שירת האריכטקטורה והאופנה


מדי חודש עולה שירה קינן,ארכיטקטית צעירה נאה ודקיקה על מדרגות המטוס ונוסעת למילאנו.ולאחר ביקורים בקולקציות חדשות, מיפגשים עם קניינים, תצוגות אופנה,תערוכות ועוד, חוזרת עמוסה באביזרי אפנה ייחודיים ועדכניים .

בביקוריה ב בירת האפנה והעיצוב, מתעדכנת שירה ושואבת השראות לא רק על אלא גם בקונצפטים החדשניים בתחום הארכיטקטורה והעיצוב. שירה ילידת ישראל ,החלה את הרומאן שלה עם איטליה בגיל 21 עת יצאה ללימודי ארכיטקטורה בפוליטקניקו של מילאנו. על התקופה בה היתה סטודנטית מספרת שירה :" הייתה לי הזדמנות אדירה לגלות לא רק הפאן האדריכלי של התרבות האיטלקית אלא גם את כל העושר התרבותי , הספרותי , עיצובי ובכלל את היופי של "ארץ המגף." " תמיד נמשכתי לכל תחומי האסתטיקה" מוסיפה שירה "זה התחיל במיוחד בתחומי האופנה ,ומגיל צעיר עזרתי לאמי שרה אשר נהלה רשת חנויות אפנה יוקרתית בארץ..באותה תקופה היתה מעט מאד מודעות וחשיפה למותגי אפנה יוקרתיים מאירופה .וכילדה הסתובבתי במחסנים ובחנויות ונחשפתי למותגרים והאביזרים הייחודיים שהגיעו מאירופה ובמיוחד נמשכתי לאפנה האיטלקית". לאחר הצבא נסעתי לאיטליה ללמוד איטלקית, התאהבתי בתרבות, באנשים בנופים והרגשתי בבית והחלטתי להירשם ללימודי אדריכלות" במסגרת חילופי סטודנטים התגוררה ועבדה בצרפת ובספרד והתרשמה מאוצרות האמנותיים והארכיטקטונים של מדינות אלו. עם סיום לימודיה עבדה במשרדי אדריכלות במילאנו ולאחר שנתיים החליטה שירה לחזור ארצה לשיפור הנוף הארכיטקטוני בארץ.


במקביל לאור אהבתה לאופנה החליטה שירה עם אמה, להקים חנויות אפנה המתמחות באפנה איטלקית יוקרתית וביחד פתחו שתי חנויות ברמת השרון ובחיפה. האם יש הבדל בצורת הלבוש של אשה ישראלית ואיטלקית.? "חד משמעית כן. האפנה באיטליה זה חלק מהתרבות. אשה לא יוצאת לרחוב ללא איפור, גרבונים, תמיד תהיה מטופחת מהרגלים ועד ראש, תיק ונעליים תואמות, תכשיטים ועוד. בעוד הישראלית זורקת על עצמה מה שמוצאת בארון בחוסר התאמה ובחוסר תכנון והקפדה. הכל יוצא מכל מקום, לא מונח באופן מחמיא, צבעים לא קשורים אחד לשני. ועוד" בארץ קיימת תרבות ה"עדר" גם בנושא האופנה. למשל בעידן "הקרוקס" הזוועתיים,כולם נעלו אותם כפכפים ירוקים וכתומים בלי קשר לשאר הלבוש, מכנסי ג`ינס נמוכים וצמודים שלא מחמיאים לכל אשה וכו`.


אחורה

חדשות

  • עמרם מצנע מצטרף לציפי לבני

  • במסיבת עתונאים היום הודיעה ציפי לבני על הצטרפותו של עמרם מצנע למפלגת "התנועה".

  • עצומה להמתת חסד

  • לאחר המקרה הטרגי של הרופא אשר עזר לבתו חולת הסרטן למות והתאבד,

    עולה שוב הסוגיה של המתת חסד.