פטיש ישראלי אשה מטריפה גדעוניות ועוד


מעבר לנופים המקסימים של הכרמלים מצאנו אנשים "תיירבותיים" –יזמים ויוצרים בטבע. בסיור עתונאים של משרד התיירות ו"חופית תקשורת" פגשנו בחופי הפטיש הישראלי,עדה האשה ה"מטריפה" , בגדעוניות של זכרון יעקב בביאנקה וה"פרימוס" בעין שמר וכמובן בקיסר בהיפודרום בקיסריה. בתמונה: חצר ראשונים -עין שמר.

בילוי משפחתי וחוויתי פעיל להכרת הקיבוץ ולהיסטוריה של הארץ מצאנו בחצר הישנה בקיבוץ עין שמר. הנוסף להפעלות השונות בבית הבד וטחנת הקמח ניתן לערוך סיור ברכבת האלונים .שיזור יפהפה של הרכבת הטורקית שהובילה עמי אלון כרותים מאזורנו לטול כארם (מאד אקטואלי) בקיבוץ פועלת הגלריה של חופי היוצר רהיטי ברזל אומנותיים יפייפיהים ומפעיל ב"ס לנפחות. חופי מלא רעיונות כרימון לאחר המצאתו את הפטיש הישראלי וכבר הציע לתוכנית החלל העולמית פטנט לייצור תכשיטים בחלל.כך שעוד מעט אולי ימכרו בעין שמר "תכשיטי ירח" אשר ממש יתאימו לפרימוסים.(מתברר כי שעור התלמידות בנפחות אמנותית הוא רק 15% וחבל). את תופעת "הקניבליזם" מצאנו בחוות הצמחים הטורפים של עדה ברק במושב תלמי אליעזר. פרחים תמימים למראה בולעים בקרבם יתושים זבובונים צפרדעים ואפילו נחשים. הפרחים מושכים את טרפם ע"י צבעם המשגע וריחם וכשהוא החרק נכנס לפנים הלוע או הכדים שלהם וסוגרים את מלתעותיהם,שופכים חומצה ולאט לאט ממיסים את טרפם. אך לא הכל שלילי בממלכת הצמחים הטורפים הגבעול שהצליח לעלות צייד בחיקו מחלק דרך מערכת צנורות מסועפת ומתוחכמת לשאר הגבעולים הרעבים. ההדגמה על חוזקם ואכזריותם של הצמחים מציגה עדה ממושב תלמי אליעזר. בעבר ביקרתי בגנים של צמחים טורפים אך עלי לציין כי ההדגמות של עדה שאף מ"הקריבה" את אצבעותיה לפיותיהם של הצמחים הטורפים משעשעת בהחלט חוויה מעניינת למבוגרים ולילדים כאחד. לאוהבות ג`יפים מומלץ טיול הגיפים של חברת ג`יפ חיון ממרומי הכרמל לאורך חוף הבונים, דור , קיסריה . חוויה מיוחדת היא הרכיבה על סוסים לאורך הצוקים בכרמלים , הנחלים ודאיות ונוף מרהיב של בריכות הדגים והים. פעילויות אלו ואחרות כולל ארוחות בוקרים ולאפות חמות מטאבון הבדואים חווינו עם דורה ואילן פלג המגדלים 100 סוסים בחוות הרוכבים. אילן הוא ה"שריף" של הכרמלים ודורה עלתה לארץ מהולנד לפני 20 שנה ומגדלת סוסים וילדים. הסיורים נערכם לאורך פינות חמד , מלווים ארוחות והעיקר סיפורים מהווי האזור מתחילת המאה. כולל סיפורי הבדווים, רציחות ו"סודות מהעמק". ואם תרצו להתפנק ולעצור באמצע הדרך ללינה אז אין כמו "דן" קיסריה עם המדשאות הירוקות, ונוף למגרשי הגולף , לים ולנמל קיסריה. האוכל ממש מעולה סלטים , ברווז בתפוז , פטריות יער ועוד כיד הקיסר תוכלו גם להינות מסוויטות מלכותיות בהן ישנו הנשיאים וויצמן והרצוג ולהבדיל גם אל פצינו בביקורו בארץ . מתברר כי בשנים האחרונות הורחבו החפירות בקיסריה ונתגלו ההיפודרום , האובליסק ועוד. נסיים ב חוויה "קיסרית : הליכה על המזח על גדות ההיפודרום הרומי לקראת שקיעה וכוסית יין וארוחה בייקבי קיסריה.


לפרטים מידע והזמנות: חוות הצמחים הטורפים של עדה ברק במושב תלמי אליעזר 046373473 החצר הישנה עין שמר טלפון .046574327 גלריה של חופי טל:066372345 פקס: טל 06637438 פתוח בשבתות וחגים בין השעות 15.00-10.00 חוות הרוכבים 048307242 , פקס 048307262 מלון דן קיסריה עמותת כרמלים, רחל רנגאני 048136239 חופית תקשרת רמי מלין 097422033,053643463


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.