פותחים חלון - ספר חדש


ד"ר אילה גליקסברג הוציאה לאור את ספרה "פותחים חלון" ואכן זה מספר שנים פותחת אילה חלון לחילונים ולדתיים לשותפות ורעות ומכניסה את קרני השמש דרכם בחוכמה ובחום.

המינאטורות שלה הן בגדר פנינות הממצות את הנושא ומעטרות את המציאות באופטימיות ולעתים גם בתוכחה והכל מתוך תקווה לשנות לטוב וללמוד ממעיין החוכמה היהודית והאנושית. ד"ר איילה גליקסברג היא גם חברה נאמנה אישית ושל נש"ר אותו לקחה תחת כנפה והפכה גם לחלק מאיתנו ועל כך תודתינו.


פותחים חלון - יהדות במינון עדין (ספר חדש) פותחים חלון הוא שמו של טור שבועי בעתון "מעריב" שכותבת ד"ר אילה גליקסברג, מרצה לפילוסופיה, ואשת תקשורת. ספר זה הוא אוסף של הבולטים שבמאמריה, שיחד מציירים תמונה של כמיהה אמיתית לסלחנות ולאחווה בין הפלגים השונים של החברה הישראלית. השילוב בין שתי התרבויות- זו העולמית וזו היהודית - בולט ומודגש בכתיבתה של איילה גליקסברג. היא פונה לקוראיה בגובה העיניים, ונוגעת בהם, סוחפת אותם איתה אל ההוויה הישראלית, ברגישות, בהומור, ובעצב. הספר "פותחים חלון" שזור בחוטים של אירוניה וחכמת חיים, ועשיר במסורת היהודית, סיפורי חכמים, פילוסופיה, ואהבת האדם באשר הוא. ד"ר איילה גליקסברג יועצת בכירה ברשות ל"קידום מעמד האשה" במשרד ראש הממשלה . פעילה למען זכויות אנוש בכלל ונשים בפרט. תפקידה כאשת הרב הראשי של גבעתיים מביא אותה למעורבות עניפה הן חברתית והן ציבורית. היא אהודה מאוד בחוגים רחבים כמי שמביאה רוח התנדבות אמיתית לעשייה שלה. ספרה הראשון "האשה ביהדות שווה יותר" זכה להצלחה רבה. "יש לד"ר גליקסברג כישרון של סופרת, כישרון אמיתי." חיים באר "זהו ספר מתנה לכל אדם ולכל משפחה. שורה בו רוח יהודית חסרת שיפוטיות שעוזרת לדתיים ולחילונים לקבל את אחיהם כמות שהם מבלי לכפות דבר. ספר ברוח זאת נדרש לנו מאוד בימים אלה." ד"ר דורית זילברמן. "הכתיבה הקולחת נוטעת בקורא את הרצון להמשיך ולקרוא. "פותחים חלון" יוצר פסיפס רחב וססגוני שיש בו מן השלמות ומן המלאות." פרופ` זיוה שמיר, אוניברסיטת תל אביב.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.