ביתנו), היא אולי הסלבריטאית מבין הנשים, ביתו של ח"כ ושר החוץ לשעבר דוד לוי. "נולדתי בבית שאן, עיירת פיתוח. אבי התחיל כפועל בניין. היינו 12 אחים ואחיו. זה היה לא פשוט, אבל שמח ורעשני. זה היה בית פוליטי, הלכנו לישון עם החדשות והיינו צריכים לשמור על שקט כאשר אבא חשב. אני אמא לשלשה, גרה בקיבוץ. בעלת תואר במשפטים, עוסקת ברדיו, ובעוונותי הרבים הייתי גם דוגמנית. אני מקום 6 במפלגת "ישראל ביתנו" בראשות אביגדור ליברמן, וכפי שאתם רואים, היא כבר לא מפלגה סקטוריאלית, אם אני (ממוצא מרוקאי) חברה בה". הנושא שתטפל בו: ילדים בסיכון שבאים משכבות נחשלות (יש כ 330 אלף), מימון לימודים לחיילים קרביים. ציפי חוטובלי (הליכוד), מתנגדת לדרך שבה הציג אותה דודו טופז, "ימנית קיצונית": "אני "מיין סטרים" של הימין, מספר 18 בליכוד. באה מהציונות הדתית, למדתי באולפנה ובמדרשה, למדתי תואר ראשון ושני במשפטים באוניברסיטת בר אילן וממשיכה לתואר שלישי. פעלתי בזירה התקשורתית ציבורית, הייתי האישה היחידה, דתית, ימנית ב"מועצת החכמים" בערוץ 10. כתבתי במעריב במדור "דעות". רווקה, גרה ברחובות. אני רוצה שוויון לנשים, המהוות יותר מ-50% מהאוכלוסייה". בעית החינוך היא בראש מעיניה. הנוער לא מכיר את ההיסטוריה הבסיסית של מדינת ישראל, ערכי היסוד של היהדות. צימצום פערי הידע בין העיר והפריפריה. נינו אבסדזה (קדימה), בת 43, עבדה בווסטי של ערוץ 10.חיה 12 שנה בארץ, גודלה ע"י הסבתא. בעבר הצליחה לראיין את ראש ממשלת ג`ורג`יה בזמן המהפכה והתפרקות ברית המועצות. עלתה עם בעלה לארץ בשנת 1996 והצליחה להגשים את חלומה להיות עיתונאית בישראל, גם אם זה בשפה הרוסית. מקום 30 ב`קדימה` אולי לא ריאלי אבל היא נחושה להצליח. מתמקדת בחינוך מבחינת המדעים והמתמטיקה, גם במגזר הרוסי, יש להיפתח ולהיות חלק מהחברה הישראלית ולא להתרכז במפלגה סקטוריאלית. אריאלה רינגל-הופמן (הירוקים) היא מהוותיקות ביניהן. נולדה בקיבוץ המעפיל בעמק חפר. נשואה + 4 ילדים. גרה במושב. למדה בפקולטה לחקלאות, רצתה להיות ווטרינרית והפכה לעיתונאית. היא כבר 20 שנה בידיעות אחרונות, מקום 3 ברשימת הירוקים. תדרוש משאבים לקידום נושאים סביבתיים: אויר נקי לנשימה, מים נקיים, גנים, וזה שווה לכולם, (לכן גם נוטים לחשוב שהם שמאלנים). אורי אורבך (הבית היהודי),בן 48 אב 4 ילדים,גר במודיעין, עוסק בתקשורת כבר 25 שנה, משתתף בתכנית הרדיו "המילה האחרונה", בעל טור בידיעות אחרונות במוסף שבת. ידרוש שיכבדו מקומות שקטים כמו בתי חולים, בתי הורים, שלא יצלמו שם. גדעון רייכר (הגמלאים): "אבי היה פועל בניין, יצא בבוקר לעבודה עם מסור גדול. גרנו 4 נפשות בחדר. עובד ברדיו, בטלוויזיה, כותב ספרים,לכן תצביעו בעדי", הוא מכריז. הוא מקבל מאות מכתבים ביום. רוצה להפנות את המרץ שלו לטובת הגמלאים.


צילום: מרגלית מולנר-גויטין.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.