פתרון בעיית חתולים מבית מדרשו של ראש העיר רשל''צ


ראש העיר רשל"צ מר ניצן, בעצה אחת עם וטרינר העיר החליטו על פתרון "בעיית החתולים" בעירם. איך? על ידי שיטות אנטי חינוכיות שיביאו להרעבת החיות והטלת קנסות על מי שימשיך להאכיל חתולים שלא בהתאם לתנאים הדרקוניים שהם המציאו.

לכל מאכיל חתולים "מקצועי" יש שכן כזה או אחר שהאכלת חתולים מפריעה לו. רשימת ההטרדות כביכול שאותו שכן מונה, באה בדרך כלל מתוך בעיותיו הוא, על משקל "פוסל במומו פוסל". הסברים הגיוניים ועובדות מעשיות לא משנות לו ולא מפריעות לו לשאת את משנתו. הוא יתלונן על לכלוך בה בעת שאין מתחרה לבני אדם ברמה ובכמות הלכלוך שהם מייצרים, ובדרך כלל למתלונן עצמו יש ידי ורגל בהאדרת הלכלוך בסביבת מגוריו. הוא יתלונן על סרחון על אף שחתול מצניע את צרכיו בחול, שלא כמו כלבים. הוא יתלונן על ריבוי חתולים למרות שמבצעי עיקור וסירוס עירוניים שומרים על אוכלוסיה קבועה של חתולים באזור. האם קרא מחקרים המצביעים על חשיבות חתולים בסביבה אורבנית? - הצחקתם אותו. האם שמע על כך שהשמדת חתולים גוררת אחריה מכות עכברים וחולדות? - עד כדי כך הוא לא חושב. האם למד משגיאות של מקומות בעולם בהם השמידו את חתולי הרחוב? האם למד מניסיון עולמי על שיטות מתקדמות לשמירת האיזון הרצוי על ידי מבצעי עיקור וחיסון? – למידה זה לא השטח שלו. הוא יפמפם כמה סיסמאות של "לכלוך סרחון ורעש" ובאלו ינפנף כלפי מאכילי החתולים. כשעלינו להתמודד עם שכן כזה או אחר, ההתמודדות היא ברמה אישית, אבל כשייוצא ראש עיר בישראל בסיסמאות הנבובות הללו, מפגין רמה של אטימום ובורות, ומסרב ללמוד משגיאות שנעשו בערים אחרות ומניסיון מבורך שמביא לתוצאות חיוביות – זו כבר ליגה אחרת. לך דע שאם הוא מתעלם מהמידע הזמין בעניין חתוליי רחוב והטיפול הרצוי בהם, ומהניסיון שרכשו ערים שכנות כתל אביב המתמודדות כבר שנים בהצלחה תוך שיתוף פעולה עם המאכילים, - לך דע כיצד הוא מתמודד עם בעיות אחרות בעירו. חינוך, בינוי וכדומה. הרי בורות ואטימות אינם מתמקדים בחתולים ובוודאי יש להם השלכות גם על תפקודים אחרים. ראש עיר נכבד. אתה מדבר על לכלוך שעושים חתולים? כבר פתרת את בעיות הלכלוך שעושים בני האדם בעירך? אתה מדבר על איזון אוכלוסיית החתולים? לא שמעת על מבצעי עיקור וסירוס שעורכות עיריות שכנות בשיתוף עם המאכילים? מה הבדיחה העצובה הזו של "תחנות ההאכלה לפי היתר?" או שהמאכיל צריך להוכיח שיש ברשותו שטח המתאים להאכלה?" סלח לי, אבל הרעיון הדורש מאנשים להרעיב חתולים למוות בחוק הוא מחליא. מה עם הצד החינוכי? האם כראש עיר אתה לא אמון על חשיבה בכיוון? מה עם חמלה, אהבה ללא תנאי, נתינה לחיות הנתונות לחסדנו? מה מצאת להיטפל לחתולים כשכל כך הרבה בעיות דורשות פתרון בעירך? כל השאר כבר פתרת? אדוני ראש העיר, אנחנו למודי שכנים כמוך, אנחנו עוברים "פרעונים" כאלה כמוך ונעבור גם אותך. אנחנו נילחם בך בכל הכלים החוקיים העומדים לרשותנו. בג"צ עמד לצדנו בהתמודדות מול ערים יותר גדולות וחשובות כמו עיריית ירושלים. (המידע זמין גם באינטרנט) אבל הפעם לא נסתפק בזה. אנחנו נדרוש ממך להגן על מאכילי חתולים משכנים כמוך. אנחנו נדרוש ממך שהעירייה תספק למאכילים אוכל מסובסד, תדאג לעיקורים וסירוסים בשיתוף איתנו על חשבון תקציב העירייה. אנחנו נדאג לכך שלבסוף גם אתה תצא בחצי הלילה ותאכיל איתנו חתולי רחוב. או לפחות תטה את אוזנך לעצות של וטרינר אחר שנאמן למקצועו, כזה שאיכפת לו גם מבני אדם וכמובן גם מבעלי חיים.


קישורים: http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml?contrassID=1&subContrassID=5&sbSubContrassID=0&itemNo=644462 http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/Viewmsg.asp?forum=360&msgid=65766365


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.